Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

W Mielcu jest blokada medialna


Senator Władysław Ortyl i Przewodnicząca Delegatury NSZZ Urszula Malińska zorganizowali dla członków oraz sympatyków PiS Świąteczno-Noworoczne Spotkanie Opłatkowe, które odbyło się 15 stycznia 2012 roku o godz. 16.00 w Samorządowym Centrum kultury w Mielcu.

Spotkanie zostało zdominowane przez temat mediów - Jest ogromna blokada medialna i sam mogłem się o tym przekonać będąc szefem kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości – mówił Tomasz Poręba.

Pojawiło się ogłoszenie o przetargu na budowę pierwszego etapu obwodnicy Mielca!

Budowa drogi obwodowej Mielca w ciągu drogi wojewódzkiej nr 985 Nagnajów – Dębica przebiegającej od miejscowości Tuszów Narodowy do ulicy Dębickiej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi. Jest to etap I.
Projekt współfinansowany jest z EFRR w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007 – 2013.
Zakończenie realizacji projektu przewidziane na 15.09.2014r.

PKP zrezygnowało

Nie będzie żadnych prac na linii kolejowej Dębica - Mielec - Ocice w 2012 roku.
Plany zostały zmienione. Nawet naprawy drobne zostały odwołane. Na wykazie remontów niema nic o Dębicy, Rzochowie czy nawet Mielcu

Kluby Seniora MSM na spotkaniach opłatkowych

W czwartek 12 stycznia nasze dwa kluby seniora - najmłodszy „Wrzos” i troszkę starszy „Pogodna Jesień” - w swoich siedzibach obchodziły noworoczne spotkania opłatkowe. Jest to wieloletnia tradycja pieczołowicie pielęgnowana przez wszystkie nasze kluby. Podczas corocznego spotkania noworocznego Seniorzy mają okazje spotkać się ze swoimi członkami, dobroczyńcami i przyjaciółmi, którzy na co dzień związani są ze środowiskiem Seniorów i pomagają im w codziennym funkcjonowaniu.

„Poznajemy Ojcowiznę”
XIX Wojewódzki Konkurs Krajoznawczy


Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Podkarpackie Forum Oddziałów ogłasza konkurs w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Ojcowiznę” - XIX Wojewódzki Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę”.

Regulamin wraz z kartą identyfikacyjną pracy jest dostępny na stronach internetowych:
-www.pttk.rzeszow.pl
-www.ptsm-alko.pl
-www.ptsm-matecznik.pl

ORGANIZATORZY:
• Podkarpacki Urząd Wojewódzki
• Urząd Marszałkowski w Rzeszowie
• Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
• Starostwo Powiatowe w Przeworsku
• Forum Oddziałów PTTK woj. podkarpackiego
• PTTK Oddział w Rzeszowie
• Schronisko Młodzieżowe PTSM „Matecznik” w Przemyślu
• Schronisko Młodzieżowe PTSM w Rzeszowie
• Międzyszkolny Oddział PTTK w Przeworsku

Uderzył autem w sygnalizator

W sobotę rano na ul. Sienkiewicza kierujący audi uderzył w sygnalizator świetlny. Młody mężczyzna był pijany, nie posiadał prawa jazdy, a samochód należał do jego kolegi.

Około godz. 5 rano dyżurny mieleckiej Policji otrzymał zgłoszenie o uderzeniu samochodu w słup sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Pisarka i Sienkiewicza. Przybyły na miejsce patrol zatrzymał trzech młodych pijanych mężczyzn, którzy zepchnęli uszkodzone audi A6 na parking pobliskiego sklepu.

Opel uderzył w drzewo


Do wypadku doszło w niedzielne przedpołudnie w Borowej, gdzie kierująca pojazdem marki Opel Corsa 34-letnia mieszkanka powiatu mieleckiego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo.

Roczna odprawa w mieleckiej komendzie

W piątek w mieleckiej komendzie odbyła się odprawa roczna podsumowująca wyniki jednostki za rok 2011 oraz przedstawiająca założenia i priorytety na rok 2012. Odprawa odbyła się z udziałem Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Kazimierza Mruka oraz zaproszonych gości.

Wystawa Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej.


Ponad sto osób, które uczestniczyły w wernisażu, powitał eksportowy zespół SCK, Hortus Musicus, który w minionym roku z powiedzeniem uczestniczył w festiwalach muzyki dawnej. Otwierając wystawę, dyrektor SCK Jacek Tejchma, zaznaczył, że teraz miejsce prezentacji artystycznych jest na światowym poziomie. Dzięki nowoczesnemu panelowemu i punktowemu oświetleniu można dowolnie zaaranżować oprawę każdej wystawy. - Nie byłoby to możliwe gdyby nie pomoc i wsparcie prezydenta Mielca oraz Rady Miejskiej, którym bardzo dziękuję. Także Ministerstwo Kultury wsparło naszą inwestycje nieznaczną, ale ważna sumą - powiedział dyrektor SCK. Dodał także, że w tej części Polski podobnej galerii nie można znaleźć. - Cieszy fakt, że nasi artyści będą mieli godne miejsce do prezentacjo swojej twórczości. Wierzę, że zdopinguje ich do dalszej pracy - powiedział uczestniczący w wernisażu wiceprezydent Mielca Bogdan Bieniek.

Jubileusz agencji MARR S.A.

Dwadzieścia lat swojej działalności świętowała w piątek Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. Jubileusz był okazją do podsumowania dokonań, przybliżenia planów na przyszłość oraz do podziękowania instytucjom, firmom i osobom współpracującym z agencją w ciągu minionych dwóch dekad. Na koncie MARRu znalazło się wiele działań, które skierowane były zarówno do przedsiębiorców jak i mieszkańców miasta i regionu

Nowe inwestycje w Husqvarna Mielec


Nowa linia montażowa i spawalnicza to inwestycje w fabryce Husqvarny w Mielcu, nowe inwestycje. Będzie przez to produkowane dodatkowe 39 modeli kosiarek samojezdnych i z napędem.

"Nowe inwestycje znacznie zwiększyły wydajność zakładu, szczególnie jeśli chodzi o ridery (kosiarki samojezdne) - poinformowała dyrektorka zarządzająca fabryką Husqvarny Maria Wallin. Obecnie w fabryce produkowane są dodatkowo trzy nowe rodziny samojezdnych kosiarek, co daje łącznie trzynaście nowych modeli."
Latem br. planowane jest wprowadzenie do produkcji kolejnych modeli kosiarek.

Wola Mielecka chce do Mielca ale czy my chcemy?

Trochę dziwie się iż temat włączenia Woli Mieleckiej do Mielca pozostawiamy w rękach ludzi: mieszkańców Woli, włodarzom Gminy Wiejskiej Mielec i prezydentowi Miasta Mielca.

Gdzie są głosy w merytorycznej dyskusji samych mieszkańców Mielca?

Chciałbym nadmienić iż gmina wiejska Mielec nie ma tak czystego i wolnego od długu budżetu jak nasze miasto, dlatego tez nie dziwi ucieczka z tonącego okrętu, i zachowania podobnego do kapitana Costy Concordii. To nie nasza wina mieszkańców Mielca że włodarze gminy wiejskiej Mielec powoli tracą płynność finansową i żeby ratować stan kasy będą musieli podnosić podatki czemu prędzej czy później zmusi ich minister Rostowski.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........