Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Zakończono zdjęcia do mieleckiego filmu "Nawiedzona Szosa"

Wszystkie autografy grających w projekcie aktorów, oraz epizodystów umieszczonych na scenariuszu świadczą o tym, iż właśnie w dniu 23 września  zakończono realizację zdjęć do projektu: "Nawiedzona Szosa". 21 lipca padł pierwszy klaps. Ponad dwa miesiące później jesteśmy na mecie pierwszego etapu tworzenia filmu - mówią realizatorzy filmu.  "Nawiedzona Szosa" tak nazywana jest droga wojewódzka nr 875 (DW875) - o długości ok. 76 km. Łączy cztery miasta Mielec, Kolbuszowa, Sokołów Małopolski i Leżajsk. Na drodze dojazdowej Mielec-Rzeszów, która biegnie przez sam środek lasu, dochodzi do częstych manifestacji nieznanego zjawiska. Okoliczni mieszkańcy oraz miejscowa policja nie są w stanie wyjaśnić tego, co tam się dzieje…  
Wysoka liczba zgłoszeń policyjnych pochodzących od przypadkowo przejeżdżających tędy kierowców, daje niemalże pewność , że mamy tutaj do czynienia z zagadkowym bytem.

Prezentacja efektów projektu "schlank und fit"

Realizowany w Zespole Szkół Budowlanych  projekt Comenius został wybrany jako przykład wzorowej twórczości młodzieży do prezentacji na zorganizowanej przez CKPiDN dla nauczycieli powiatu mieleckiego  konferencji "MŁODZIEŻ – o nich, z nimi, dla nich". W dniu 21.09.2012 uczniowie szkoły: Magdalena Sołdyga, Monika Leśniak, Krystian Kulig i Anna Chmura pod opieką Aliny Dziurgot i Joanny Balcerzak przedstawili efekty realizowanego projektu Comenius "schlank und fit". Uczniowie opowiadali o działaniach podejmowanych przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Budowlanych  przez dwa lata trwania projektu.

Policjanci zatrzymali mężczyzn posiadających marihuanę

Mieleccy policjanci w minioną środę zatrzymali dwóch młodych mężczyzn z powiatu mieleckiego, którzy posiadali marihuanę. Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt działek marihuany i sadzonek konopii. Mężczyźni za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Przeszczep to leczenie ratujące życie

Szkolenie z zakresu transplantologii dla personelu Szpitala Powiatowego w Mielcu, odbyło się w miniony czwartek. Miało a na celu, jak mówią prelegenci, przekonać środowisko placówki, że pozyskiwanie narządów do przeszczepu jest w dzisiejszym świecie takim samym obowiązkiem jak inne formy leczenia, czy też profilaktyka. - Takie spotkania mają również pokazać personelowi szpitala, że medycyna transplantacyjna opiera się na nowoczesnych i ujętych prawem zasadach, są też instytucje państwowe odpowiedzialne za jakość i bezpieczeństwo pobierania narządów - podkreśla dr Jarosław Czerwiński.

Koncerty Galowe z Okazji 60-lecia istnienia ZPiT "Rzeszowiacy"

Zespół Pieśni i Tańca "Rzeszowiacy" jest reprezentacyjnym zespołem Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, jednej z największych i najprężniej działających placówek kulturalnych w południowo - wschodniej Polsce. Został założony w 1952 roku, we wrześniu 2002 odbyły się jubileuszowe uroczystości upamiętniające 50 lecie jego działalności. Zgodnie z nadrzędną ideą, wynikającą z założeń programowych i artystycznych, zespół


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........