Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Oświadczenia majątkowe posła Popiołka, posłanki Skowrońskiej i senatora Ortyla.

Poseł PiS Krzysztof Popiołek
- dom o powierzchni 138 metrów kwadratowych wart około 300 tysięcy złotych we współwłasności małżeńskiej.
- niskotowarowe gospodarstwo rolne o powierzchni 1,31 hektara o wartości 25 tysięcy złotych.
Wspólnie z małżonką posiada również lokal użytkowy o powierzchni 73,6 metra kwadratowego o wartości 210 tysięcy złotych.
W źródłach dochodu podaje uposażenie poselskie – 109 tysięcy złotych, dietę poselska – 1848 złotych oraz dochody z najmu lokalu użytkowego połowa z 9900 złotych brutto.
Posiada również zobowiązania: 22 tysiące 490 CHF kredytu hipotecznego i kolejne 48 tysięcy złotych wobec byłego właściciela lokalu użytkowego.
Jako jedyne zatrudnienie podaje sprawowanie mandatu poselskiego

Kolizja na Kwiatkowskiego - myślał że zdążyDo zderzenia doszło zaraz po godzinie 15 na krzyżówce Kwiatkowskiego - Cyranowska. Jeden z pojazdów wyjeżdżał z ulicy Cyranowskiej. Drugi nie był w stanie wyhamować. Było to ewidentne zajechanie. Tak to bywa, my Polacy nie umiemy jeździć.

Konkurs literacki " Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary "

17 XI 2011 r. w budynku Biblioteki Publicznej- domu urodzin gen. W. Sikorskiego - w Tuszowie Narodowym odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji Konkursu literackiego „Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary,” zorganizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego. Na konkurs wpłynęło blisko 80 wierszy.

Wernisaż Wystawy Załoga Rędziny

W sobotę 19 listopada 2011 Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Rędziny” zorganizowało w zabytkowej willi Wiluszówka w Dębicy wernisaż otwierający pierwszą z serii, wystawę pt. Załoga Rędziny. Na wystawie zaprezentowane zostały prace 12 artystów działających w wyżej wymienionym stowarzyszeniu. W zorganizowanej galerii można było zobaczyć obrazy, rysunki, rzeźby oraz fotografie. Głównym pomysłodawcą całego „zamieszania” był Wojciech Kaszub, który na pokazie przedstawił między innymi serię bajek stworzonych z rysunków-karykatur swoich przyjaciół. Swoje prace prezentowały ponadto: Justyna Mądro, studentka Politechniki Rzeszowskiej, Maja Markulis, uczęszczająca do krakowskiej ASP oraz Marcelina Kilian studiująca również na Akademii Sztuk Pięknych, lecz w Łodzi.

Melex szykuje elektryczną furgonetkę

W najbliższym czasie firma Melex A&D Tyszkiewicz Sp. J. wzbogaci ofertę pojazdów elektrycznych Melex o nowy model. Melex Towarowy (392) powstał na bazie nowej linii pojazdów N.CAR i jest wyposażony w silnik prądu przemiennego, aluminiową kabinę z drzwiami, podwyższone zawieszenie z hamulcami tarczowymi, aluminiową skrzynię oraz zderzak przedni chromo-niklowy.
Ładowność modelu 392 to 1250kg.

„Widziałam orła cień….”


...przed laty śpiewał Varius Manx. Pamiętam ten przebój, jednak nikt wówczas nie przypuszczał, że tylko „orła cień” pokaże się na koszulkach reprezentacji piłkarskiej. Natomiast orzeł „odfrunął” i to spowodowało aferę.

Kolejna tura remontu Niepodległości Zdjęcia

Rozpoczęto remont kolejnego odcinka Al.Niepodległości (od skrzyżowania z ul.Sikorskiego do skrzyżowania z ul.Skargi). Oprócz tego remontowany jest odcinek od skrzyżowania z ul. Chopina do placu AK.zobacz
Porozmawiaj na forum mieleckiej społeczności!
Zdjęcie:To mat

Mamy kolejnego członka Kadry Narodowej

Do tej pory dwóch członków Aeroklubu Mieleckiego wchodziło w skład Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego, są nimi:
- Karol Staryszak w sporcie szybowcowym, oraz
- Edward Burek w modelarstwie lotniczym i kosmicznym.

Zbióka sprzętu elektronicznego

Wójt Gminy Wadowice Górne informuje , że Firma Eko Hybres Sp.zo.o. organizuje nieodpłatną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego:

AGD ( lodówki ,zamrażarki , pralki itp)
RTV ( telewizory , sprzęt komputerowy itp)
narzędzia elektryczne
baterie i akumulatory

W/w sprzęt należy wystawić przy drogach utwardzonych w dniu 29 listopada /wtorek/ 2011 r. do godz. 9 00.
Sprzęt może być wykładany już od poniedziałku do wtorku do godz. 9 00
Od mieszkańców , którzy wystawią przedmiotowy sprzęt po powyższy terminie nie będzie on odebrany.

"Trzy czarodziejskie słowa – Proszę , przepraszam, dziękuję…"

Pod takim hasłem odbywają się eliminacje kolejnych etapów tegorocznego Podkarpackiego Konkursu Literatura i dzieci organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.
17 listopada br. w Wiejskim Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem odbył się I etap czyli eliminacje gminne dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Tuszów Narodowy.
Do pierwszego etapu zgłosili się uczniowie szkół podstawowych z Malinia, Tuszowa Narodowego, Filii w Grochowem oraz Zespół „Promyczki” Wiejskiego Dom Kultury i Rekreacji w Grochowem.
Zadaniem uczestników było przedstawienie utworu wybranego autora, który w swej twórczości porusza tematykę dobrego zachowania się w każdej sytuacji. Z doborem repertuaru wszyscy poradzili sobie znakomicie. Nauczyciele i opiekunowie bardzo starannie przygotowali swoich reprezentantów na konkurs. Uczestników oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie kl. I-III oraz kl. IV-VI szkół podstawowych i czterech kategoriach wykonawczych.-recytacji, piosenki, inscenizacji oraz pracy plastycznej.
Komisja konkursowa w składzie: Teresa Pluta emerytowany nauczyciel j. polskiego i Bożena Telega instruktor SOKiS Gminy Mielec z.s. w Chorzelowie po obejrzeniu i wysłuchaniu wszystkich prezentacji, postanowiła nominować z pośród 43 recytacji, 6 piosenek, 3 inscenizacji i 42 prac plastycznych do kolejnego etapu konkursu następujących wykonawców.

VII szkolny konkurs o tematyce patriotycznej

Dnia 15 listopada 2011 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu odbył się VII Szkolny Konkurs Patriotyczny z okazji 93. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Kolejny już raz młodzież naszej szkoły spotkała się, aby uczcić pamięć Polaków walczących o wolną ojczyznę w latach 1794- 1918 oraz podczas drugiej wojny światowej. Poświęcenie wielu pokoleń naszych rodaków walczących o niepodległość naszego kraju to dziedzictwo, do którego stale trzeba powracać, aby wolność miała kształt wspólnej odpowiedzialności za losy Polski i każdego obywatela.

Konkurs obejmował trzy kategorie: śpiew pieśni patriotycznych, recytację poezji oraz prace plastyczne, których motywem przewodnim była Ojczyzna. Brali w nim udział uczniowie klas Technikum Nr 1, Liceum Profilowanego Nr 1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Występy uczestników konkursu oceniało Jury w składzie: Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Teresa Ciszek, Wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Anna Zawrzykraj, Wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Marta Mysona oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego i gazetki KRZYK. Gościem specjalnym był kapitan Leszek Bąk z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mielcu. Konkurs zorganizowały nauczycielki: Marzena Gadziała, Agnieszka Lorynowicz i Bożena Switek.

Lotnicze Orły 2011 - Leszek Pawuła

Leszek Pawuła, śmigłowcowy pilot doświadczalny w PZL Mielec został nominowany do tytułu „Człowiek Roku” w kategorii „Śmigłowce”. Leszek Pawuła - został pierwszym polskim pilotem Black Hawka. Jest śmigłowcowym pilotem doświadczalnym 1 klasy, a tym samym jednym z najbardziej doświadczonych pilotów wykonujących loty próbne w Polsce, posiada ponad 5000 godzin wylatanych na samolotach i śmigłowcach.
Zachęcamy do oddawania głosów na Leszka Pawułę, który reprezentuje nasz region.

Wolontariuszki z Gimnazjum nr 3 i V LO ponownie w SEJMIE !

0-21 XI 2011 roku reprezentantki Szkolnego Wolontariatu-Paulina Mączyńska z V LO oraz Wiktoria Soswa z Gim. nr 3 uczestniczyły w konferencji pt.”Wolontariat młodych,” podsumowującej pracę młodych wolontariuszy z całej Polski, biorących udział w projekcie:
”Wolontariat młodych – XVII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży”, zorganizowanym w
Warszawie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Dziewczęta znalazły się w grupie 70 najbardziej aktywnych wolontariuszy z całego kraju, zakwalifikowanych przez komisję na podstawie przesyłanych wcześniej sprawozdań z realizowanych i udokumentowanych działań wolontariackich, podejmowanych na terenie szkoły i środowiska.
Konferencja z udziałem przedstawicieli Kancelarii Sejmu, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz młodzieży była podsumowaniem doświadczeń z pracy młodzieży oraz uczestników projektu.

Prezentacja podkarpackich firm UTC


Nowoczesne technologie, procesy oraz produkty zaprezentują dziś studentom Politechniki Warszawskiej firmy amerykańskiego koncernu UTC, które mają swoje oddziały w Polsce. Z naszego regionu będą to m.in. przedstawiciele PZL Mielec, ropczyckiej Glorii i rzeszowskiej WSK. Zdaniem dyrektora do spraw komunikacji WSK Rzeszów Andrzeja Czarneckiego chodzi o pokazanie studentom praktycznego zastosowanie zdobywanej w czasie studiów wiedzy oraz zainspirowanie, gdzie skierować swoje kroki, aby znaleźć rozwijającą pracę.

Mielec walczy o pieniądze z NFZ

Pytamy prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawiciele szpitali z regionu. Po zmianach planu finansowego Funduszu o blisko 600 milionów, dodatkowe pieniądze trafiły do 3 województw: pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego, które otrzymało aż 530 milionów. O Podkarpacie upomniał się senator Władysław Ortyl. Tylko mielecki szpital ma kilkanaście milionów długów, a zdaniem senatora Ortyla inne województwa nie wykorzystują przekazanych im środków...NFZ na ten temat milczy.

Czat z Prezydentem Mielca Januszem Chodorowskim
z 23 listopada 2011

11:00 Janusz Chodorowski:
Dzień dobry. Witam na czacie. Zapraszam do zadawania pytań.

11:01 Comment From gość
witam! co z budową ulicy Krańcowej i połączeniem jej z Powstańców Warszawy? Kiedy to nastąpi?

11:01 Janusz Chodorowski:
Jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentacji. Wówczas dopiero będziemy mogli odpowiedzieć na pytanie ile to będzie kosztowało co jest niezbędne do podjęcia decyzji.

11:02 Comment From Jerzy
jak długo w SCK będzie się szerzył nepotyzm i kumoterstwo. Tak pracują same rodziny znajomych dyrektora Tejchmy. Madej, Tabaka, Kubik. Proszę sprawdzić.

11:03 Janusz Chodorowski:
Jeśli chodzi o pierwszego wymienionego to pracował tam wcześniej niż Pan Tejchma. O innych nic mi nie wiadomo.

Mielec ma nową sekretarz miasta

Prezydent Mielca powołał Monikę Szczodry na stanowisko Sekretarza Miasta. Dotychczasowa naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Funduszy zastąpiła Władysławę Kozak, która z końcem października przeszła na emeryturę.

Monika Szczodry pracuje w mieleckim magistracie od niemal 25 lat. Była pracownikiem Wydziału Geodezji, kierownikiem Biura Pozyskiwania Funduszy i Rozwoju Miasta, a od ubiegłego roku kierowała Wydziałem Inwestycji i Pozyskiwania Funduszy.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........