Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej

Mielecki zespół Hortus Musicus wyruszy w podróż do Świeradowa Zdroju na Międzynarodowe Spotkania z Muzyką Dawną organizowane przez Ryszarda Dominika Dembińskiego. Zespół brał już udział  w tym międzynarodowym festiwalu - w 2006 oraz w 2007 roku. Festiwal odbywał się będzie od 20 do 23 września a program obejmuje kilka koncertów w różnych miejscach m.in Kościół pw.św. Józefa Oblubieńca NMP, Hala Spacerowa Domu Zdrojowego czy Kawiarnia Zdrojowa. 

Dzień pierwszy (czwartek) to koncert inauguracyjny w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP.
Każdy dzień festiwalu ma jakieś ciekawostki.

Konferencja o Popielu.

Klub Inteligencji Katolickiej w Mielcu wraz z Muzeum Regionalnym w Mielcu organizują konferencję historyczną o charakterze popularnonaukowym pt. „Karol Popiel – w służbie polskiego ruchu chrześcijańsko-społecznego”, która odbędzie się w dniu 21 IX 2012 r. (w najbliższy piątek) o godz. 12 w Pałacyku Oborskich.

      Celem konferencji jest przybliżenie społeczności lokalnej postaci Karola Popiela, urodzonego w Rzochowie, będącym obecnie częścią Mielca, wybitnego polityka, pisarza politycznego, ministra rządu RP na Uchodźstwie i lidera Stronnictwa Pracy.
Towarzyszyć jej będą wystawa oraz pokaz multimedialny poświęcone osobie Karola i innym członkom rodziny Popielów.

To już jest koniec?

Wójt gminy Mielec wydał decyzję w której zakazuje na terenie Gminy Mielec, w miejscowości Chorzelów zgromadzenia publicznego w formie pikiety drogi wojewódzkiej nr 985 Nagnajów-Dębica. Organizatorzy zgromadzenia wskazali wprost w zgłoszeniu o zgromadzeniu, iż polegać ono będzie na blokowaniu ruchu samochodowego na drodze wojewódzkiej nr 985.
Zgromadzenie publiczne, zgodnie z informacją podaną przez organizatorów miałoby odbyć się w dniu 20 września 2012 - tj. w czwartek w godzinach 6:00 -9:00. Jest to czas, w którym natężenie ruchu drogowego na drodze wojewódzkiej nr 985 jest największe.

Dzieci mają szansę uniknąć niedowidzenia!

Nadwzroczność, krótkowzroczność i astygmatyzm to najczęstsze wady wzroku wieku dziecięcego, które nie skorygowane mogą prowadzić do zeza i niedowidzenia. Mają wpływ na całe dalsze życie dziecka. Od września do czerwca tego roku okulistka Ewa Jakubiec-Blajer przeprowadzi bezpłatne profilaktyczne badania okulistyczne dzieci 5-6 letnich, które wraz ze współpracownikami odwiedzi w przedszkolach.

Akcji patronuje dyrektor mieleckiego szpitala Leszek Kołacz, który od wielu lat współpracuje z lekarką, a także starosta mielecki Andrzej Chrabąszcz, przewodniczący Rady Społecznej szpitala Józef Smaczny oraz dyrektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego Stanisław Tomza - informuje Aneta Dyka-Urbańska, Rzecznik Prasowy Szpitala w Mielcu.

Casting do spektaklu muzyczno-tanecznego "HAKUNA MATATA - CHWYTAJ DZIEŃ"

Instruktorzy Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu organizują casting do nowego projektu muzyczno-tanecznego pt. "Hakuna Matata - Chwytaj dzień"  realizowanego na podstawie znanej bajki "Król Lew".
Twórcy musicalu "Się kręci Grease" - Magdalena Kriger oraz Anna Leszkiewicz  ośmielone powodzeniem spektaklu podejmują kolejne artystyczne wyzwanie.
Instruktorki SCK zapraszają utalentowaną aktorsko, muzycznie i tanecznie młodzież w wieku od 12 lat na castingi :
aktorsko -wokalny - 27.09.2012 rok /czwartek/
rejestracja uczestników- 17:30, sala nr 12
rozpoczęcie castingu - 18:00, sala nr 13

30 września br. mija termin udzielenia urlopu zaległego za rok 2011


- Ostateczny termin udzielenia zaległego urlopu wypoczynkowego za rok 2011 upływa z końcem września br. - przypomina główny inspektor pracy Iwona Hickiewicz. Jeżeli pracownik nie wykorzystał całego urlopu za rok 2011, pracodawca powinien udzielić mu tego urlopu najpóźniej do 30 września br.
Nieudzielenie pracownikowi urlopu w roku, w którym pracownik nabył do niego prawo, a w przypadku przesunięcia tego urlopu na rok następny - w terminie określonym w art. 168 Kodeksu pracy, stanowi naruszenie obowiązujących przepisów i może skutkować odpowiedzialnością z tytułu popełnienia wykroczenia przeciwko prawom pracownika zagrożonego karą grzywny od 1 tys. zł do 30 tys. zł.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........