Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Stadion Stali Mielec będzie zamknięty


Niedzielny mecz Stali Mielec ze Stalą Sanok był ostatnim w historii mieleckiego stadionu. Prace zaczęły się kilka miesięcy temu od trybuny wschodniej. Ponieważ aura pozwala rozbiórka sektorów zachodnich zacznie się już teraz, choć była zaplanowana na przyszły rok. W przyszłym roku zaplanowano wymianę sztucznego oświetlenia, murawy i bieżni. Całkowicie przebudowany obiekt zostanie oddany w 2013 roku. Stadion jest remontowany za kwotę 37 milionów zł.

Wywiad z Kamilem Barszczewskim i Grzegorzem Dulem

Rozmowa o moto - sportach na sofie portalu hej.mielec.pl.

Budowa stacji Orlen

Pojawiła sie tablica informacyjna na budowie stacji paliw PKN Orlen nr. 605 przy ul. Przemysłowej. Wiemy już że budowa a nie tylko przebudowa. Ciekawe jak się zmieni w porównaniu do poprzedniej.

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej

„Stowarzyszenie DLA WAS” zaprasza do udziału w konkursie pod hasłem Ilustracje do kolęd i pastorałek.

Konkurs adresowany jest do niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z terenu powiatu mieleckiego w wieku od 5 do 25 lat. Jeden uczestnik może wykonać maksymalnie dwie prace dowolną techniką i w dowolnym formacie. Zostaną one ocenione przez profesjonalne jury w trzech kategoriach wiekowych: 5-10, 11-16, 17-25 lat.
Opisane prace /autor, wiek, opiekun artystyczny, adres, telefon, emali placówki/ należy dostarczyć wraz z lista zbiorczą do 16 grudnia 2011 roku do sekretariatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Królowej Jadwigi 1 w Mielcu.

IV powiatowy turniej szachowy

I. Organizatorzy:
- Rada Powiatowa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Mielcu
- Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym
- Wiejski Dom Kultury i Rekreacji w Grochowem,
II. Współorganizatorzy:
- Rada Gminna Ludowych Zespołów Sportowych w Tuszowie Narodowym
- Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” przy Publicznym Gimnazjum
im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym

Nowa lista leków refundowanych

Od 16 listopada 2011 roku obowiązuje nowa lista leków refundowanych. Z informacji resortu zdrowia wynika, że listy refundacyjnej usunięto 382 medykamenty i dopisano 297 nowych. Wśród nowych preparatów leczniczych, aż 256 to leki generyczne objęte refundacją. Refundacją objęte są też leki stosowane przy leczeniu endometriozy, która powoduje niedrożność jajowodów i może prowadzić do bezpłodności oraz raka w pierwszym rzucie (leki zawierające substancję czynną anastrozol). Łącznie na listach znajdzie 3491 produktów leczniczych i wyrobów medycznych.

Projekt KidSmart w Samorządowym Przedszkolu w Rzemieniu

Samorządowe Przedszkole w Rzemieniu jako jedyne w Gminie Przecław realizuje w bieżącym roku szkolnym projekt KidSmart, który umożliwia dzieciom, podejmującym edukację przedszkolną i wczesnoszkolną korzystanie z programów i zasobów informatycznych, wzbogacających proces dydaktyczno-poznawczy,
a także kształtowanie nawyku racjonalnego i odpowiedzialnego posługiwania się komputerem oraz najnowszymi technologiami cyfrowymi w dalszej nauce i w późniejszym życiu.

Konkurs "SOŁTYS ROKU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO - EDYCJA 2011"

Konkurs ma na celu promowanie najbardziej aktywnych sołtysów pracujących na rzecz społeczności lokalnej w Województwie Podkarpackim.

Regulamin konkursu oraz Karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie internetowej www.ksow.pl w zakładce poświęconej Województwu Podkarpackiemu.
W konkursie przewidziano wyróżnienia dla 9 sołtysów, uhonorowane nagrodami rzeczowymi.

Włamywacz nie pokonał szyby antywłamaniowej

Szyba antywłamaniowa uchroniła mieszkańca Mielca przed włamaniem do jego mieszkania. Sprawca pod koniec października br. usiłował wejść do mieszkania na parterze bloku przy ul Al. Niepodległości przez rozbitą szybę, jednak zamontowana w ramie okiennej szyba antywłamaniowa udaremniła jego zamiary.

Wczoraj i dziś mieleckiej ortopedii

Rozmowa z Mirosławem Midurą, który pełni funkcję ordynatora Oddziału Urazowo- Ortopedycznego w Szpitalu Powiatowym w Mielcu. Lek. med. Mirosław Midura, to ceniony specjalista z ortopedii oraz traumatologii. Od listopada 2001 r. pełni funkcję ordynatora Oddziału Urazowo- Ortopedycznego w Szpitalu Powiatowym w Mielcu czytaj dalej
Porozmawiaj na forum mieleckiej społeczności!


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........