Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Trwa lato w mieście z Hufcem ZHP Mielec!

W mieleckim hufcu trwają półkolonie – odbył się już I turnus zajęć, obecnie trwa II. 6 sierpnia rozpocznie się III i ostatni turnus
 
Półkolonijne turnusy organizowane przez Hufiec ZHP Mielec trwają po 2 tygodnie, przez które dzieci w wieku od 7 do 12 lat spotykają się w lokalu hufca na wspólnych zabawach i grach. Jeśli pozwala na to pogoda uczestnicy mają zajęcia w terenie.
           I turnus odbywał się pod nazwą „Mini ZOO”. W tym czasie wychowawcy – instruktorzy wraz z dziećmi odwiedzili Dworek Oborskich oraz podpatrywali pracę strażaków. W czasie trwania upałów atrakcją dla dzieci okazał się odkryty basen, a w pochmurne dni – seans filmowy kina „Galaktyka”.
Uczestnicy półkolonii poznali ciekawe i nowe zabawy, wzięli udział w zawodach sportowych, a także w grze terenowej w okolicy Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji. Dodatkowo dzieci miały do dyspozycji w lokalu hufca piłkarzyki, gry planszowe oraz puzzle.
Wychowawcy – instruktorzy razem z dziećmi brali udział również w zajęciach plastycznych, wykonywali między innymi figury z masy solnej, czy origami. Oprócz tego nie zabrakło konkursu na sałatkę owocową.
 
Instruktorzy mieleckiego hufca prowadzący półkolonie mówią, że zainteresowanie taką formą spędzenia wolnego czasu dzieci rośnie z roku na rok.

- Zajęcia letnie odbywają się już od kilku lat, mamy dzieci, które chcą się z nami bawić co rok. Wiemy też, że takie półkolonijne turnusy podobają się naszym uczestnikom, a dzieję się to ze względu na wieloletnie doświadczenie w pracy z zuchami - mówiła Komendantka Hufca ZHP Mielec, hm. Anna Marek.
 
- Podczas trwania I turnusu półkolonii udział w niej wzięło 30 dzieci z Mielca. Podobnie jest na II turnusie, który trwa już od 23 lipca. Cieszymy się, że dzieci chcą poznawać nowe rzeczy oraz rozwijać swoje umiejętności. Mamy nadzieję, że te dwa tygodnie półkolonijnego turnusu zapadną im w pamięci, a nowe znajomości rozwiną się we wrześniu, w nowym roku szkolnym - podsumowała Paulina Robak, instruktorka mieleckiego hufca, prowadząca w tym roku II turnus zajęć.
 
 
 Więcej zdjęć: http://www.facebook.com/zhpmielec

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........