Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

TO BYŁA PROMOCJA NAUKI, INNOWACYJNOŚCI ORAZ MIASTA MIELCA

Druga edycja Festiwalu Nauki i Techniki odbyła się w salach Samorządowego Centrum Kultury 13 i 14 stycznia br. Przygotowane prezentacje, wystawy oraz wykłady przyciągnęły tłumy mielczan, głownie młodych. - Mamy w Mielcu Uniwersytet III wieku, który ze swoimi wykładami odwiedzają pracownicy wielu znanych uczelni akademickich. Po tym jak nasza młodzież przyjęła dość trudne przecież, ale niezwykle atrakcyjnie przekazane prezentacje naukowe, sądzę, że warto także uruchomić Uniwersytet Młodzieżowy. Byłaby to szansa na zachęcenie młodzieży do spojrzenia na naukę z nieco innej perspektywy - powiedział prezydent Janusz Chodorowski podczas piątkowego spotkania z organizatorami i uczestnikami II Festiwalu Nauki i Techniki

Planowane przerwy w dostawie prądu

Mieleckie Zapiski nr 14 - Rocznik Ziemi Mieleckiej 2011

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie Filia w Mielcu,
Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera oraz
Agencja Wydawnicza ,,Promocja"
zapraszają na spotkanie promocyjne
kolejnego wydania publikacji:
Mieleckie Zapiski nr 14 - Rocznik Ziemi Mieleckiej 2011,
które odbędzie się w dniu 19 stycznia 2012 r. (czwartek) o godz. 17.00
w Pedagogicznej Bibliotece w Mielcu, ul. Wyspiańskiego 6.

Turniej o Puchar Starosty Mieleckiego

Bardzo dobrze spisała się piłkarska reprezentacja Szkoły im. prof. Groszkowskiego pod opieką prof. Pawła Mrozika, na corocznym turnieju o Puchar Starosty Mieleckiego. W rozgrywanej na obiektach mieleckiego MOSiRu imprezie „elektrycy” ustąpili jedynie ekipie I LO w Mielcu przegrywając minimalnie w finale dopiero po rzutach karnych. W meczu półfinałowym uczniowie naszej szkoły sprawili ogromną niespodziankę eliminując obrońcę trofeum i głównego faworyta imprezy, naszpikowaną zawodnikami mieleckiej Stali- „Budowlankę”. Indywidualnym wyróżnieniem dla najlepszego bramkarza imprezy nagrodzony został nasz zawodnik Kamil Brzycki.

Remont i konserwacja na który czekano od kilkudziesięciu lat.

Ponad 10 tys. metrów bieżących rowów melioracyjnych odnowiono, udrożniono
i wyczyszczono w gminie Tuszów Narodowy.

Od początku 2011 roku w miejscowościach położonych w gminie Tuszów Narowy, tj. Borkach Nizińskich, Czajkowej, Grochowem, Plutach, Ławnicy i Maliniu trwały intensywne prace przy odnowieniu, pogłębieniu, udrożnieniu i wyczyszczeniu rowów melioracyjnych oraz przydrożnych, mające na celu przywrócenie prawidłowej gospodarki wodnej na tym terenie. Inwestycje takie nie były prowadzone w tej gminie już od kilku, a nawet kilkudziesięciu lat.

Referendum w sprawie wieku emerytalnego

Mieszkańcy Podkarpacia podpisują się pod apelem Solidarności o zorganizowanie referendum w sprawie zmiany obowiązującego aktualne wieku emerytalnego.

Podpisy zbierano w Mielcu w zakładach pracy. W Rzeszowie na dworcach i większych sklepach. Akcje można poprzeć także w siedzibach oddziałów regionu w Mielcu, Leżajsku, Łańcucie, Ropczycach, Sędziszowie, Kolbuszowej, Rzeszowie i Strzyżowie.

Dobiega końca budowa obiektów socjalnych

W budynkach będzie 48 lokali socjalnych, ale tylko z nazwy, bo są to w pełni standardowe mieszkania wolno stojące w zabudowie zwartej. Koszt budowy obiektów socjalnych na osiedlu Rzochów to około pięć milionów złotych.

Promocja "Mieleckich Zapisków Nr 14"

W dniu 19.01.2012 r. o godz. 17.00 w czytelni PBW - Filia w Mielcu odbyło się spotkanie promujące publikację "Mieleckie Zapiski Nr 14" z podtytułem "Rocznik Ziemi Mieleckiej 2011" wydaną przez TMZM pod kierownictwem prezesa Jerzego Kazana. Redakcji wydania dokonał dr Włodzimierz Gąsiewski.

"Mieleckie Zapiski" Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej ukazały się pod redakcją Włodzimierza Gąsiewskiego. Publikacja obejmuje rok 2011, składa się z VII rozdziałów: 1 - Z historii Mielca i regionu. 2 - Kronika społeczno-kulturalno-oświatowa. 3 - Ludzie Ziemi Mieleckiej i okolic. 4 - Zapiski regionalne. 5 - Lotnicze zapiski. 6 - Foto zapiski regionalne. 7 - Recenzje - omówienia - noty.

Przyszpitalny Helioport oficjalnie dopuszczony do użytku


Lądowisko przy szpitalu w Mielcu zostało już wpisane do ewidencji Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Instrukcji Operacyjnej SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jak poinformowała nasz rzecznik LPR "możliwe jest tam wykonywanie operacji w dzień (aby nasze załogi mogły tam lądować w nocy, konieczne jest usunięcie kilku niezgodności)".

Wybrano Powiatową Radę Pożytku Publicznego

Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie daje możliwość powoływania Rady Działalności Pożytku Publicznego.
Rada jest organem opiniodawczo-doradczym.

W dniu 19 stycznia odbyło się spotkanie wyborcze którego celem było wytypowanie 6 przedstawicieli organizacji pozarządowych do Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Mieleckiego, w tym 3 z terenu miasta Mielca oraz 3 z poza terenu miasta Mielca.

Ilustracje do kolęd i pastorałek. Wręczenie nagród

18 stycznia 2011 roku wręczono nagrody w Powiatowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Ilustracje do kolęd i pastorałek”, organizowanym przez „Stowarzyszenie DLA WAS”
i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Jadwigi Królowej. Wzięło w nim udział 8 placówek z regionu: Przedszkola Miejskie z oddziałami integracyjnymi nr 16 i 20, Szkoła Podstawowa nr 11 z oddziałami integracyjnymi z Mielca oraz Szkoła Podstawowa z Czermina, Gimnazjum Nr 3 z ZSO NR 1 w Mielcu, Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczo-Wychowawczy z Mielca, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz gospodarze konkursu -
SOSW im. Św. Jadwigi Królowej.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym poprowadzi w Mielcu Środowiskowy Dom Samopomocy

Przez najbliższe cztery lata Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym poprowadzi w Mielcu Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Stowarzyszenie wygrało konkurs który zorganizował Zarząd Powiatu mieleckiego Umysłowym.

Pasjonaci lotnictwa rekonstruują przedwojenny bombowiec

Pasjonaci lotnictwa podjęli się niezwykłego zadania. Po 73 latach rozpoczęli odtwarzanie legendarnego przedwojennego polskiego bombowca - ŁOSIA. Rekonstrukcja samolotu powstaje dzięki wsparciu Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu i co ciekawe w tej samej hali, gdzie samolot był robiony przed wojną. Nasza ekipa telewizyjna jest pierwszą, która mogła sfilmować prace przy samolocie.

Mielecka flaga na końcu świata

Trójkolorowa flaga z herbem Mielca od kilku tygodni pływa wzdłuż brzegów skutej lodem Antarktydy. Została zabrana na pokład jachtu „Selma” przez rodowitego mielczanina Dariusza Gadomskiego, który jest uczestnikiem naukowej wyprawy na szósty kontynent Ziemi.

Po szczęśliwym, kilkumiesięcznym rejsie z Europy do zimnego krańca Ameryki Południowej, przebrnięciu przez fale w Cieśninie Drake'a oraz opłynięciu przylądka Horn i Archipelagu Ziemi Ognistej polski jacht „Selma" pływa wzdłuż linii brzegowej Antarktydy. Biały kontynent załoga osiągnęła 21 grudnia 2011 r., toteż Wigilię i Boże Narodzenie uczestnicy wyprawy naukowej spędzili na Polskiej Stacji Naukowej „Arctowski".

Wieczornica patriotyczna

Uczniowie szkolnego koła historycznego zapraszają 25 stycznia 2012r. /środa/ na wieczornicę patriotyczną dotyczącą historii powstania i działalności NSZZ „Solidarność” w Mielcu.
Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół w Chorzelowie, w świetlicy szkolnej o godzinie 17.15.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........