Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Koncerty Galowe z Okazji 60-lecia istnienia ZPiT "Rzeszowiacy"

Zespół Pieśni i Tańca "Rzeszowiacy" jest reprezentacyjnym zespołem Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, jednej z największych i najprężniej działających placówek kulturalnych w południowo - wschodniej Polsce. Został założony w 1952 roku, we wrześniu 2002 odbyły się jubileuszowe uroczystości upamiętniające 50 lecie jego działalności. Zgodnie z nadrzędną ideą, wynikającą z założeń programowych i artystycznych, zespół
prezentuje na scenach krajowych - a od 1962 roku również za granicą - piękno i bogactwo folkloru polskiego, w tym pieśni, tańce i melodie rodzinnej Ziemi Rzeszowskiej.
"Rzeszowiacy" mają w swoim repertuarze polskie tańce narodowe: krakowiaka, kujawiaka, mazura,oberka i poloneza.
23 września (niedziela) zespół obchodził jubileusz 60-lecia swojej działalności. Z tej okazji w Samorządowym Centrum Kultury zorganizowane zostały dwa piękne koncerty galowe na które przybyły tłumy.  
- W tym roku przygotowaliśmy się troszku inaczej niż było to dziesięć lat temu gdzie półwiecze zespołu było czczone hucznie przez koncert zespołu Mazowsze, Słowianki i koncerty po kolei na Hali Sportowej. Tym razem postanowiliśmy zrobić troszku inaczej, troszku dla obecnego zespołu zrobiliśmy serie koncertów oraz tournee zagraniczne przez wakacje. A teraz przygotowywaliśmy się w ciszy i spokoju do koncertów jubileuszowych - mówi kierownik zespołu Bartosz Kramarz.
 "Rzeszowiacy" to nie tylko ci co pokazują sie na scenie, to również ci, którzy opiekują się poszczególnymi grupami i sekcjami w zespole.
- Od początku istnienia zespołem opiekowało się wiele, wiele osób. jest to długa lista. Liczba sięga ponad dwudziestu nazwisk zarówno kierowników zespołu, kierowników orkiestry, choreografów, chórmistrzów, kapelmistrzów (bo tutaj była wcześniej kapela ludowa a teraz próbujemy ja na nowo wskrzesić). Aktualny skład zespołu od półtorej roku jest dopiero świeży. Zespołem się opiekują: pan Marek Zareba - pierwszy choreograf, asystentem choreografa jest pan Kuba Jurek, Chórmistrzem jest Sylwia Dudek a kierownikiem kapeli i dyrygentem który już od dłuższego czasu opiekuję się zespołem jest pan Sławomir Stan - przekazuje Bartek Kramarz.
-W imieniu całego ZPiT Rzeszowiacy składamy najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia Naszych Uroczystości Jubileuszowych.
Dziękujemy kierownictwu zespołu, zaprzyjaźnionym zespołom folklorystycznym m.in: Lasowiacy, Igloopolanie, Zespół Piast ze Szwajcarii.
Dziękujemy autorom choreografii i muzyki do naszej nowej suity: Kraków Wschodni - pani Wiesławie Hazuce i panu Andrzejowi Radzikowi.

W szczególny sposób dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa skierowane pod naszym adresem. Opinia ekspertów wskazuje, że znajdujemy się w czołówce zespołów naszej kategorii. - przekazują członkowie zespołu.
Gorące owacje na stojąco były dla największą nagrodą!Galeria zdjęć cz.1
Galeria zdjęć cz.2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........