Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Mieleckie WKU do remont

Kamienica w której mieści się WKU przy ulicy Legionów zostanie odświeżona.

Jednostka Wojskowa 3711w Nowej Dębie ogłosiła przetarg
na  „Remont budynku WKU oraz placu parkingowego w Mielcu.”

Zakres remontu obejmuje: r
ozbiórka nawierzchni z kostki betonowej i płyt Jomba, Wykonanie koryt pod nawierzchnię, Wykonanie warstwy odsączającej, podbudowy betonowej, montaż krawężników i ułożenie parkingu z kostki betonowej, Ocieplenie ścian płytami styropianowymi i ościerzy, Wykonanie obróbek z blachy powlekanej rozebranie i montaż rur spustowych, Rozebranie posadzek na zaprawie cementowej, wywiezienie gruzu i ziemi, Odbicie, wykonanie tynków i posadzek z płytek ceramicznych, Malowanie ścian i wykonanie barierki odgradzającej, Utylizacja gruzu, oraz innych materiałów pochodzących z rozbiórki.

Drogowcy naprawiają dziure


Mieszkańcy miejscowości Rzemień i użytkownicy drogi wojewódzkiej 985 już od dawna narzekali na dziurę która wyskoczyła w drodze na wysokości Szkoły. Dziura była, służby odpowiedzialne wiedziały, przyjeżdżały oglądały, odjeżdżały i sytuacja tak trwała od miesięcy.

Dłuższy termin ważności paszportów dla dzieci

Od soboty, 11 sierpnia paszporty dla dzieci do piątego roku życia wystawiane będą na pięć lat, a nie jak do tej pory na rok. Wszystkie dzieci do 5 roku życia otrzymywać będą paszporty biometryczne, które do tej pory były wydawane tylko na wyraźną prośbę rodziców. Opłata paszportowa nie zmienia się - wynosi 30 zł.
Opłata za wydanie paszportu dla osoby od 5 do 13 roku życia wynosi 60 zł lub z ulgą 30 zł. Koszt dokumentu dla dziecka pomiędzy 13 a 18 rokiem życia to 140 zł, lub 70 zł. Ulga za wydanie paszportu przysługuje do czasu podjęcia obowiązku szkolnego, uczniom i studentom oraz dzieciom niepełnosprawnym.Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........