Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Dni Sportu w „Koperniku”

Przed zakończeniem roku szkolnego w II LO  im. M. Kopernika w Mielcu odbyła się cykliczna dwudniowa impreza sportowo - rekreacyjna. Uczniowie szkoły oraz jej absolwenci przychodzą, aby pożegnać rok szkolny na sportowo. Jak zwykle nie zabrakło ciekawych konkurencji - w pierwszy dzień uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w licznych konkurencjach indywidualnych takich jak: stone park, rzuty do celu, kopnięcie do celu, rzut oponą, wyciskanie sztangi oraz przeciąganie na wspólnej linie.


Tylko najsprawniejszym udało się bezbłędnie pokonać tor przeszkód na linach zwany survivalem. Rozgrywki piłki siatkowej, piłki nożnej oraz koszykówki dostarczały wiele emocji zespołom klasowym i kibicom. Jednocześnie toczyły się pojedynki w grach singlowych w tenisie stołowym i badmintonie.

W drugim dniu dominowały konkurencje parowe (dwójkowe), które zachęcały do zmierzenia połączonych sił w niecodziennych konkurencjach: bieg na wspólnych nartach, most zwodzony, rzut beretem i kopnięcie kaloszem, skakanka drużynowa , siłowanie na jednej linie, rzut jajem, piramida czteroosobowa, ciągniecie trabanta na linie oraz sześć konkurencji „milion w minutę”. Nie zabrakło również tradycyjnego przeciągania linii w zespołach klasowych. Dużym wyzwaniem było pokonanie toru rowerowego czyli „Tour de LO”.

Młodzież chętnie brała udział w rywalizacji sportowej, której towarzyszyła słoneczna pogoda i dobra muzyka. Dzięki sponsorom wyczerpani uczestnicy mogli skorzystać  z małej gastronomii serwującej grilowaną kiełbaskę, chłodne napoje i pyszne lody. Dodatkowa mobilizacją młodzieży były świetne nagrody ufundowane przez coraz chętnie współpracujących z II LO sponsorów jak loty samolotem, pendriv’y, namioty piłki itp. Nauczyciele wuefu oraz dyrekcja chciała gorąco podziękować firmą: First Company, Coca Cola, Fly Polska, Bank Zachodni WBK, masarnia Dudek z Radomyśla, Zielona Budka, Piano cafe, Megaron.


 informacje, zdjęcia: II LO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........