Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Z obiektywem po mieście Mielec - "Osiedle" okolice ul. Solskiegocz. 7


Ulica Solskiego znajduje się na osiedlu Kusocińskiego, część tzw. "Osiedla", zamieszkane przez ok. 4700 osób. Utworzone 14 kwietnia 1978. Znajduje się tu bogata infrastruktura oświatowa, kulturalna, sportowa i rekreacyjna, m.in. Dom Kultury SCK, Biblioteka Miejska, obiekty MOSiR (stadion Stali Mielec, hala sportowo-widowiskowa, lodowisko, baseny, tereny rekreacyjne), Hotel Polski, Szkoła Podstawowa nr 6, Gimnazjum nr 1.

Otwarcie basenu odkrytego

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje o otwarciu od 16 czerwca (sobota) od godziny 10:00 Zespołu Odkrytych Basenów Rekreacyjnych w Mielcu. To jest termin oficjalny ponieważ jeśli pogoda na to nie pozwoli to otwarcie się przesunie

W dniu otwarcia wstęp wolny.

 Aktualnie trwają ostatnie prace remontowe i konserwacyjne. Główny basen został na nowo odmalowany oraz uzupełniono ubytki tynku. MOSiR zapewnia również, że woda w nieckach rekreacyjnych będzie podgrzewana.

Marsz w Obronie Wolnych Mediów oraz TV Trwam w Mielcu

Krzysztof Popiołek - Poseł na Sejm RP zaprasza mieszkańców powiatu mieleckiego i okolic na powiatowy Marsz w Obronie Wolnych Mediów oraz Telewizji TRWAM. 
Marsz odbędzie się 22 czerwca.  Całość rozpocznie się mszą św. o 17:00 w Kościele pw. Ducha Św. w Mielcu. Po mszy około 18:00 nastąpi przemarsz ulicami Mielca (ul. Pisarka, ul. H. Sienkiewicza, Wiadukt, Al. Niepodległości na Plac Armii Krajowej)/

Na 19:00 przewidziany jest odczyt tekstu deklaracji sprzeciwu wobec dyskryminacji Wolnych Mediów oraz Telewizji TRWAM. Organizatorzy proszą o zabranie własnych flag narodowych.

Jak co roku wybieramy najpiękniejsze balkony i ogródki przyblokowe

Mamy konkurs dla miłośników kwiatów, zieleni, a jednocześnie posiadaczy pięknych, zadbanych balkonów czy ogródków przyblokowych. Jak co roku o tej porze zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wyłaniającym najpiękniejsze balkony i ogródki przyblokowe będące w zasobach Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu.
 Formuła konkursu jest bardzo prosta: wystarczy mieszkać w zasobach MSM, być posiadaczem pięknie zaaranżowanego, ukwieconego balkonu lub opiekować się ogródkiem przyblokowym, zrobić dwa zdjęcia i przynieść je do nas.

LexGram

13 czerwca br. zostały ogłoszone wyniki 10. edycji konkursu z języka niemieckiego LexGram, zorganizowanego w ZST w dniu 6.06.2012. Uczniowie klas pierwszych, do których konkurs był adresowany, sprawdzili swoją wiedzę, obejmującą gramatyczno-leksykalne fenomeny języka naszych zachodnich sąsiadów.
Wicedyrektor szkoły mgr inż. Aleksander Buczek pogratulował laureatom, wręczył dyplomy i nagrody rzeczowe.
 Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki j. niemieckiego: mgr Agnieszka Hryniszyn, mgr Agnieszka Mirowska, mgr Anna Burek, mgr Eliza Mikowska, mgr Marzena Kasprzyk, lic. Magdalena Sroczyńska i mgr Maria Zagórna.

Powiat Mielecki wspiera mieleckiego szczypiorniaka

12 czerwca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządowych władz Powiatu Mieleckiego na czele ze starostą Andrzejem Chrabąszczem z delegacją drużyny piłkarzy ręcznych i władz klubu Tauronu Stali Mielec. Podczas spotkania przekazano czek o wartości 20 tys. zł, który stanowi wsparcie dla klubu.

Festiwal "4 Żywioły" w Polańczyku

9 czerwca w sobotę odbył się Festiwal 4 Żywioły w Polańczyku, w Bieszczadach. Impreza rozpoczęła się wielkim piknikiem rodzinnym, podczas którego można było wziąć udział, w wielu konkursach traperskich, w pokazie produkcji szkła w piecu hutniczym oraz przejechać się segwayem. Podczas pikniku koncertowali bieszczadzcy artyści. Na scenie pokazali się Ola i Andrzej Szęszoł z Mieleckiego Zagłębia Piosenki. Na Jarmarku można było spróbować lokalnego jadła oraz zobaczyć piękne rękodzieła. W programie imprezy zaplanowane były także atrakcje dla dzieci. Pociechy mogły wziąć udział w zawodach sportowych, biesiadach grillowych czy wspinaczce ściankowej. Na wszystkie imprezy wstęp oczywiście bezpłatny. Podczas imprezy odbył się I Otwarty Turniej Tenisowy o Puchar Wójta gminy Solina. Podczas imprezy zbierane będą datki przez Fundację im. dr Mirona Lisikiewicza na rzecz pomocy dla szpitala w Lesku. Impreza potrwa do 25 sierpnia ale imprezy w jego ramach odbywać się będą w trzy soboty, po jednej w czerwcu, lipcu i sierpniu.

10 nowych miast w zasięgu Telewizji Cyfrowej UPC

UPC Polska dokonuje niezbędnych inwestycji w sieć, by zapewnić jak największej liczbie abonentów dostęp do najwyższej jakości usług telewizyjnych. Dzięki temu mieszkańcy Łodzi, Nysy, a od niedawna także Piotrkowa Trybunalskiego, mogą w pełni korzystać z Telewizji Cyfrowej UPC, oferującej ponad 160 kanałów, w tym szereg w rozdzielczości HD, a nawet 3D. Wszystkie wyżej wymienione miasta z wyjątkiem Łodzi oraz dodatkowo Leszno i Rawicz, zyskały także dostęp do bogatej oferty kilku tysięcy programów „na żądanie". Niebawem usługa UPC NA ŻĄDANIE będzie dostępna także w Łodzi. Wkrótce usługi cyfrowe UPC zagoszczą również u mieszkańców Pabianic, Mielca, Czerwionki, Lędzin oraz Knurowa.

Wokół mieleckiego szpitala powstaje park

Aby powstało lądowisko dla śmigłowców ratunkowych, wokół mieleckiego szpitala trzeba było wyciąć 400 drzew. Dyrekcja uzyskała wszelkie wymagane zgody, ale pojawił się też wymóg: w zamian za każde usunięte drzewo trzeba w okolicy placówki posadzić jedno młode, bądź trzy krzewy. - Wtedy stwierdziłem, że to jest idealna okazja, by zrealizować plan, który zaczął chodzić mi po głowie, gdy podczas jednego z wyjazdów obejrzałem pewien szpital - opowiada Leszek Kołacz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Mielcu.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........