Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Stowarzyszenia zakładane przez rodziców mogą przejmować placówki oświatowe

Rodzice mnogą już przejmować szkoły, jednak w tym celu muszą zakładać stowarzyszenia. Czy będą na to chętni, trudno powiedzieć. Samorządy są zainteresowane przekazywaniem szkół
Porozmawiaj na forum mieleckiej społeczności!

Przedszkolaki w urzędzie

Mielecki magistrat gościł w tym tygodniu ponad stu przedszkolaków. We wtorek urząd odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 8 a w dniu dzisiejszym młodzi podopieczni Przedszkola Miejskiego Nr 16.
Czym zajmują się pracownicy urzędu i w jakich sprawach pomagają mieszkańcom miasta opowiedział Józef Witek, kierownik Biura Promocji i Informacji. Na sali posiedzeń Rady Miejskiej w Mielcu im. Jana Pawła II przedszkolaki miały okazję obejrzeć film „Mielec - od wschodu do zachodu słońca".

600 nowych furgonów dla policji. Z jakiej okazji?

Policjanci dostaną - przed przyszłorocznymi mistrzostwami w piłce nożnej Euro 2012 - 600 mercedesów sprinterów. Będą one służyć do przewozu policjantów z prewencji zabezpieczających m.in. mecze. Pierwsze 19 aut trafiło już do stołecznych policjantów.

Szpital Powiatowy w Mielcu po raz kolejny najlepszy na Podkarpaciu

W tegorocznym rankingu polskich szpitali opublikowanym przez Rzeczpospolitą mielecki szpital znów znalazł się na szczycie zestawienia podkarpackich placówek. – Jest to oczywiście wielki sukces, za którym stoją wszyscy pracownicy szpitala. Należą im się podziękowania i gratulacje, bo to nasze wspólne dzieło – mówi Leszek Kołacz, dyrektor szpitala, który zajął 52. lokatę w kraju.

Przemierzają tysiące kilometrów, aby zatrzymać tradycję wyplatania dla potomnych

Trójka przyjaciół, instruktorów rękodzieła artystycznego, od trzech lat podróżuje po kraju i dokumentuje wszelkie tradycyjne formy wyplatania. Podróżując plecionkarskim szlakiem Polski nie mogli ominąć Rudnika nad Sanem.
80-latka z Mielca dała się przekonać obcej kobiecie, że nad jej domem wisi widmo śmierci, ale zły urok można odczynić. Jak?

Złoto dla Podkarpacia. Spot promujący Podkarpacie najlepszy w Polsce

Podkarpacki Urząd Marszałkowski i Agencja Reklamowa Bogaczewicz nagrodzeni "Złotym Promem" na Festiwalu "Promocity 2011" za najlepszy w Polsce spot reklamowy promujący region.
Wkrótce rusza emisja nagrodzonego spotu w największych stacjach telewizyjnych w Polsce.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........