Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

MKS ogranicza kursy autobusów

Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o. o. w Mielcu zawiadamia, że w dniach 02.05.2012r. i 04.05.2012r. z powodu przerwy w zajęciach szkolnych zawieszone zostają kursy wykonywane w dni nauki szkolnej a oznaczone literą „F –» kursuje w dni nauki szkolnej ”

Policjanci zatrzymali sprawcę podpaleń pojemników na śmieci


W piątek prokurator rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego w stosunku do zatrzymanego przez policjantów mężczyzny, który w ostatnich miesiącach podpalał śmietniki na terenie miasta.

14 kwietnia około godz. 21.30. dyżurny Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o palącym się śmietniku na ul. Skłodowskiej.

Małżeństwo we czci

Żyjemy w czasach coraz większego lekceważenia, żeby nie powiedzieć gardzenia, związkiem małżeńskim.

Wiele par podejmuje współżycie, zamieszkuje razem, wychowuje dzieci, ale przez całe lata nie formalizuje swojego związku. Mówią: Po co nam do szczęścia ceremonia ślubu i urzędowy papier? Małżeństwo dla nich to przeżytek.

Awaria w Zakładzie Wodociągów

 Około godziny dwudziestej czwartej (23 na 24 kwietnia br.) w Mielcu zabrakło wody z powodu awarii na terenie stacji uzdatniania wody. Pękła rura wychodząca z hydroforni stacji do sieci miejskiej. Miasto pozostało bez wody.

Awaria powstała już za dnia, ale Zakład Wodociągów utrzymywał sprawność sieci do godzin nocnych.

Ogólnopolski Dzień Odkrywania Talentów

21 marca 2012 r. razem z innymi szkołami w Polsce, które uzyskały tytuł „Szkół Odkrywców Talentów”, wolontariusze z  ILO w Mielcu obchodzili Dzień Odkrywania Talentów. Z tej okazji można było obejrzeć wystawę okolicznościową, przedstawiająca zdjęcia laureatów i wyróżnionych w różnorodnych dziedzinach nauki i dyscyplinach sportowych. Wolontariusze zorganizowali Wiosenny kiermasz świątecznych kartek i stroików, zaś dochód ze sprzedaży przeznaczono na zakup słodyczy dla młodszych dzieci z zaprzyjaźnionej świetlicy.

„Warto zobaczyć” Podsumowanie gminnego konkursu multimedialnego

20 kwietnia o godz. 11.30 w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej odbyło się podsumowanie gminnego konkursu multimedialnego „Warto zobaczyć”. Miał on na celu ukazanie najciekawszych miejsc i zakątków Gminy Tuszów Narodowy widzianych oczyma uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Na konkurs wpłynęło 71 prezentacji uczniów szkół w Czajkowej, Jaślanach, Maliniu, Tuszowie Narodowym. Komisja konkursowa w składzie Beata Mazur, Lidia Rakoczy, Agata Burda-Rusin dokonała oceny prac i przyznała nagrody oraz wyróżnienia.

Sytuacja społeczno-gospodarcza województwa podkarpackiego

Sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podkarpackiego poświęcona była konferencja prasowa wojewody Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej, która odbyła się 23 kwietnia. W spotkaniu z dziennikarzami lokalnych mediów uczestniczył także Marek Cierpiał-Wolan, dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

Marsz w obronie wolności mediów

Zakończył się II Ogólnopolski Marsz w Obronie Wolności Mediów. Wzięło w nim udział ponad 100 tysięcy osób- wśród nich także przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości z Mielca i okolic, a także Koła  Radia Maryja z Powiatu Mieleckiego.
Kolumnę demonstrantów prowadzili jadący na motorach przedstawiciele Rajdu Katyńskiego oraz niezastąpieni stoczniowcy ze Stoczni Gdańskiej. Tuż za nimi politycy PiS - Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak, Witold Waszczykowski, Andrzej Jaworski, Jolanta Szczypińska, Tomasz Kaczmarek. (...) Na czele kolumny rozwinięto 25 metrową flagę narodową.

Wydłużone godziny pracy Urządu Skarbowego

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Mielcu informuje, że w ostatnią sobotę kwietnia
tj. 28 kwietnia br. Urząd Skarbowy w Mielcu będzie otwarty w godzinach od 9:00 – 13:00.
Ponadto informuje, że w dniu 27 kwietnia br.  (piątek) będą wydłużone godziny pracy tj. Urząd będzie czynny w godz. od 7:15 do 18:00.

Konkurs biblijny

Dnia 18 kwietnia 2012r. po eliminacjach szkolnych uczennice publicznego Gimnazjum z Tuszowa Narodowego wzięły udział w konkursie biblijnym z Księgi Rodzaju na szczeblu dekanalnym w Woli Baranowskiej. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem znajomości Pisma świętego wymienionej księgi. Ania Chruściel z kl. IIc zajęła III miejsce.

"Młodzież w lasach europy"

18 kwietnia 2012 r trzyosobowy zespół gim nr. 4 z Mielca w składzie: Agnieszka Truniarz, Aneta Stachnik i Agnieszka Siry, wziął udział w drugiej edycji Międzynarodowego Konkursu wiedzy o lasach i leśnictwie w krajach Europy - "MŁODZIEŻ W LASACH EUROPY" Young People in European Forests YPEF 2011/2012.

Gimnazjaliści laureatami konkursu „MNIE TA ZIEMIA OD INNYCH DROŻSZA”

17 kwietnia  2012 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu uroczyście podsumowano Miejski Konkurs Ekologiczny „Mnie ta ziemia od innych droższa.” Organizatorem konkursu była Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Rzeszowie – filia w Mielcu. Na konkurs wpłynęło ponad 70 prac plastycznych, ukazujących piękno ziemi mieleckiej. Zebranych powitała dyrektor Biblioteki Pedagogicznej Pani Józefa Krasoń.

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych wśród najlepszych w kraju

Wojciech Hyjek i Szczepan Pogoda z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu zostali laureatami centralnego etapu jubileuszowej XXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, która odbyła się w Bytomiu i otrzymali indeksy nFinał Centralny jubileuszowej XXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych odbył się w Bytomiu w dniach 12-14 kwietnia 2012 roku. W Olimpiadzie wzięło udział 95 finalistów etapu okręgowego zawodów z 51 szkół.

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

13 kwietnia br. maturzyści z klasy IVa TB, IVb TB i IIILP  Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu wzięli udział w pielgrzymce do Częstochowy. Celem pielgrzymowania było podziękowanie za cztery lata nauki w liceum i technikum i prośba za przyczyną Matki Boskiej o potrzebne łaski na czas egzaminów maturalnych i dalsze życie. Centralnym punktem na Jasnej Górze była Msza Święta w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, odprawiona w intencji uczniów przez księdza Leszka Porembę i innych koncelebransów.

Lekcje religii bez zmian

Zasady finansowania nauczania religii w szkołach nie uległy zmianie - podkreśla ministerstwo edukacji. Publikujemy stanowisko MEN, którym w środę zajmie się Komisja Wspólna.
Resort wyjaśnia, że rozporządzenie w sprawie ramowych planów nauczania, które wejdzie w życie z dniem 1 września 2012 r., nie wprowadza żadnych zmian w zakresie sposobu nauczania i wymiaru zajęć religii/etyki.

Dotacje na przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło otwarty konkurs ofert na realizację Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie". Na realizację tego zadania przeznaczono w tym roku kwotę 3 mln zł.
Program Osłonowy mogą realizować jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego lub wojewódzkiego samodzielnie lub zlecić jego realizację podmiotom, o których mowa w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

„Otwarte Mistrzostwa Mielca i SKF ODEK Modeli Rakiet z Taśmą”

W środę 18 kwietnia na terenach rekreacyjnych MOSIR odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Mielca  i SKF ODEK Modeli Rakiet z Taśmą”.

Zawody te rozegrane zostały w drugim terminie, ponieważ w pierwszym terminie pogoda nie pozwoliła. W imprezie wzięło udział  30 zawodników z czego : 3 dziewczynki, 26 młodzików, 4 seniorów, 4 zawodników niezrzeszonych .


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........