Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Podkarpackie na Targach ProdExpo w Kijowie

W dniach 03 – 05 kwietnia 2012 r. w Kijowie odbyły się 18 Międzynarodowe Targi Przemysłu Spożywczego ProdExpo. Na Polskim stoisku zaprezentowali się agroprzedsiębiorcy z województwa podkarpackiego, a także Urząd Marszałkowski, który był reprezentowany przez Departament Rolnictwa i Gospodarki Wodnej oraz Departament Promocji i Turystyki.

Pożar nieużytków

Dziś w godzinach popołudniowych strażacy OSP Tuszyma zostali wezwani do pożaru traw w miejscowości Tuszyma- Dąbie. Płonęły nieużytki oraz młode drzewka. Pożar objął powierzchnię ok 60a. Został szybko opanowany przez nasz zastęp i zastęp OSP Przecław.

Stanisław Szęszoł w Szkole Podstawowej nr.2

We wtorek 27 marca w Szkole Podstawowej nr.2 gościł rzeźbiarz pan Stanisław Szęszoł. W spotkaniu z artystą ludowym uczestniczyła klasa I a i I b (wych. E. Stanko, A. Hyjek). Uczniowie mogli podziwiać wystawę rzeźb autorstwa p. Szęszoła, a także poznać tajniki ginącego już zawodu. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały poczynania artysty i przekonały się, że rzeźbiarstwo to sztuka wymagająca wytrwałości i cierpliwości.

Informacja dla kandydatów do klas pierwszych Gimnazjum nr 1 w Mielcu na rok szkolny 2012/2013

Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Mielcu ogłasza nabór do klas I gimnazjum na rok szkolny 2012/2013.

1. Zapisy odbędą się w dniach od 12 III do 30 IV 2012 r. w sekretariacie szkoły w godzinach od 7.30 do 15.30. Przy zapisie rodzice uczniów z obwodu składają karty informacyjne a rodzice uczniów spoza obwodu podanie do dyrektora szkoły wraz z kartą informacyjną.

Rekrutacja - Zapisy w ZSB w Mielcu

Oferta Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu
na rok 2012/13
dla Uczniów i Rodziców
 
prosimy o zapoznanie się z niżej
wymienionymi propozycjami:

Dzień Otwarty ILO

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu serdecznie zapraszają wszystkich uczniów klas III gimnazjów
na Dzień Otwarty ILO 14.04.2012 r. już od godziny 9:00

„Daj nam jeden dzień, a sprawimy, że zechcesz zostać z nami dłużej…”

Dodatki dla dzieci wiejskich

50 zł miesięcznie na dojazd do szkoły, 90 zł na mieszkanie w internacie - takie dodatki będą mogły przyznawać gminy uczniom z terenów wiejskich.System dodatków do zasiłku rodzinnego dla dzieci objętych edukacją został wprowadzony przy okazji zmian w Programie Rozwoju Edukacji na Obszarach Wiejskich na lata 2008-2013.

Pierwsza plenerowa imprezę modelarską - drugi termin

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu modelarskiego w modelarni „IKAR”, wspólnie z MOSiR i SKF ODEK, Spółdzielczy Dom Kultury zaprasza na „Otwarte Mistrzostwa Mielca Modeli Rakiet z Taśmą” .
Impreza w pierwszym terminie miała się odbyć 1 kwietnia , w niedzielę na terenach rekreacyjnych MOSiR za Hotelem Polskim. Niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły ich wtedy rozegrać. Było wietrznie i deszczowo. Zebrało się nawet kilkoro zawodników i widzów , Pan Osak z modelarzami puścili cztery rakiety ale niestety zbyt mocno wiało. Drugim obowiązującym terminem na rozegranie tych mistrzostw będzie więc środa 18 kwietnia, godzina 16: 00.

Orange zbuduje pracownie multimedialne

Pracownie Orange to ogólnopolska akcja społeczna skierowana do mieszkańców małych miejscowości, liczących nie więcej niż 20 tysięcy mieszkańców. Akcja opiera się na dwóch istotnych założeniach: realizacji nowoczesnej pracowni internetowej w ważnym dla mieszkańców punkcie na mapie miasta oraz ożywieniu przestrzeni publicznej wokół Pracowni, będącej miejscem spotkań mieszkańców.

Urząd miasta Mielec nie chce być gospodarzem schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Z dniem 1 maja schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mielcu ma zostać zamknięte. Taką decyzję wydał Powiatowy Lekarz Weterynarii, tłumacząc że warunki w jakich żyją zwierzęta w schronisku są fatalne. Problem schroniska mogłoby rozwiązać przejęcie go pod zarząd przez samorząd miasta. Magistrat nie chce jednak o tym nawet słyszeć.

Konrad Adamczyk finalistą !

W dniach 29-30 marca 2012r odbyła się  w Wałbrzychu XXXV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. W Olimpiadzie brało  udział blisko 300 uczestników z całej Polski oraz uczniowie z Ukrainy. Zawodnicy zmagali się  w pięciu kategoriach: elektrycznej, elektronicznej, teleinformatyki, mechatroniki, elektroniki medycznej.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........