Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Świąteczne oświetlenie miasta

Jak można zauważyć świąteczne przyozdobienie miasta jest już gotowe.
Koszt całej inwestycji to 74 tyś. zł z czego tylko 42 tys. zl to koszt zakupunowych i remontu starych światełek.
Ozdoby zostały zamontowane według corocznego schematu, czyli nic nowego, chyba że nowym można nazwać rozwieszenie oświetlenia na drzewach w Rynku.
Jak co roku proporce na latarniach wiaduktu, oświetlona nieogrodzona już połamana choinka na placu AK

Bawarski rekonesans

W związku z realizacją przez Zespół Szkół Technicznych w Mielcu europejskiego projektu edukacyjno-kulturowego w ramach programu Unii Europejskiej Comenius „Uczenie się przez całe życie”, zatytułowanego ‘BIRDS – Behaviour and Intercultural Respect – Development in Schools’ (‘BIRDS – Zachowanie i poszanowanie międzykulturowe – rozwój w szkołach’), nauczyciele ZST wzięli udział w pierwszym spotkaniu roboczym, zorganizowanym przez szkołę niemiecką Franz-von-Lenbach-Schule w Schrobenhausen (w pobliżu Monachium), koordynatora projektu.

PSM dla Domu Dziecka w Skopaniu

Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Dyrektor Mieleckiej Szkoły Biznesu Janusz Kotarba zaprasza dzieci i młodzież z Domu Dziecka w Skopaniu do swojej placówki. W dniu 11 grudnia 2011 roku przy licznie zgromadzonych słuchaczach MSB, goście ze Skopania przedstawili tradycyjne jasełka. Otrzymali moc rzęsistych braw oraz prezenty, jak również wsparcie finansowe zaoferowane „do skarbonek” przez słuchaczy. Nasza Szkoła od wielu lat włącza się w oprawę muzyczną tej uroczystości. Tym razem wystąpił zespół smyczkowy „KWINTESENCJA”

Wytańczone laury

W ubiegły piątek (tj. 9.12.2011) dwa zespoły działające przy SCK w Mielcu brały udział w XIX Mikołajkowych Spotkaniach Tanecznych organizowanych przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Miło nam poinformować, że w najstarszej kategorii wiekowej (pow. 15 lat) 3 miejsce zdobył Zespół Tańca Współczesnego "Flamingi" przygotowany przez instr. Annę Leszkiewicz za układ "Tyłem do przodu", natomiast nasi najmłodsi tancerze z Teatru Tańca "AleToNic" przygotowani przez instr. Izabelę Serwan w swoim debiucie na dużej scenie w kategorii wiekowej 7-11 lat wytańczyli wyróżnienie za układ "Sklep z zabawkami" w silnej stawce utytułowanych już zespołów. Tancerzom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Nauczycielskie pensje pochłoną subwencję

W 2012 r. nauczyciele po raz kolejny dostaną podwyżki. Dotacja oświatowa dla gmin wzrośnie o blisko 1,8 mld zł, ale większość tych pieniędzy pochłoną wydatki na pensje – czytamy w "Dzienniku Polskim".

W tym roku płace nauczycieli, których w Polsce jest ponad 653 tys., wzrosły o 7 proc. W projekcie budżetu na przyszły rok zapisano kolejny 3,8-proc. wzrost. Pensje pochłoną zatem ponad 30,2 mld zł z 38 mld zł subwencji oświatowej przekazywanej samorządom z budżetu centralnego. To, co zostanie, musi wystarczyć samorządom na utrzymanie budynków szkół, remonty czy organizowanie dzieciom zajęć dodatkowych.

Pierwsza Padew Narodowa

W Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisano pierwszą umowę dotacji w programie „Dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków i podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego". Jako pierwsza, ze środków NFOŚiGW na ten cel, skorzysta podkarpacka gmina Padew Narodowa.

Podpis pod pierwszą umową dotacji dla projektu realizowanego w tym programie złożyła paniMałgorzata Skucha, zastępca prezesa Zarządu, która w czasie uroczystości w Warszawie powiedziała, że niewielka, ale ambitna gmina z Podkarpacia była również pierwszą przy składaniu wniosku w tym programie.

Gmina Radomyśl Wielki - Samorządowy Lider Edukacji

W dniu 29 listopada 2011 roku w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się Gala Finałowa I edycji programu certyfikacji „Samorządowy Lider Edukacji” w ramach którego Gmina Radomyśl Wielki uzyskała certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” wśród gmin w przedziale do 20 000 mieszkańców.

„Promyczki” Laureatem Wojewódzkiego Konkursu


Teatrzyk „Promyczki” z Wiejskiego Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu „Literatura i dzieci –Trzy magiczne słowa –proszę, dziękuję, przepraszam.” Pokonując dwu stopniowe eliminacje, teatrzyk dotarł do finału konkursu, zdobywając III nagrodę. Jury doceniło zespół za pomysł, ciekawe rozwiązania sceniczne i swobodę małych aktorów na scenie. Radość i satysfakcja była ogromna. Finałowe zmagania odbyły się 29 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

„Mikołajkowe Mistrzostwa Powiatu Mieleckiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców”

W dniu 11.12.2011 roku o godzinie 1400 w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym już kolejny raz odbyły się „Mikołajkowe Mistrzostwa Powiatu Mieleckiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców” realizowane w ramach dotacji z budżetu Powiatu Mieleckiego na 2011 rok dla organizacji pozarządowych oraz dotacji z Urzędu Gminy w Tuszowie Narodowym.
Turniej rozgrywany był w następujących kategoriach wiekowych: kategoria chłopców do 12 lat, 13 – 15 lat, 16 – 18 lat, powyżej 18 lat oraz kategoria kobiet.
Organizatorami turnieju byli: Uczniowski Klub Sportowy „ SOKÓŁ” przy Publicznym Gimnazjum w Tuszowie Narodowym, Starostwo Powiatowe
w Mielcu, Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym oraz ZG Ludowe Zespoły Sportowe w Tuszowie Narodowym.
Turniej został rozegrany systemem „ do dwóch przegranych spotkań”.
Spotkania rozgrywane zgodnie z przepisami PZTS.

„Moralność Pani Dulskiej” na scenie Domu Kultury w Grochowem.

11 XII w niedzielne popołudnie mieszkańcy mieli okazję obejrzeć wspaniale przedstawiony spektakl teatralny pt. Moralność Pani Dulskiej” przygotowany przez Sekcję Teatralną Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spektakl został wyreżyserowany w oparciu o tekst Gabrieli Zapolskiej przez Magdalenę Kriger instruktor SCK w Mielcu oraz Jadwigę Klaus.

Aktorzy- seniorzy świetnie zaprezentowali scenki pełne pouczającego humoru oraz pobudzające do refleksji nad ludzką moralnością. Widownia oglądając barwną, bogatą w oryginalne stroje i rekwizyty sztukę, żywo i spontanicznie reagowała nagradzając aktorów gromkimi brawami.

Widowisko adwentowe

11 grudnia (niedziela) odbył się czwarty Jarmark Świąteczny. Po raz pierwszy przeprowadzony został w Kościele p.w. Ducha Świętego w Mielcu. W imprezie brało udział ponad trzydziestu wystawców. Dużą atrakcją było Widowisko adwentowe w wykonaniu uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mielcu.

Grzegorz Łopanowski w Ośrodku Szkolno Wychowawczym


Spotkanie uczniów klas zawodowych i LU z Grzegorzem Łapanowskim ( z zamiłowania kucharz, polityk wyżywienia i dziennikarz kulinarny, związany z kuchnią od najmłodszych lat) Była to ciekawa, żywa lekcja o zamiłowaniu do zawodu, o zainteresowaniach, pasjach i marzeniach. Atmosfera spotkania bardzo ciepła i miła. Były autografy, zdjęcia dla uczniów.

Mikołajkowy Turniej Szachowy Klubu Gier Logicznych "Szarotka"

10 grudnia odbył się w Publicznym Gimnazjum w Wadowicach Górnych, zorganizowany przez Klub Gier Logicznych "Szarotka" Wadowice Górne, Mikołajkowy Turniej Szachowy Dzieci i Młodzieży, który zgromadził ponad 90-ciu zawodników z powiatów mieleckiego, kolbuszowskiego i ropczycko - sędziszowskiego, oraz nie mniej liczna rzeszę kibiców.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........