Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Można odzyskać pieniądze za tv na kartę !

Dużo osób dało się naciągnąć i kupiło tv na kartę za dużo więcej, niż rzeczywista wartość.
Co teraz zrobić?
Zanim podpiszemy umowę z jakimś przedstawicielem, poprośmy go o dokumenty. Sa to dowód osobisty, wpis do ewidencji jeśli prowadzi działalność gospodarczą.
Jeżeli osoba ta jedynie reprezentuje większe przedsiębiorstwo, musi pokazać nam dodatkowo dokument potwierdzający ten fakt.
Zawsze przed podpisaniem dokumentów, powinniśmy na piśmie być poinformowani o możliwości odstąpienia od umowy. Mamy na to 10 dni.

Bank Spółdzielczy

20 kwietnia 1874 r. w rejestrze handlowym Sądu Okręgowego w Tarnowie wpisany został banku o charakterze spółdzielczym pod nazwą „Towarzystwo Zaliczkowe w Mielcu” – Stowarzyszenie zarejestrowane z nieograniczona poręką. Podstawowym celem tego banku była pomoc kredytowa i gromadzenie wkładów pieniężnych. 23 września 1922 r. Towarzystwo Zaliczkowe w Mielcu przyjęło nazwę „Bank Spółdzielczy w Mielcu”.

Pierwsza koncesja

Pierwszą koncesję na przewóz osób i towarów samochodem na trasie Mielec- Tarnów - Mielec otrzymał Chaim Jakub Baruch w 1911r.

300 tysięcy za śmierć pacjenta

Pacjenci, którzy ucierpią w skutek medycznego błędu, zyskają szansę na szybsze odszkodowanie. Zamiast walczyć przed sądem, będą mogli zwrócić się do komisji powołanej przez wojewodę.czytaj dalej
Porozmawiaj na forum mieleckiej społeczności!

Czas na opony zimowe

Opony letnie lepiej wymienić na zimowe zanim zaczną się mrozy i spadnie śniegu. To zysk na bezpieczeństwie i czasie - w serwisach nie będzie kolejek.
Nie warto z tym czekać, bo gdy spadnie śnieg nawet dojazd do serwisu może być kłopotliwy. Trudniej będzie zapanować nad pojazdem i łatwo wtedy o stłuczkę.

Lekarka z Mielca wyjechała na misje do Indii

- Od początku studiów chciałam wyjechać na misje. Gdy na szóstym roku nadarzyła się taka okazja, nie zastanawiałam się długo – mówi Żaneta Folcik z Mielca, która właśnie wróciła z misji w Indiach.
czytaj dalej
Porozmawiaj na forum mieleckiej społeczności!

Nowy taryfikator punktów karnych

Najprawdopodobniej już w połowie listopada zacznie obowiązywać nowy taryfikator punktów karnych za wykroczenia drogowe. Nowe przepisy są ostrzejsze.
Komisja wspólna złożona z przedstawicieli rządu i samorządów pozytywnie zaopiniowała opracowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji projekt rozporządzenia, które zmienia taryfikator punktów karnych. Nowych propozycji jest wiele.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........