Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Nowe naglosnienie w kinie Galaktyka

Rozstrzygnięty został przetarg nieograniczony i dokonano wyboru oferty najkorzystniejszej na dostawę wraz z montażem systemu nagłośnienia do Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.
Komisja Przetargowa dokonała oceny ofert i uznała za najkorzystniejszą ofertę złożoną przez:

Stadion bedzie


Wykonawca zapewnia, że pomimo opóźnień w pracach na trybunie wschodniej dotrzyma ostatecznego terminu oddania stadionu w Mielcu. Rozbudowa i remont obiektu ma zakończyć się wiosną 2013 roku.
Nie ma już górnych trybun, są żelbetowe konstrukcje trybuny wschodniej i zarys zadaszenia nowego stadionu.

Online Educa 2011

W nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie "Nowoczesna szkoła - zostań ambasadorem kształcenia na odległość" organizowanego przez KOWEZiU w ramach projektu "Model systemu wdrażania i upowszechniania kształcenia na odległość w uczniu się przez całe życie" na konferencję, która odbyła się na przełomie listopada i grudnia 2011 w Berlinie wyjechali Anna Mikuła, Danuta Zdonek, Artur Bodziony.

Podkarpackie będzie uczestniczyło w unijnym projekcie Move On Green

Województwo podkarpackie, jako jedyny region w kraju, weźmie udział w unijnym projekcie Move On Green (MOG). Jego głównym celem jest rozwój infrastruktury transportowej na obszarach wiejskich.
O tym, że Podkarpacie będzie uczestniczyć w tym projekcie, poinformował w piątek na konferencji w Rzeszowie europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba.

„Prosto do Betlejem”


22 XII 2011 r. uczniowie szkolnego wolontariatu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu wystawili w Kościele (tradycyjnie dla uczniów całej naszej szkoły oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego) Jasełka pt. „Prosto do Betlejem”. W kolejne sceny wcielali się: Maryja z Dzieciątkiem i św. Józef, aniołowie, pastuszkowie, król Herod, diabełki, śmierć, wróżbita i strażnicy a także orszak Trzech Króli.

Taryfa opłat za wode i ścieki na 2012 rok na terenie Gminy Mielec

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielcu ogłasza tekst Taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Mielec obowiązującą na okres od dnia 01.01.2012 r. do dnia 31.12.2012 r., zatwierdzonej uchwałą Nr XV/114/2011 Rady Gminy Mielec z dnia 19 grudnia 2011r.

Święta w powiecie mieleckim. Jak minęły?


W wigilijny wieczór w powiecie mieleckim doszło do dwóch pożarów domów. Jeden z nich miał miejsce w Żarówce drugi w Wierzchowinach, gdzie z płonącego domu policjanci wyprowadzili starszą kobietę, która spała wewnątrz budynku.

Potrącenie rowerzysty


Rano w miejscowości Grochowe w gminie Tuszów Narodowy doszło do wypadku

Chwilę po 7 rano 20 latek kierujący samochodem osobowym marki Rover najechał na jadącego w tym samym kierunku 61-letniego rowerzystę. Poszkodowany trafił do szpitala ze złamaną nogą i licznymi potłuczeniami.

Wigilijne polowanie

Polowanie wigilijne to jedna z najstarszych i najmilszych tradycji polskiego łowiectwa. Patrząc jednak na rodowód tych świątecznych łowów trzeba pamiętać, że tradycja polowania wigilijnego jest znacznie starsza od tradycji wigilii Bożego Narodzenia. Mówiąc wprost - polowanie, określane obecnie mianem wigilijnego, ze świętami Bożego Narodzenia ma niewiele wspólnego.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........