Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Z obiektywem po mieście Mielec - "Osiedle" cz.6

Dziś ulice: Grunwaldzka która powstawała etapami w latach 50. i 60. Nazwę otrzymała 26 VI 1957 r. Firma MPEC ma siedzibę na Grunwaldzkiej, Ossolińskich gdzie znajduje się Przedszkole Miejskie nr.3, Biernackiego i Łukasiewicza z MOPSem. To część osiedla Kusocińskiego złożonego z bloków mieszkalnych, część tzw. "Osiedla", zamieszkane przez ok. 4700 osób. Utworzone 14 kwietnia 1978. Powstało w latach 50. i 60.
Mieleckie radio Puls fm miało swoją siedzibę w tej okolicy.

VIII Turniej Poetycki o "Srebrne Pióro"


VIII Ogólnopolski i Polonijny Turniej Poetycki o "Srebrne Pióro" Prezydenta Miasta Mielca i "Senackiego Orła" RP rozstrzygnięty

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie - Filia w Mielcu, Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie oraz Redakcja Kwartalnika "Nadwisłocze" zapraszają na uroczysty finał VIII edycji turnieju, który odbędzie się 31 maja 2012 r. Na turniej wpłynęło 110 wierszy w trzech kategoriach.

Spotkanie autorskie Ryszarda Mścisza

Grupa Literacka "Słowo" serdecznie zaprasza, wszystkich sympatyków poezji, na spotkanie autorskie Ryszarda Mścisza, które odbędzie się 2 czerwca 2012 r. o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu ul. Kusocińskiego 2.

Urodził się 2 lipca 1962 r. Od urodzenia mieszka w Jeżowem, gdzie pracuje jako nauczyciel-polonista w Zespole Szkół. Magister filologii polskiej, ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Rzeszowie w 1985 r. Przez rok pracował jako asystent-stażysta w WSP w Rzeszowie, 2 lata jako dyrektor ZSO w Jeżowem.

Kształtowanie zdrowego stylu seniorów - konferencja

Pod takim hasłem Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwem Zdrowia zorganizowało dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku konferencję w dniu 21 maja 2012 w Centralnym Ośrodku Sportu – Hala Torwar w Warszawie.
Prezes MUTW Feliks Czop reprezentował Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w konferencji.

Nie ma lepszego leku niż uniwersytety trzeciego wieku

III Wojewódzki Turniej Gier Terenowych

Po raz kolejny drużyna ,,Zielone Skauty” udowodniła, że potrafi rywalizować z młodzieżą
z placówek szkolnictwa specjalnego jak równy z równym.
Tym razem okazją do wykazania się swoimi możliwościami był III Wojewódzki Turniej Gier Terenowych, który odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym im. Św. Jadwigi Królowej w Mielcu. 

Sukces akordeonistów

12-letni Antek Kwiatkowski zdobył Grand Prix w VII Makroregionalnym Konkursie Akordeonowym dla uczniów klas akordeonu szkół muzycznych I stopnia, który odbył się w 23 maja 2012 r. w Tarnobrzegu.
                  Konkurs zorganizowała Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Tarnobrzegu.

 Konkurs organizowany jest, co drugi rok naprzemiennie z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Karol Okrasa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu


Karol Okrasa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu? Tak, 1 czerwca ( piątek) 2012 roku godzina 18.00
     Kultura stołu, smaczna i zdrowa polska kuchnia, porady kulinarne - taka tematyka będzie dominowała podczas spotkania  w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu 1 czerwca 2012 roku od godziny 18.00. Kontynuując tradycje spotkań ze znawcami polskiej kuchni i rodzimych tradycji kulinarnych tym razem Miejska Biblioteka Publiczna proponuje swoim czytelnikom i sympatykom spotkanie z Karolem Okrasą.
      Znany przede wszystkim z kulinarnych programów telewizyjnych Kuchnia z Okrasą i Smaki czasu z Karolem Okrasą polski kucharz, miłośnik polskiej kuchni regionalnej, jest również autorem książki - poradnika kulinarnego Gotuj z Okrasą.

Policjanci zatrzymali sprawczynię kradzieży kieszonkowej

Mieleccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawczynię kradzieży kieszonkowej na terenie bazaru przy ul. Kusocińskiego. 58-letnia mielczanka ukradła portfel z torebki 55-letniej kobiety.

Około godz. 9.20 na terenie bazaru przy ul. Kusocińskiego w Mielcu nieumundurowani policjanci obserwowali osoby, które potencjalnie mogły dokonywać kradzieży kieszonkowych. Ich uwagę przyciągnęło podejrzane zachowanie pewnej kobiety. Obserwowana bardzo blisko przysunęła się do innej kobiety robiącej zakupy, odsunęła jej torebkę i wyciągnęła portfel, w którym, jak się potem okazało, było kilkaset złotych i dokumenty.

45 lat Orkiestry Dętej z Dobrynina

Orkiestra obchodzi 45 lecie działalności. Z tej okazji 27 maja na placu AK w Mielcu rozpocznie się o godzinie 15:30 koncert. Koncert został podzielony na 2 części. Druga rozpocznie się w ogródku za Hotelem Polskim gdzieś ok. 16:20 gdzie orkiestra przejdzie paradnie z placu. Program przewiduje utwory klasyczne, pokaz układów tanecznych mażoretek...a zresztą co tu dużo gadać. Orkiestra jest tak słynna że chyba każdy wie co prezentuje.

Klątwe zdejme

Mieszkanka powiatu przeworskiego padła ofiarą oszustki oferującej jej wróżenie i zdjęcie klątwy. Kobieta straciła 3 tys. złotych. Policjanci z Przeworska i Łańcuta zatrzymali grupę oszustów i odzyskali pieniądze.

W ubiegłą środę, która w Przeworsku jest tradycyjnie dniem targowym, pojawiła się na terenie miasta grupa oszustów. Trzy kobiety oferowały przechodniom usługi wróżenia i odczyniania klątw.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........