Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Jak zapobiegać zwyrodnieniom

26 maja w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyło się kolejne spotkanie klubu zdrowia prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Tym razem klubowicze mieli okazję wysłuchać prelekcji fizjoterapeuty Krystiana Sobkowiaka pt. Mechanizmy powstawania zmian zwyrodnieniowych.
Szacuje się, że choroba zwyrodnieniowa stawów dotyka co piątego dorosłego mieszkańca Europy.

"Bezpieczne Wakacje" Kolejna edycja konkursu.

"Bezpieczne Wakacje 2012" to hasło tegorocznego konkursu prac plastycznych oraz konkursu na profilaktyczny spot filmowy. Konkurs tradycyjnie rozpoczyna się 1 czerwca, a więc w Dniu Dziecka i od tego dnia, aż do 15 października 2012 r. można nadsyłać prace konkursowe.
Organizatorami obu konkursów są: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Nieporozumienia sąsiedzkie zakończone pobiciem

Policjanci wyjaśniają okoliczności pobicia 72-leniego mężczyzny, do którego doszło w jego mieszkaniu na ul. Biernackiego w poniedziałkową noc.

Jak ustalili policjanci, około północy do mieszkania mężczyzny ktoś zaczął dobijać się do drzwi. Kiedy otworzył mieszkanie, został napadnięty przez mężczyznę i kobietę. Uderzali go pięściami i kopali. Policjanci nazajutrz ustalili, kto napadł na mężczyznę.

Ulica Kościuszki. Odtwarzana jest stara brukowa nawierzchnia.

Przedsiębiorstwo KALBRUK S.C. Monika Kamińska-Duda, Tomasz Kamiński, Bogdan Kamiński ul. Traugutta 16, 39-300 Mielec za 1.549.800,00 zł brutto dokonuje przebudowy Kościuszki. Wygrany przetarg przewiduje także przebudowę Narutowicza w Mielcu w ramach projektu pn. Poprawa warunków ruchu w centrum Mielca oraz dostępności do kluczowych szlaków transportowych poprzez przebudowę ulic: Drzewieckiego, Głowackiego, Kościuszki, Narutowicza i Żeromskiego.Pracownicy tej firmy aktualnie układają "starą"kostkę na Kościuszki.

10 Kartka z Życzeniami w Dzień Dziecka

Zapraszamy do nas wszystkie kochane nasze dzieci.Kartka z życzeniami przygotowała dla was dzisiaj w dniu waszego święta Dzień dziecka,życzenia i filmiki.


Życzę wszystkim dzieciakom, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!  Kolorowych snów... Uśmiechu od ucha do ucha...

Przebudowa ul. Zacisze

Firma Produkcyjno - Handlowo - Usługowa BRUKPOL Wioletta Czuchra, Dąbrówka Wisłocka 164, 39-315 Ruda za kwotę 222.147,23 zł brutto dokonuje przebudowy ulicy Zacisze (boczna Kościuszki).
Firma wygrała przetarg to znaczy zaoferowała najniższą kwotę za jaką wykona przebudowę ul. Zacisze na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Wojsławskiej w Mielcu. Jak na razie nie dzieje się nic, no chyba że leżące rury czy rozbebeszona droga to te prace. Zobaczymy za tydzień. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: 30.09.2012

Rozpoczęła się budowa ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Kazimierza Wielkiego

Rozpoczęła się budowa ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Kazimierza Wielkiego w Mielcu.
Przetarg wygrała firma POLDIM MIELEC Sp. z o.o. ul. Korczaka 6a, 39-300 Mielec
Przewidziany termin wykonania zamówienia to 31 lipiec 2012.
Chodniki mają być wykonane z kostki brukowej betonowej grubości 6 cm kolor  Cena 338.173,13 zł brutto

Wniosek radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego ws. farm wiatrowych

           Szanowna Pani Teresa Kubas – Hul
           Przewodnicząca Sejmiku Podkarpackiego

Niniejszym zgłaszam propozycję do wprowadzenia w możliwie najkrótszym czasie pod obrady Sejmiku Podkarpackiego podjęcia uchwały, w której to zwrócilibyśmy się do premiera rządu o pilną nowelizację ustawy prawo budowlane w takim kierunku, aby nastąpiło jednoznacznie uregulowanie problemów lokalizacji elektrowni wiatrowych w

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

W dniu 22.05.2012 r. odbył się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny na szczeblu województwa dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju, który rozgrywany był w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie, wzięło udział 14 zespołów trzyosobowych reprezentujących zwycięskie szkoły ponadgimnazjalne z eliminacji powiatowych i miejskich województwa podkarpackiego.
Zespół Szkół Technicznych w Mielcu oraz powiat mielecki reprezentowała drużyna w składzie: Damian Kilian, Mateusz Machnik i Tomasz Ryczek - wszyscy z klasy 3DM.

Drużyny zmierzyły się w konkurencjach

Przeprowadzka policjantów.

Część funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu pracować będzie przez kilka miesięcy w budynku przy ul. Głowackiego. Podyktowane jest to remontem wewnętrznym budynku komendy, który zacznie się od przyszłego tygodnia i potrwa do końca roku.

Częściowe utrudnienia dla interesantów wynikać będą z tego, że niektórzy policjanci pracować będą w budynku przy ul. Głowackiego w Mielcu (dawny budynek RUCH-u).

Poród bez bólu?

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce na mieleckiej porodówce kobiety będą mogły rodzić bez bólu. Dyrekcja szpitala pracuje nad koncepcją wprowadzenia gazu rozweselającego.
Pod koniec ubiegłego roku władze mieleckiego szpitala informowały, że prawdopodobnie już od stycznia 2012 roku oddział ginekologii zaoferuje swoim pacjentkom znieczulenie do porodu. Jednak póki co kobiety w ciąży nie mogą liczyć na poród w znieczuleniu zewnątrzoponowym.

Bezrobocie

Robiłem kiedyś analizę dostępnych mi danych, z której wynikało, że poziom bezrobocia w Mielcu nie zależał w ostatnich 15 latach od stopnia rozwoju specjalnej strefy ekonomicznej, ale od sytuacji gospodarczej w Polsce. Może to się wydawać szokujące, ale fakty są nieubłagalne. Nie znaczy to oczywiście, że strefa nie ma wpływu na poziom bezrobocia, ale jak przeanalizować dane, to wynika z nich m.in. że w czasach, kiedy strefa rozwijała się marnie, a kraj dobrze, bezrobocie w Mielcu spadało, a kiedy przychodził czas, że wielka liczba inwestorów rozpoczynała w Mielcu swoją działalność, ale gospodarka polska dołowała, to bezrobocie w Mielcu rosło.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........