Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

W przedszkolach posypią się podwyżki ?

Jeszcze w marcu premier obiecywał 500 mln zł dotacji na samorządowe przedszkola. Dziś wiadomo, że to rodzice zapłacą więcej, średnio o 80 zł – twierdzi „Dziennik Gazeta Prawna”.
Z sondy „DGP” przeprowadzonej w 98 gminach wynika, że zapowiada się powtórka z zeszłego roku, czyli wzrost od września opłat za pobyt dzieci w przedszkolach. Przygotowuje się do tego blisko 40 proc. ankietowanych samorządów. Opłaty za przedszkola wzrosną średnio o 80 zł miesięcznie.

Kwoka i Depa "Kobiecym Głosem"

Grupa literacka "Słowo" zaprasza do czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, 4 sierpnia o godz. 16:00 na spotkanie autorskie Celiny Depy i  Doroty Kwoki pt. "Kobiecym Głosem"
Podczas występu zaśpiewa Barbara Giża.
Celina Depa ur. 1960 r. Mieszka w pod rzeszowskiej Racławówce. Pracuje w Rzeszowie. Jest członkiem ZLP - Oddział Rzeszów. Debiutowała jako poetka w 2001 r. na łamach «Wiadomości Boguchwalskich».

Wakacje z najmłodszymi w „Aniołkowie” dobiegły końca

Przez cały lipiec w Małym Klubie Malucha „Aniołkowo”, mieszczącym się w Filii SDK nr I przy ul. Bajana 20, trzy razy w tygodniu przez cztery godziny dziennie, pod opieką naszej instruktorki, przedszkolanki z wykształcenia Moniki Światowiec maluchy z terenu miasta bawiły się i uczyły.
Grupka 11 dziewczynek i chłopców w wieku 3-4 lata bardzo szybko zintegrowała się ze sobą, tym bardziej, iż w tych wakacyjnych zajęciach brały udział maluchy z grupy, która od kwietnia uczestniczyła w zajęciach w „Aniołkowie”, jak również kilkoro dzieci z Porannego Klubu Malucha, który jeszcze do końca czerwca działał w SDK przy ul. Kusocińskiego.

„Lato z SDK 2012” - Koniec akcji

Podobnie jak w poprzednich latach tak i teraz, przez cztery tygodnie lipca na tygodniowych turnusach półkolonijnych, prawie przez 10 godzin dziennie, przebywało z nami 162 dzieci z terenu Mielca i okolic. Ciekawy program półkolonii, wiele atrakcji i zajęć dodatkowych, elastyczne godziny pracy dostosowane do indywidualnych potrzeb rodziców i smaczne zdrowe całodzienne wyżywienie - to wszystko składało się na ofertę programową naszej corocznej wakacyjnej akcji.

Zainteresowanie tą wakacyjną formą naszej działalności jest od wielu lat niesłabnąco wysokie.

Chciał wręczyć łapówkę

Od 6 miesięcy do lat 8 pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w sobotę na ul. Wojsławskiej w Mielcu usiłował wręczyć policjantowi 200 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Około godz. 7.50 na ul. Wojsławskiej w Mielcu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego mieleckiej policji Pracowali używając ręcznego urządzenia do pomiaru prędkości. Zatrzymali kierującego citroenem jumperem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 37 km/h.

Zatrzymano posiadaczy narkotyków

Policjanci zatrzymali w ubiegłym tygodniu pięć osób w związku z posiadaniem narkotyków. Trzem z nich przedstawiono zarzuty posiadania i przetwarzania środków odurzających. Są to mieszkańcy Mielca w wieku od 18 do 25 lat. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Mieleccy policjanci realizując czynności związane z walką z

Zakaz uprawiania sportu! (fotoreportaż)

     Trwająca obecnie rewitalizacja płyty boiska nr 4 na obiektach MOSiR-u skłania do postawienia pytania o ewentualne korzyści z jej dokończenia dla przeciętnych mieszkańców Mielca.

Okazuje się bowiem, że będzie to kolejne, po płytach nr 2 i 3, boisko ogrodzone, z przeznaczeniem tylko i wyłącznie dla osób uprawiających sport na poziomie zaawansowanym, w domyśle nieamatorskim.

W ten oto sposób ubywa z przestrzeni publicznej, z założenia dostępnej dla każdego obywatela, kolejne miejsce do uprawiania sportu,

Grunt to rodzinka

Prezydent Miasta Mielca zaprasza na trzecią edycję bezalkoholowego pikniku rodzinnego „Grunt to rodzinka”, który odbędzie się w niedzielę 5 sierpnia 2012 r. na Placu Armii Krajowej w Mielcu. Założeniem pikniku jest stworzenie rodzinom przestrzeni do interesującego i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych, jako najlepszej profilaktyki oraz istotnego czynnika wzmacniającego więzi rodzinne.
         Organizowany piknik świetnie wpisuje się w założenia ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę", do którego przyłączyła się Gmina Miejska Mielec. Celem kampanii jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat roli rodziny w profilaktyce różnego rodzaju zaburzeń i niepożądanych zachowań u dzieci i młodzieży oraz w promowaniu odpowiedzialnego rodzicielstwa.Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........