Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Półkolonia w Woli Mieleckiej

W dniach od 16 do 27 lipca 2012 roku na stadionie w Woli Mieleckiej odbywała się półkolonia, której organizatorem był GLUKS SOKiS w Woli Mieleckiej.
Dzięki projektowi napisanemu przez Roberta Skowrona i środkom finansowym uzyskanym ze Starostwa Powiatowego w Mielcu dzieci uczestniczące miały doskonale zorganizowany czas wakacyjnego wypoczynku.

W programie półkolonii znalazły się:
·      zajęcia sportowo-rekreacyjne pod okiem doświadczonych instruktorów
·      zajęcia z piłki nożnej
·      biegi terenowe
·      mistrzostwa w piłkarzyki
·      wycieczka rowerowa do Podleszan połączona z rozgrywkami w tenisa ziemnego
·      wycieczka autokarowa do Bóbrki i zwiedzanie Muzeum Górnictwa Naftowego im. Ignacego Łukasiewicza
·      wycieczka do Iwonicza Zdroju, zwiedzanie miasta i pijalni wód
·      wycieczka do Stępiny, zwiedzanie bunkrów kolejowych w miejscu gdzie w 1941r. doszło do spotkania Hitlera z Mussolinim.
·      wycieczka do Krakowa zwiedzanie Zamku Królewskiego, Rynku, Sukiennic, spędzono też
3 godz. w Aquaparku, zwiedzono Muzeum Lotnictwa
·      ognisko dla wszystkich uczestników półkolonii

Dzięki zaangażowaniu Roberta Skowrona, Adama Kality, Przemysława Paprockiego i Wojciecha Kani udało się bezpiecznie zorganizować w Woli Mieleckiej bardzo udaną półkolonię. Dzieci zapewne długo i mile będą  ją wspominały. Nie doszło, by do tej półkolonii, gdyby nie pomoc finansowa Starostwa Powiatowego w Mielcu. Andrzej Chrabąszcz Starosta Powiatu Mieleckiego wraz z Zarządem Powiatu Mieleckiego pozytywnie zareagował na nasz wniosek przyznając środki finansowe, które umożliwiły nam zorganizowanie wypoczynku dla dzieci. 26 lipca starosta Andrzej Chrabąszcz wraz z Haliną Majchrowicz pracownikiem Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych odwiedził uczestników półkolonii, a widząc dobrą zabawę najmłodszych obdarował ich jeszcze dużym kartonem cukierków. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko, podczas którego każdy z uczestników został uhonorowany okolicznościowym dyplomem. W związku z dużym zainteresowaniem Zarząd GLUKS podjął decyzję, że zajęcia z młodzieżą zostaną przedłużone i odbywać się będą codziennie od godz. 9  przez całe wakacje.


MKa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........