Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Wojciech Cejrowski na Podkarpaciu

Uważam że zapowiada się wyjątkowy piątek na Podkarpaciu.  "Boso do ...Krosna!" 11 maja zawita jeden z najbardziej znanych polskich globtroterów Wojciech Cejrowski. Spotka się on z miłośnikami podróży, podpisze swoje książki oraz opowie o swoich wyprawach. Nie zabraknie również okazji do zrobienia zdjęć i zdobycia autografów.
 Okazji do porozmawiania z podróżnikiem i wysłuchania opowieści o jego przygodach będzie w ten wyjątkowy dzień kilka.

Opera w Debicy, spektakl teatralny w Rzeszowie

Zarząd Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizuje wyjazd do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl teatralny „Ożenek” Mikołaja Gogola, oraz do Domu Kultury MORS w Dębicy na operę Giuseppe Verdiego „Traviata”

Chór "ECHO" Mieleckiego Uniwersytu Trzeciego Wieku

Z inicjatywy słuchaczy Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mielcu w miesiącu marcu 2012 powstał chór uniwersytecki "ECHO". Aktualnie chór liczy 22 osoby w tym 17 kobiet i 5 mężczyzn.

Ze strony zarządu MUTW opiekę nad chórem sprawuje pani Maria Sowińska, a funkcję dyrygenta pełni Małgorzata Leśniak. Uczestnicy chóru wyłonili spośród siebie samorząd, który zajmuje się integracją zespołu oraz sprawami bieżącymi.

Komputer i Internet – zagrożenia XXI wieku

Komputer i Internet – zagrożenia XXI wieku, cyberprzemoc – to temat prelekcji dla rodziców, która odbyła się w szkole podstawowej nr.13 w Mielcu 18 kwietnia dzięki Centrum Edukacji MERITUS w Mielcu. „Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez komputera i Internetu.

Jeżeli jednak pozostawimy nasze dziecko sam na sam , bez rodzicielskiego nadzoru, to może się okazać, że są to narzędzia bardzo niebezpieczne. Niestety, pomimo wielu poważnych konsekwencji, zagrożenie to jest często lekceważone.” – mówił na spotkaniu prelegent – pan Arkadiusz Łysoń.

Baltie 2012

Uczniowie szkoły podstawowej nr.6 z Mielca biorą udział w międzynarodowym konkursie programistycznym Baltie 2012. Konkurs przebiega w kilku etapach: szkolnym, regionalnym i międzynarodowym. Od uczestników wymagana jest umiejętność programowania z Baltie. Ze szkoły w etapie regionalnym udział brali : Alicja Moryto, Dominika Żurek, Krzysztof Cisło, Jakub Parys. W kategorii wiekowej klas VI  wielki sukces osiągnął Krzysztof Cisło zajmując II miejsce w Polsce.

Biesiada matematyczna

23 kwietnia 2012 r. w jednej z sal pawilonu sportowego Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się XII Biesiada Matematyczna zorganizowana pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego. Wzięło w niej udział około 140 uczniów klas maturalnych ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Była to reprezentacja tegorocznych maturzystów, którzy w tym roku, po raz trzeci po trwającej ponad 25 lat przerwie, będą zdawać matematykę jako przedmiot obowiązkowy.

Najlepsza szkoła budowlana w Polsce

Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu najlepszą szkołą w Polsce kształcącą w zawodach budowlanych. Na etapie centralnym Turnieju Budowlanego Złota Kielnia uczniowie ZSB zajęli najwyższe miejsca.

 Centralny XLI finał Turnieju Budowlanego Złota Kielnia odbył się w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 19 -20 kwietnia br. Zespół Szkół Budowlanych reprezentowali finaliści okręgowego etapu: Robert Kleszcz i Marcin Morytko w zawodzie monter instalacji i urządzeń sanitarnych oraz Daniel Działo jako stolarz.

VI Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Form Tanecznych "Pierwsze kroki"


18 kwietnia br. w Głogowie Młp odbył się VI Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Form Tanecznych "Pierwsze kroki", w którym brała udział najmłodsza grupa Dziecięcego Zespołu Tanecznego "Abrakadabra" działającego przy SCK Mielec. W kategorii zespołów folklorystycznych, w której brało udział 18 zespołów w 3 kategoriach wiekowych zespół tańcząc ponad 10-minutową suitę tańców śląskich zdobył II miejsce i srebrny medal przegrywając tylko minimalnie z zespołem z Rzeszowa.

Przerwa w dostawie wody

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielcu informuje, że z powodu konieczności usunięcia awarii sieci wodociągowej w dniu 27 kwietnia 2012 r. (piątek) od godz. 9:00 do godz. 14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości Chorzelów - osiedle Smyków.
Przepraszamy Odbiorców za utrudnienia związane z brakiem wody.
GZGK w Mielcu

Systematycznie do przodu, bez trzęsienia ziemi

Paweł Pazdan, nowy dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, uważa, że ciągły rozwój jest warunkiem utrzymania dobrej marki stacji. Chce się skupić m.in. na podnoszeniu jakości obsługi pacjenta. – Nie znaczy to oczywiście, że pod tym względem cokolwiek do tej pory było nie w porządku, ale standardy wciąż się podnoszą, na całym świecie stosowane są nowe rozwiązania, a my nie chcemy pozostawać w tyle – tłumaczy. Nad typowo medyczną stroną tych działań będzie czuwał Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa, lek. Jerzy Gromny.

Nowym komendantem mieleckiej Policji Inspektor Andrzej Świder

Ceremonia wprowadzenia nowego komendanta odbyła się dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu. Decyzję o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu wręczył inspektorowi Andrzejowi Świdrowi Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji inspektor Zdzisław Stopczyk.

„Niech nasze oczy zapatrzą się w niebo”

Wiejski Dom Kultury i Rekreacji w Grochowem serdecznie zaprasza mieszkańców na koncert z okazji 1 rocznicy beatyfikacji bł. Jana Pawła II pod tytułem.: „Niech nasze oczy zapatrzą się w niebo” Przedstawienie odbędzie się 1 maja 2012 roku godz. 17.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Grochowem

Nie w każdej gminie stanie wiatrak

Ok. 280 gmin w Polsce ma warunki, aby na swoim terenie budować instalacje wiatrowe - podał we wtorek podczas seminarium senackiej komisji środowiska prof. Kazimierz Pająk z katedry polityki gospodarczej i samorządowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

 - Wietrzność potrzebna do efektywnej i opłacalnej pracy wiatraków to średnio 7 m na sekundę, mierzona na wysokości 100 m. Takie warunki występują w 284 gminach na ok. 2,5 tys. istniejących - poinformował naukowiec.

II Podkarpacki dzień perkusji

Sukcesem okazał się występ Damiana Komońskiego ucznia klasy perkusji Karola Nabożnego na konkursie w ramach II PODKARPACKIEGO DNIA PERKUSJI. Impreza odbyła się w dniu 23 kwietnia 2012 roku w Głogowie Małopolskim.
 
Konkurs przeznaczony był dla osób grających na zestawie perkusyjnym tz. uczniów szkół I i II stopnia, uczniów prywatnych/niepublicznych szkół muzycznych, samouków itp.
- wiek uczestników nie mógł przekroczyć 20 lat!

"Taneczny krąg"

Tańce lubelskie, lasowiackie, przeworskie, rzeszowskie, Lachów Sądeckich i z okolic Chełmna, a także z Zakarpacia i centralnej Ukrainy można było zobaczyć w Centrum Kulturalnym w Przemyślu w niedzielę (22 kwietnia) na XXVI Międzywojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego Taneczny krąg.

Magistrat dopłaci do pensji nauczycieli.

Mielecki magistrat dopłaci ponad 200 tyś. zł do ubiegłorocznych pensji nauczycieli.

Miasto ma obowiązek dokonania analizy wysokości wynagrodzeń nauczycieli. Jeśli okaże się, że zarobili mniej, niż przewidują to wytyczne, to samorząd musi im to wyrównać z własnego budżetu - tak mówi zapisów w Karcie Nauczyciela.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Wiosna to czas, kiedy na drogach pojawia się więcej rowerzystów, motorowerzystów i pieszych. Wraz z nadejściem wiosennej aury policjanci odnotowują także więcej zdarzeń z udziałem tych uczestników ruchu drogowego. Dlatego w trosce o ich bezpieczeństwo dziś od rana, policjanci prowadzą działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Groził zdetonowaniem bomby

W piątek tymczasowo aresztowany został 27-letni mielczanin, który w czerwcu 2011 roku, grożąc zdetonowaniem bomby podłożonej pod drzwiami, żądał 30 tys. zł od właściciela jednego z mieleckich lokali.

Wiózł dziecko, mając 2 promile alkoholu

Policjanci zatrzymali w Trześni kierującego quadem mężczyznę. Pojazd nie był dopuszczony do ruchu po drogach publicznych i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. Dodatkowo, kierujący nim mężczyzna był nietrzeźwy, a jako pasażera przewoził quadem swoje 5-letnie dziecko.

Ćwiczenia strażaków w Mielcu

Strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w regionu Mielca przez dwa dni brali udział w dużych ćwiczeniach, związanych z Euro 2012. Ćwiczenia rozpoczęły się o godzinie 9:00 częścią sztabową. Dzisiaj jednostki PSP i OSP z północy Podkarpacia wzięły udział w dwóch dużych, ale pozorowanych, zdarzeniach. Pierwsze to zderzenie cysterny przewożącej substancję chemiczną z autokarem, w którym jechali kibice. Drugie to pożar lasu. Sytuacje komplikowały kończące się zapasy wody i silny wiatr.

"Dobra energia dla wszystkich" Konkurs Poezji i Piosenki Ekologicznej

19 czerwca grupa uczennic należących do zespołu wokalno - tanecznego "HOLIDAY" brała udział w Konkursie Poezji i Piosenki Ekologicznej, który odbył się w SOSW Grębów, a organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dziecka i Jego Rodziny S.O.S. Wszyscy uczestnicy za udział w Konkursie otrzymali upominek rzeczowy, dyplom oraz słodycze. Każda z placówek została również obdarowana symbolicznym "zielonym drzewkiem".

Rowerowa Noc Muzeów

Masa Krytyczna i wystawa rowerowa w Muzeum Regionalnym w Mielcu
Organizator: Muzeum Regionalne w Mielcu "Jadernówka" Oddział Historii
Fotografii
Termin i miejsce startu: 19 maja 2012, godzina 16:15, plac Armii Krajowej, Mielec.

Ściągnijcie unijne flagi z mieleckich urzędów razem z nami!

Zapraszamy do włączenia się do akcji – 2 maja ściągamy unijne flagi z mieleckich urzędów i wysyłania poniższych wiadomości do prezydenta miasta Mielca oraz starosty powiatu mieleckiego.
 My, młodzi mielczanie, chcąc przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia Marsz Niepodległości „2 maja ściągamy flagi unijne z urzędów” apelujemy do władz miasta o godne uczczenie Flagi Rzeczpospolitej w dniu 2 maja.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........