Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Protest mieszkańców Trześni (fotorelacja)


     Mieszkańcy Trześni i okolicznych miejscowości domagają się ronda przy skrzyżowaniu drogi prowadzącej od SSE z planowaną obwodnicą. Argumentują, iż rondo zdecydowanie ułatwiłoby im dojazd do własnych posesji oraz podniosło stan bezpieczeństwa na wspomnianym odcinku.

Domagający się ronda, w ramach protestu, blokowali dziś przejazd na osiedlu Mościska we wczesnych godzinach porannych. Nie przepuszczali żadnych samochodów, za wyjątkiem autobusów komunikacji miejskiej. Protest ten zgromadził ponad 50 osób, w tym aktywistów Opcji Społeczno-Narodowej, których autorstwa jest poniższa fotorelacja.  

Pozdrowienia z Mielca cz.5

Tak jak kilka tygodni wcześniej dziś pocztówki z samolotami.
Dlaczego samoloty? Ponieważ to symbol miasta. Samoloty z Mielca - Dromader, Bryza, Skytruck, Mewa i inne "legendy" latają na całym świecie i mamy na wjeździe do Mielca pomnik samolotu, na terenach rekreacyjnych MOSiRu kolejny. Historia Mielca jest związana mocno z historią lotnictwa w Polsce - a przyszłość również (jeden z największych pracodawców w mieście jest związany z lotnictwem)

Zezwalamy na kopiowanie pocztówek ale nie wolno nic zmieniać. Pocztówki "Pozdrowienia  z Mielca" to doskonały sposób na promocję naszego miasta.

Spotkanie rocznicowe grupy Literackiej "Słowo"

Zapraszamy na spotkanie rocznicowe Grupy Literackiej "Słowo" 1 września br. (sobota) o godz. 16:00 do czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu, ul. Kusocińskiego 2.

W programie przewidziano recytacje wierszy Jerzego Mamcarza w  wykonaniu Michała Różyckiego.
Posłuchać będzie można także Olgi i Andrzeja Szęszoł.

Jeżeli pragniesz rozwijać oraz pogłębiać swoje zainteresowania literackie, spotykać profesjonalistów, a także amatorów, chcesz aby Twój głos został zauważony i doceniony poprzez prezentacje w najrozmaitszych publikacjach PRZYJDŹ na spotkanie Grupy Literackiej "Słowo" przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:00 do MBP w Mielcu, ul. Kusocińskiego 2.

Duńska Terma wyposaży Black Hawki?

Sikorsky i duńska Terma rozważają podjęcie współpracy nad unowocześnieniem systemów elektronicznych śmigłowców S-70i, S-92 i S-76. Rozmowy mają związek z przetargiem śmigłowcowym w Danii.
 Sikorsky Aircraft jest zainteresowana wykorzystaniem części rozwiązań elektronicznych Termy w produkowanych przez siebie śmigłowcach. Chodzi przede wszystkim o system walki radioelektronicznej ALQ-213 oraz systemy samoobrony. Amerykański koncern rozważa zamontowanie ich na niektórych modelach oferowanych maszyn.

Pozdrowienia z Mielca, Cz.4

Dziś po raz kolejny prezentujmy pocztówki z pięknego miasta Mielec. Dzisiejsze pocztówki są z trzeciego bezalkoholowego pikniku rodzinnego który odbył się w 5 sierpnia br. na placu AK. Założeniem pikniku było stworzenie rodzinom przestrzeni do interesującego i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych
 
Zezwalamy na kopiowanie pocztówek ale nie wolno nic zmieniać. Pocztówki "Pozdrowienia  z Mielca" to doskonały sposób na promocję naszego miast


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........