Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Nowoczesna operacja w szpitalu

Szpital Powiatowy w Mielcu przeprowadzi jutro, 14 września 2012 roku pierwszy w Polsce zabieg wszczepienia endoprotezy nowej generacji dzięki której kości chorego po przebytej operacji są oszczędzane. Trzpień protezy wrasta w kość a czasza panewki oraz wkładka są razem połączone. 
- Endoproteza może służyć ludziom młodym, którzy chcą wrócić do aktywnego trybu życia a nawet uprawiać sporty – mówi Aneta Dyka-Urbańska, rzecznik szpitala.

Festyn plenerowy na os. Szafera

Tym razem bawiliśmy się z dziećmi na osiedlu Szafera. Scenariusz imprezy był podobny do tego z pierwszego festynu - muzyka w rytmie przebojów pop, konkurencje zręcznościowe, „kolorowe miasteczko dla najmłodszych”, w którym animacją zabaw zajmowali się harcerze z ZHP, oraz słodycze i drobne nagrody rzeczowe w postaci przyborów szkolnych dla uczestników - ot, wszystkie atrybuty dobrej zabawy.
Podobnie jak wczoraj, tak samo i na festynie na osiedlu Szafera największym zainteresowaniem cieszyło się „kolorowe miasteczko dla najmłodszych”, gdzie maluchy pod okiem: Justyny, Natalii, Gabrysi, Kariny, Magdy, Wiktorii, Kamila i Erwina, harcerzy z VIII Drużyny Harcerzy Starszych EUREKA, malowały, grały w kręgle, układały gigantyczne puzzle i klocki.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........