Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Festyn plenerowy na os. Szafera

Tym razem bawiliśmy się z dziećmi na osiedlu Szafera. Scenariusz imprezy był podobny do tego z pierwszego festynu - muzyka w rytmie przebojów pop, konkurencje zręcznościowe, „kolorowe miasteczko dla najmłodszych”, w którym animacją zabaw zajmowali się harcerze z ZHP, oraz słodycze i drobne nagrody rzeczowe w postaci przyborów szkolnych dla uczestników - ot, wszystkie atrybuty dobrej zabawy.
Podobnie jak wczoraj, tak samo i na festynie na osiedlu Szafera największym zainteresowaniem cieszyło się „kolorowe miasteczko dla najmłodszych”, gdzie maluchy pod okiem: Justyny, Natalii, Gabrysi, Kariny, Magdy, Wiktorii, Kamila i Erwina, harcerzy z VIII Drużyny Harcerzy Starszych EUREKA, malowały, grały w kręgle, układały gigantyczne puzzle i klocki.
Wszystkie maluchy sprawnie i odważnie przechodziły przez długi kolorowy tunel, na końcu którego czekała na odważnych nagroda... Starsze dzieci tradycyjnie kręciły kółkami hula-hop na czas i po raz kolejny okazało się, iż najlepsze w tej konkurencji dziewczynki potrafią kręcić na raz 5 kołami - udowodniła to Klaudia, która okazała się bezkonkurencyjna. Były również drużynowe slalomy z piłkami między pachołkami. Dużo emocji i dopingu wśród zebranych przysporzyła konkurencja slalomowa, gdyż oprócz zręczności liczył się czas i poprawność wykonania kilku wchodzących w jedną całość konkurencji. Tu liczyła się praca całej grupy i wynik końcowy wszystkich zawodników był nagradzany. Dzieci głośno dopingowały swoich startujących kolegów i koleżanki. W slalomie startowały również najmłodsze dzieci, żywiołowo dopingowane przez swoich rodziców i dziadków. Konkurencje w nim były łatwe, a nagrody, ku uciesze startujących maluchów, dla wszystkich takie same. Festyn zakończył się konkurencją puszczania samolotu z papieru, który uczestnicy musieli zrobić sobie sami. W tej konkurencji oceniane były staranność wykonania i długość lotu.
Na festynie obecne były również panie ze szkoły językowej „Kraina Baśni”, które zachęcały rodziców do skorzystania z nowatorskiej metody nauki języków obcych poprzez adaptacje najpiękniejszych baśni i bajek. Zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego dla dzieci w wieku 2-8 lat rozpoczną się w październiku w Sali zabaw „Aniołkowo”, przy ul. Bajana 20 A.
Wszyscy uczestnicy zabawy, bez wyjątku, otrzymali słodycze i drobne upominki ufundowane przez Urząd Miasta, Samorządową Radę Osiedla Szafera i Mielecką Spółdzielnię Mieszkaniową.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........