Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Nowi piloci doświadczalni w PZL Mielec

Sergei Sikorsky, ambasador honorowy firmy Sikorsky Aircraft, przyjął do elitarnego grona pilotów doświadczalnych: Wojciecha Romańczuka oraz Dariusza Daszewskiego. Piloci, ci w PZL Mielec będą testowali śmigłowce S-70i BLACK HAWK,. Zakończyli właśnie specjalne szkolenie w USA. Jedynym Polakiem latającym dotychczas na produkowanych w Mielcu śmigłowcach S-70i BLACK HAWK był Leszek Pawuła. Teraz mamy trzech. 
 Ceremonia przyjęcia Polaków do elitarnego grona pilotów doświadczalnych Black Hawk odbyła się podczas trwającego od poniedziałku w Kielcach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Nowy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego na emeryturę przeszedł Dyrektor Szkoły Podstawowej nr.6, radny Lech Stacho.
Kierował szkołą 22 lata. Przechodzi na emeryturę w niełasce ponieważ jak pamiętamy w placówce która kierował stosował mobbing. czytaj

 Jego miejsce zajął Grzegorz Tychanowicz, 42 latek, który do tej pory był zastępcą dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Mielcu. Pan Tychanowicz jest od dwóch lat radnym powiatowym z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Szkolenie dla niepełnosprawnych!

Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu zaprasza osoby poszukujące pracy z orzeczonym stopniem niepełnosprawności do udziału w szkoleniu "Księgowość".

Nabór wniosków kandydatów na szkolenie będzie prowadzony od dnia 10.09.2012r. do odwołania.

List minister edukacji do uczniów, nauczycieli i rodziców

Rok szkolny 2012/2013 będzie „Rokiem bezpiecznej szkoły” – napisała minister edukacji Krystyna Szumilas w liście do uczniów, nauczycieli i rodziców z okazji inauguracji nowego roku szkolnego. 
 Rok szkolny 2008/2009 był „Rokiem przedszkolaka”, rok szkolny 2009/2010 – „Rokiem historii najnowszej”, rok szkolny 2010/2011 – „Rokiem odkrywania talentów”, a rok szkolny 2011/2012 – „Rokiem szkoły z pasją”.

E-podręcznik dla każdego za darmo w 2015 r.

W 2015 r. wszyscy uczniowie powinni móc korzystać z e-podręczników
 - Nie ma nic cenniejszego niż inwestycja w wiedzę i umiejętności naszych dzieci i wnuków - powiedział szef rządu na otwarciu nowo wybudowanej szkoły w Sulęczynie na Kaszubach.

Donald Tusk mówił że prowadzony jest pilotaż rządowego programu cyfryzacji edukacji. Mówił o wprowadzeniu e-podręczników do szkół do 2015 roku.

Remont w Szkole Muzycznej

Dzięki programowi operacyjnemu (Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego) Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostały sfinansowane (370 000 zł) prace remontowe w Państwowej Szkole Muzycznej. 
Do remontu dołożyło się także Centrum Edukacji Artystycznej (270 000 zł), oraz Starostwo Powiatowe w Mielcu (14 000 zł), a także Podkarpacki Urząd Marszałkowski (10 000 zł).  
Wymieniono całkowicie instalację elektryczną na całym parterze, montowana jest iluminacja świetlna budynku, oraz oświetlenie zewnętrzne, a także specjalne reflektory i oświetlenie w Sali Królewskiej. 
Zmodernizowano całość instalacji CO. We wszystkich salach lekcyjnych zamontowano nowoczesny system wentylacji, a w sali królewskiej specjalny system wymiany powietrza, oraz klimatyzację.

Wakacyjny remont szkoły

Szkoła podstawowa nr 12 przywita uczniów całkiem nowym wyglądem. Przeszła mały lifting. W nowym roku szkolnym powita dzieciaki i ich rodziców w bardzo ciekawych kolorach. Niedawno było słychać o jej likwidacji a tu taka niespodzianka dla mieszkańców os.Rzochów.
- Jak to jest że szkoła w której nie ma już prawie dzieci została tak pięknie zmodernizowana? - pytają mieszkańcy.
Pośród mieszkańców chodzą plotki że budynek przygotowywany jest dla prywatnego inwestora.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........