Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Biblioteka u J.Łojczyka


Remont budynku Łojczykówki (Kamienica przy ulicy Mickiewicza 2, czyli tzw. „Łojczykówka" wybudowana została w roku 1904, - „Łojczykówka" ze swoją architekturą i charakterystyczną kopułą to najbardziej rozpoznawalna kamienica starego Mielca. W budynku przy dzisiejszej ul. Mickiewicza 2 na piętrze mieścił się kiedyś, kiedyś magistrat, a parter zajęty był przez sklepy) zakończony. Ponieważ niema chętnych na wynajem pomieszczeń (mówi się że cena za wynajem przekracza 4 tys. złotych) swoją siedzibę znajdą tam dwie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

ul.Kościuszki, przejezdna.

Można już swobodnie poruszać się ulicą Kościuszki. Zakończył się remont jednej z najstarszych ulic w mieście. Po renowacji zachowała swój staromodny wygląd. Brukowa jezdnia odbudowana została na odcinku Rynek- Narutowicza. Kolejna część drogi Narutowicza- Wojsławska  to nawierzchnia asfaltowa.
             Remont ulicy Kościuszki w Mielcu budził sporo wątpliwości: była dyskusja na temat wyglądu, problemem był brak parkingów, powstało kilka miejsc parkingowych oraz nowe chodniki.

Interwencja Senatora Ortyla w sprawie stanu środowiska na terenie Mielca

"Działając na podstawie Ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu Posła i Senatora, art. 20 ust. 1, 2 zwracam się do Pani z interwencją senatorską w sprawie stanu środowiska na terenie Mielca i okolic. - to cytat z pisma jakim Senator RP Władysław Ortyl interweniował do Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie Pani dr inż. Ewy Jadwigi Lipińskiej w sprawie stanu środowiska na terenie Mielca.
Badania przeprowadzone przez WIOŚ - czytamy dalej -  potwierdzają pogarszanie się jakości powietrza na terenie Mielca i okolic. Problem dotyczy stopnia zanieczyszczenia środowiska w szczególności w obszarze oddziaływania SSE „EURO-PARK Mielec".

III Zlot historyczno-militarny w Bliźnie

Utworzona przez Niemców baza działała od XI 1943 do VII 1944 r. Była to dobrze wybrana lokalizacja - na terenie poligonu i w pobliżu obozu pracy. Wykarczowano fragment lasu, wzniesiono baraki i bunkry dla ochrony bunkry dla ochrony, ułożono betonowe płyty pod wyrzutnie. Wokół rozmieszczono posterunki, a patrole SS zatrzymywały każdego, kto zbliżył się do zakazanej strefy. Bocznicą kolejową dostarczano gotowe rakiety. Najpierw pociski V-1, sterowane z ziemi drogą radiową, a następnie V-2, napędzane silnikami odrzutowymi.  Wystrzeliwane rakiety kierowane były na poligon w Sarnakach nad Narwią (około 300 km), jednak spadały także w innych miejscach.
Wywiadowi AK udało się przechwycić niewypał rakiety V-2, a jej części przekazać do Londynu. Dzięki temu rozwiązana została tajemnica nowej broni Hitlera. Ogółem z Blizny wystrzelono około 60 rakiet V-2 i 30 latających bomb V-1.

Półkolonia w Woli Mieleckiej

W dniach od 16 do 27 lipca 2012 roku na stadionie w Woli Mieleckiej odbywała się półkolonia, której organizatorem był GLUKS SOKiS w Woli Mieleckiej.
Dzięki projektowi napisanemu przez Roberta Skowrona i środkom finansowym uzyskanym ze Starostwa Powiatowego w Mielcu dzieci uczestniczące miały doskonale zorganizowany czas wakacyjnego wypoczynku.

Trwa lato w mieście z Hufcem ZHP Mielec!

W mieleckim hufcu trwają półkolonie – odbył się już I turnus zajęć, obecnie trwa II. 6 sierpnia rozpocznie się III i ostatni turnus
 
Półkolonijne turnusy organizowane przez Hufiec ZHP Mielec trwają po 2 tygodnie, przez które dzieci w wieku od 7 do 12 lat spotykają się w lokalu hufca na wspólnych zabawach i grach. Jeśli pozwala na to pogoda uczestnicy mają zajęcia w terenie.
           I turnus odbywał się pod nazwą „Mini ZOO”. W tym czasie wychowawcy – instruktorzy wraz z dziećmi odwiedzili Dworek Oborskich oraz podpatrywali pracę strażaków. W czasie trwania upałów atrakcją dla dzieci okazał się odkryty basen, a w pochmurne dni – seans filmowy kina „Galaktyka”.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........