Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Standaryzacja zatrudnienia w mieleckich szkołach

Od 1 września b.r. w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu, których organem prowadzącym jest mieleckie starostwo, będzie wprowadzona tzw. standaryzacja zatrudnienia. Od nowego roku szkolnego liczba etatów w danej placówce będzie zależeć od jej oferty edukacyjnej. – Chodzi o zracjonalizowanie wydatków na oświatę – powiedział wicestarosta Andrzej Bryła.
Starostwo przeanalizowało ofertę edukacyjną i stan zatrudnienia we wszystkich prowadzonych przez siebie szkołach. Następnym etapem było określenie zasad organizacji zajęć i zatrudniania pracowników szkół, w tym nauczycieli.

Spłoneły śmieci


Około 21.10 na osiedlu Szafera ktoś albo coś zapaliło kosz na śmieci w śmietniku.
Przyjechała straż pożarna i bardzo szybko ugasili płomienie. Cała akcja trwała  z 12 minut. Strażacy po ugaszeniu płomieni czekali przez kilkanaście minut na parkingu przy śmietniku czy nie pojawią się inne zarzewia ognia.

II Ogólnopolski Festiwal Skrzypcowy dla uczniów szkół muzycznych I i II st.

Wspaniałym sukcesem okazał się udział skrzypaczki z Państwowej Szkoły Muzycznej z Mielca w II OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU SKRZYPCOWYM w KIELCACH, który odbywał się w dniach 4 – 6 maja 2012 roku. Uczennica klasy II skrzypiec Magdaleny RyszKarolina Janocha zdobyła III miejsce w kategorii klas I i II szkół muzycznych II stopnia. Karolinie akompaniował Sławomir Kusek.
 Główną nagrodę zdobył uczeń IV klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płocku, Wiktor Mieczykowski.
 Główne nagrody konkursu zdobyli uczniowie szkół muzycznych z Ostrowa Wielkopolskiego, Warszawy, Krakowa, Poznania i Lublina, a wśród laureatów znaleźli się też wychowankowie szkół w Skarżysku-Kamiennej i Kielcach.

Wolontariusze z Mielca zbierali na rzecz Hospicjum Domowego.


6 maja na placach mieleckich kościołów można było spotkać wolontariuszy prowadzących kwestę na rzecz Hospicjum Domowego w Mielcu w ramach kampanii "Pola Nadziei". Dochód ma być przeznaczony na zakup sprzętu ułatwiającego opiekę nad chorymi w domu, szczególnie w terminalnym okresie ich choroby.
     Prowadzona akcja ma na celu również szerzenie idei hospicyjnej, a także uwrażliwianie i zwalczanie obojętności dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Honorowy Patronat nad krakowską akcją sprawuje Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski.

Wystawa mulitimedialna Róży Skop "Metamorfozy" i Wojtka Spoka "Pejzaże oceaniczne"

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zaprasza w ramach 12 Europejskiej Nocy Muzeów na wernisaż multimedialnej wystawy Róży Skop "Rośliny i Motyle" i Wojtka Skopa "Pejzaże Oceaniczne" w sobotę 19 maja o godz.19.00 w Galerii Domu Kultury SCK

O godz.20.00 odbędzie się w sali widowiskowej projekcja 10 zrealizowanych przez Wojtka Skopa filmów o sztuce (malarstwo, rzeźba, taniec) z muzyką mielczanina Karola Skrzypca Imprezę rozpocznie pokaz premierowy filmu "Gwiezdny Wóz" na temat twórczości mieleckiego artysty i pedagoga Edwarda Kociańskiego.

Policjanci zatrzymali nastoletniego szantażystę

Kilkanaście godzin po zdarzeniu policjanci zatrzymali 15-latka, który w ubiegły wtorek żądał 10 tys. zł od mieszkanki Mielca grożąc, iż w przeciwnym wypadku zdetonuje bombę podłożoną pod jej dom. Sąd rodzinny w Mielcu zdecyduje o dalszych losach nastolatka.

W ubiegły wtorek, około godz. 17.30 do mieszkanki osiedla Szafera w Mielcu zadzwonił mężczyzna żądając 10 tys. zł. Oświadczył, że w przypadku niespełnienia jego żądania zdetonuje bombę podłożoną pod dom kobiety.

W hołdzie tym co polegli

W 67. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej przedstawiciele mieleckich związków kombatanckich, samorządowcy oraz młodzież złożyli kwiaty pod tablicami pamiątkowymi przy Szkole Podstawowej nr 3. Kwiaty pod tablicami upamiętniającymi ofiary ostatniej wojny złożyli kombatanci mieleckich związków i stowarzyszeń. Hołd poległym oddali także samorządowcy z prezydentem Januszem Chodorowskim, jego zastępcą Mieczysławem Wdowiarzem oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Myśliwcem. 

Pomoc dla bezrobotnych

47 mln na pomoc dla bezrobotnych ma trafić do Wojewódzkiego Urzędu Pracy jako wsparcie finansowe dla osób bezrobotnych. To jak dokładnie zostaną podzielone otrzymane fundusze zależeć będzie prawdopodobnie od przeprowadzonego konkursu.
Zgodnie z podanymi informacjami, kwota w wysokości 14 mln zł przekazana będzie instytucjom pozarządowym i innego typu organom, które z założenia mają udzielać stosownej pomocy osobom nie posiadającym stałego zatrudnienia a chcącym uruchomić własną działalność gospodarczą. Pozostałe środki pieniężne dostaną zarejestrowani w urzędzie pracy.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........