Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Ruszyla przebudowa ul. Sękowskiego

We wtorek 5 lipca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu, umowę na remont ulicy Sękowskiego podpisali Andrzej Chrabąszcz Starosta Powiatu Mieleckiego, Andrzej Bryła Wicestarosta oraz Jadwiga Mysona Skarbnik Powiatu, a ze strony wykonawcy Zdzisław Molter Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Molter Sp. z o. o. 70% całkowitej wartości remontu to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 743 360,03 zł, pozostałe 30% czyli 318 582,87 zł to wkład własny Powiatu. Całkowitą wartość projektu 1 495 042,97 PLN

Nareszcie przebudowa zapomnianych zjazdów z wiaduktu

Jutro zaczynają się remonty zjazdów z wiaduktu, zjazdów które powinny być zrobione gdy remontowano wiadukt tj. wrzesień tamtego roku. Nieporozumienie jakiś. Tamten remont kosztował 30 mln zł.  Za ten remont Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie zapłaci milion 144 tys. zł. Remont wykona podwykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych POLDIM Sp. z o.o. w Mielcu. Zostaną wyremontowane: nawierzchnie bitumiczne obydwu jezdni, urządzenia bezpieczeństwa ruchu (barierki) oraz istniejące

Dni Sportu w „Koperniku”

Przed zakończeniem roku szkolnego w II LO  im. M. Kopernika w Mielcu odbyła się cykliczna dwudniowa impreza sportowo - rekreacyjna. Uczniowie szkoły oraz jej absolwenci przychodzą, aby pożegnać rok szkolny na sportowo. Jak zwykle nie zabrakło ciekawych konkurencji - w pierwszy dzień uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w licznych konkurencjach indywidualnych takich jak: stone park, rzuty do celu, kopnięcie do celu, rzut oponą, wyciskanie sztangi oraz przeciąganie na wspólnej linie.

Zrealizowane powiatowe inwestycje drogowe i plany na pszyszłość

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji podpisania umowy na remont ulicy Sękowskiego, Andrzej Chrabąszcz Starosta Powiatu Mieleckiego przedstawił tegoroczne już zrealizowane inwestycje drogowe oraz zamierzenia na najbliższe miesiące.

Pod koniec maja br. zakończony został remont drogi powiatowej Nr 1 187R Al. Niepodległości w Mielcu na odcinku o dług. 800 m; wartość zrealizowanych robót wyniosła ok. 1 723 000 złotych i zostały one sfinansowane w całości za środki z budżetu powiatu.

Ukradł koledze 400 zł

Mieleccy policjanci zatrzymali 18-latka, który włamał się do mieszkania swojego kolegi, skąd ukradł 400 złotych. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Do włamania doszło 7 lipca w jednej z miejscowości na terenie naszego powiatu. Sprawca doskonale znał swoją ofiarę oraz miejsce przechowywania przez nią kluczy do mieszkania i pieniędzy. Wykorzystując zaufanie i chwilową nieobecność znajomego,

Ukradła torebkę, a w niej trzy tysiące złotych

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 43-letnią kobietę, mieszkankę Mielca, która ukradła torebkę. W skradzionej torebce było 3000 złotych.

Wczoraj po południu, młoda kobieta zgłosiła kradzież torebki wraz z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 3000 złotych. Mieszkanka powiatu mieleckiego wraz z mężem robiła zakupy w jednym ze sklepów na terenie pasażu handlowego.

Działki do likwidacji

     Trybunał Konstytucyjny uznał w środę za niezgodne z konstytucją 24 przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, podważając w szczególności monopolistyczną pozycję Polskiego Związku Działkowców.

Jak zaznaczył Eugeniusz Kondracki, prezes Polskiego Związku Działkowców, decyzja ta oznacza, że działki mogą po prostu zniknąć, a sami działkowcy zostali pozbawieni wszystkich swoich praw.

Należy sobie zadać pytanie: skąd nagle taka decyzja Trybunału Konstytucyjnego, i czy w grę nie wchodzi pozbawienie działkowców – skądinąd atrakcyjnej pod względem inwestycyjnym – ziemi?


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........