Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Duńska Terma wyposaży Black Hawki?

Sikorsky i duńska Terma rozważają podjęcie współpracy nad unowocześnieniem systemów elektronicznych śmigłowców S-70i, S-92 i S-76. Rozmowy mają związek z przetargiem śmigłowcowym w Danii.
 Sikorsky Aircraft jest zainteresowana wykorzystaniem części rozwiązań elektronicznych Termy w produkowanych przez siebie śmigłowcach. Chodzi przede wszystkim o system walki radioelektronicznej ALQ-213 oraz systemy samoobrony. Amerykański koncern rozważa zamontowanie ich na niektórych modelach oferowanych maszyn.
W grę wchodzą zarówno produkowane w Polsce wojskowe S-70i , wojskowe oraz rządowe odmiany S-92 i S-76. Rozmowy pomiędzy dwoma podmiotami wiążą się bezpośrednio z prowadzonym od 2010 przetargiem na nowy wielozadaniowy śmigłowiec morski dla duńskich sił zbrojnych. Jeszcze do niedawna w konkursie rozpatrywane były trzy typy śmigłowców: AugustaWestland AW-159 Wildcat, Sikorsky MH-60R Seahawk i Eurocopter AS565 MB Panther. Na początku br. dowódca duńskiego połączonego skrzydła powietrznego z siedzibą w bazie wojsk lotniczych w Karup, podpułkownik Steen Ulrich, ogłosił jednak decyzję o rezygnacji z oferty Eurocoptera - podaje Agencja Lotnicza ALTAIR

Negocjacje Sikorskiego z Termą mogą zostać sfinalizowane po ewentualnym wyborze MH-60R. Podobne rozmowy sfinalizowała już AugustaWestland. Udało jej się osiągnąć porozumienie o potencjalnej współpracy przy realizacji omawianego kontraktu z innym duńskim przedsiębiorstwem, oferującym rozwiązania elektroniczne dla sił zbrojnych – Systematic.
Przetarg na nowe śmigłowce morskie związany jest z planowanym wycofaniem ze służby do 2017 wykorzystywanych obecnie Super Lynx Mk 90B. W linii pozostaje 7 śmigłowców tego typu, od kiedy 8. rozbił się w sierpniu 2011 na Grenlandii. Zwycięzca przetargu ma być ogłoszony jeszcze w bieżącym roku.

fot: archiwum

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........