Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

przedszkoliada.pl zawitała do MIELCA!!!

Mamy zaszczyt poinformować, że Promotorem ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej na terenie MIELCA i okolic oficjalnie od dnia 1 maja 2012 została agencja Eventowa "Alternatywa"

Misją projektu PRZEDSZKOLIADA.PL jest zapewnienie dzieciom, tak ważnej w dzisiejszym młodym społeczeństwie rozrywki i edukacji ruchowej.
Adresatami programu są dzieci w wieku przedszkolnym a program zajęć „Przedszkole i Piłka” jest formą zapoznania ich z aktywnością ruchową, jak i rozrywką płynącą z ruchu.

NASZE MAŁE EURO 2012 - turniej piłki nożnej

Turniej Nasze Małe Euro 2012 (1)W dniu 05.05.2012r. na stadionie Startu w Woli Mieleckiej odbył się turniej piłki nożnej dzieci z rocznika 2003 i 2005.  W turnieju wzięły udział drużyny ZIOMKI Rzeszów, MOSiR Mielec i START Wola Mielecka. Zawody były podzielone na dwie grupy wiekowe, rocznik 2003 i 2005

W roczniku 2003 udział brały zespoły:
ZIOMKI I Rzeszów, ZIOMKI II Rzeszów , MOSiR Mielec, START Wola Mielecka

W roczniku 2005 udział brały zespoły:
ZIOMKI I Rzeszów, MOSiR I Mielec, MOSiR II Mielec, START Wola Mielecka

Tym powinna zainteresować się PIP

Modernizacja mieleckiego stadionu trwa. Koszt całej inwestycji to 40 mln złotych. Nie będę komentował tego co budują, to jest jakiś dramat. Z jednego z ciekawszych stadionów w Polsce robią taką psią budę...Nie będzie on ani piękny ani funkcjonalny. Dzisiaj już nigdzie nie buduje się trybun od poziomu trawy. Pierwsze 3 rzędy będą bezużyteczne. Mielczanie już do tego przywykli, że buduje się za małe ronda, za wąski basen, działkę w samym centrum marnuje się na budynek dworcopodobny, za to oczyszczalnie mamy za dużą, przekonaliśmy się o tym płacąc za wodę jak za wódę...

Nowy przystanek

Na ulicy Szafera, na wysokości skrzyżowania Szafera - Długa pojawiła się nowa wiata przystankowa.
W końcu ktoś zlitował się nad ludźmi którzy tam czekali na MKS. Długo, długo czekali aż pojawi się dach nad głową. Paleta z kostką stoi już następny dzień i czeka na ułożenie. Miejmy nadzieje że taka sama wiata pojawi się na przystanku za skrzyżowaniem, w stronę Tesco.

Dziura w jezdni


Na ulicy Wojska Polskiego w miejscu gdzie wypadała dziura pojawił się płotek  ostrzegający. Powód?

Dziura została... hmm załatana. Załatana bardzo fachowo. Gdy bliżej się przyjrzeć widać dlaczego.  Zalano betonem i zasypano kamieniem to miejsce ponieważ asfalt w tym miejscu się zapadał. Jadąc od strony ronda przeważnie zawsze prawym kołem wpadałem w to obniżenie. Teraz zrobione jest tak że nadal nierówność jest. Jakby betonu komuś brakło! Będzie położony asfalt w tym miejscu?

Z obiektywem na wiadukcie w Mielcu (foto)

Wiadukt zbudowany w 1981 roku, nad dziś mało używaną linią kolejowa PKP, łączący najstarsza część Mielca - Stary Mielec (os.Kilińskiego i Kościuszki) z osiedlem Niepodległości złożonym głównie z budynków wielorodzinnych budowanych w latach 30., 40. i 50. dla pracowników WSK, stąd nazwa "kolonia fabryczna". Wiadukt przebudowany w 2011r, zmodernizowano oświetlenie, odwodnienia, a także zamontowano ekrany akustycznych na dojeździe do wiaduktu. Oddany hucznie do użytkowania w piątek 23 września. Na uroczyste otwarcie przyjechał nawet marszałek Sejmu RP Grzegorz Schetyna. No i jak to zwykle bywa, Oficjele pogadali do mikrofonów, wzięli po kawałku wstęgi na pamiątkę - albo do kosza ....a na wiadukt wkroczyły ekipy remontowe - no bo skoro oddano do użytku, to nie może być mowy o dokończeniu prac, tylko remont! - i zastawiły barierami ograniczającymi pasy ruchu. Zwracam się z apelem do wszystkich, którzy dokonywali otwarcia aby zwrócili, odkupili pociętą wstęgę! Jako zadośćuczynienie za kłamstwo, że wiadukt już jest oddany powinni wszyscy powrócić w to samo miejsce w kombinezonach roboczych i osobiście dokończyć remontu wiaduktu. Dobre miejsce i punkt dla amatorów fotografii.

 Lapet

W Mielcu będzie strefa kibica

Gdzie oglądać wspólnie mecze EURO 2012? W Mielcu, ponieważ powstanie tzw. strefa kibica.  Nic nie wskazywało że w Mielcu powstanie tzw. strefa kibica, ponieważ na przeszkodzie stawały wysokie koszty przedsięwzięcia. Jak się dowiadujemy, profesjonalna strefa kibica jednak powstanie w miejscu sezonowego lodowiska, na terenie  ogrodzonym, chronionym, z dostępem do stałych toalet. W hali  namiotowej o powierzchni 800m. kw. z ogromnym LEDowym ekranem, mającym 13 metrów kw.  Zadaszona  hala pomieści ok. 600 miejsc siedzących i 200 stojących

W Mielcu Gala MMA

Wielkie emocje czekają. 1 czerwca o godz. 20 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu odbędzie się Gala MMA. 
Wśród zawodników tarnobrzeżanin Mateusz Strojek.
Podczas tej imprezy kibice obejrzą dziesięć walk. Walkę wieczoru stoczą Marcin Tybura (4-0-0) z Szymonem Bajorem (8-1-0) - znani zarówno podkarpackiej, jak i szerszej publiczności(pozdrowienia Fanów MMA z Kanady!) z chociażby z cyklu Turniejowego Carphatian Primus Belt. W nawiasach – liczba zwycięstw, porażek i remisów na zawodowym ringu.
W tzw. karcie głównej (waga 84 kg) zobaczymy tarnobrzeżanina Mateusza Strojka (2-0-0), który trenuje w rzeszowskim klubie „Spartakus” pod okiem trenera Krzysztofa Bańkowskiego. Będzie walczył z kimś z trójki: Livio Victoriano (1-0-0), Rafał Haratyk (2-0-1) lub Władysław Kożuszny (1-2-0). O doborze przeciwnika zdecyduje losowanie.

"Samorząd przyjazny edukacji osób starszych i integracji międzypokoleniowej" - konkurs

W Roku Uniwersytetów Trzeciego Wieku, ogłoszonym przez Senat uchwałą 1 lutego 2012 r., organizowany jest konkurs "Samorząd przyjazny edukacji osób starszych i integracji międzypokoleniowej".
Najważniejszym celem konkursu, organizowanego przez Senat wspólnie z Parlamentarnym Zespołem ds. Osób Starszych, jest promowanie samorządowych dobrych praktyk na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób starszych, przede wszystkim poprzez edukację. Chodzi także o wspieranie aktywności i integrację seniorów we wspólnotach lokalnych.

Mała Olimpiada Sportowa


W dniu 11.05.2012r o godz. 9:30 na hali sportowej MOSiR odbyła się Jedenasta Mała Olimpiada Sportowa pod hasłem:
 „PIŁKA JEST OKRĄGŁA A BRAMKI SĄ DWIE” 
w nawiązaniu do mistrzostw EURO 2012. Nasze przedszkole reprezentowała 6-osobowa drużyna z grupy Mądre Sowy I,a pozostałe dzieci wraz z grupą Mądre Sowy II brały udział w olimpiadzie gorąco kibicując swoim kolegom i koleżankom. Dzieci dobrze się bawiły i godnie reprezentowały nasze przedszkole. Małym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„Ziemia- nasza planeta”


W dniu 16 maja 2012r. odbyło się w szkole podstawowej nr.9 w Mielcu uroczyste wręczenie nagród w Międzyszkolnym Plastycznym Konkursie Ekologicznym pod hasłem „Ziemia – nasza planeta”. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Dyrektor do Spraw Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu - Arkadiusz Gałkowski, dyrektor SP nr 9 w Mielcu - Andrzej Wilk oraz laureaci konkursu wraz z opiekunami. Po przypomnieniu idei konkursu odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów klas trzecich pt. „Złoty Promyczek”.

"Elektryk" laureatami konkursu Fundacji Nasza Ziemia


Miło jest nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu "Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny" Szkoła im. Janusza Groszkowskiego z Mielca zdobyła drugie miejsce. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Celem konkursu jest przygotowanie i przeprowadzenie przez szkoły, Kluby, przedszkola, organizacje lokalnych aktywności (np. happeningów, przemarszów, lekcji otwartych itp.) adresowanych do własnych uczniów i lokalnych społeczności. Fundacja doceniła zorganizowany przez uczniów klas 3f, 2f, 2b i 2e happening, oraz plakaty wykonane przez uczniów klasy 1d. Podkreślić należy również zaangażowanie w przygotowanie materiałów graficznych przez uczennice klasy 2f  Angelikę Kolbusz i Katarzynę Szeligę.

Dziś Kanada, jutro Australia

Zakończyły się ambitne zmagania geograficzne w języku angielskim. W roku szkolnym 2011/2012 w ZST w Mielcu odbył się, już po raz trzeci, konkurs geograficzny po angielsku z cyklu zatytułowanego Kraje Wspólnoty Narodów.
Do konkursu, który w tym roku szkolnym dotyczył geografii Kanady, przystąpili uczniowie - pasjonaci geografii - wszystkich klas naszej szkoły, a także szkół zaprzyjaźnionych: Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół im. prof. J.Groszkowskiego w Mielcu.
Połączenie w teście konkursowym konkretnej wiedzy z geografii fizycznej i szeroko rozumianej geografii społeczno-ekonomicznej Kanady z umiejętnościami językowymi i sprawnością posługiwania się językiem angielskim wzbudziło zaciekawienie, chęć sprawdzenia się oraz ducha rywalizacji.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........