Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Pomoc bezdomnym w Mielcu

W Przemyślu i Mielcu rozpoczęli pracę Rzecznicy Osoby Bezdomnej. Będą pomagać bezdomnym i zagrożonym bezdomnością w rozwiązywaniu ich problemów.
Celem projektu jest poprawa sytuacji grup dyskryminowanych i rzecznictwo praw tych osób pod katem ich uczestnictwa w życiu społecznym, zwiększenia ich dostępu do informacji, pomocy prawnej i wymiaru sprawiedliwości. Skierowany jest przede wszystkim do osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością.

Cantica Romanza

Cantica Romanza powstała z inicjatywy mieleckiego muzyka i pedagoga Przemysława Pawlowskiego (gitara, śpiew baryton uczeń światowej sławy bas-barytona Igora Kushplera) związanego ze sceną mielecką od wczesnych lat dziewięćdziesiątych od wielu lat występującego na scenach lokalnych i krajowych.


Cantica Romanza istnieje od 2008 roku w składzie:


 • Przemysław Pawłowski - śpiew (baryton) oraz gitara klasyczna, elektryczna) 
 • Bartosz Skwirut - gitara basowa,
 • Samira Bouzidi –śpiew, taniec arabski,
 • Karolina Paterak - skrzypce oraz Łukasz Wójtowicz -akordeon.
  NASZ PATRONAT
 • Podwyżka cen wody i ścieków


  W ostatnich dniach mieszkańcy miasta zostali poinformowani o zatwierdzonej przez Radę Miasta Mielca podwyżce cen wody i ścieków. Zgodnie z treścią uchwały uśredniony wzrost poszczególnych cen wynosi około 10%. Zaniepokojony tym faktem oraz w skutek licznych interwencji mieszkańców Senator Władysław Ortyl postanowił wystosować list otwarty do radnych miasta, władz miasta oraz instytucji miejskich Mielca, w którym zwraca się o podjęcie działań zmniejszających skutki podjętej decyzji

  Warsztaty z „FINALE 2012”

  Kilkunastu nauczycieli Szkoły w dniach 16 i 17 grudnia 2011 roku wzięło czynny udział w Warsztatach prezentujących możliwości Edytora Tekstu Nutowego ‘FINALE 2012”. To jeden z najpopularniejszych programów edytorskich w Polsce, który znakomicie wspiera pracę nauczycieli – muzyków.

  Harmonia w edukacji

  I Liceum Ogólnokształcące przy współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną w Mielcu, przygotowało atrakcyjną ofertę edukacyjną dla uzdolnionej młodzieży. Chcą od roku szkolnego 2012/1013 zorganizować licealną klasę o profilu humanistyczno - artystycznym.

  Świateczny turniej szachowy dla najmłodszych

  28 grudnia 2011 r. (środa) w Kawiarence Internetowej przy Gminnej Bibliotece publicznej w Wadowicach Górnych od 8.45 zacznie się Świąteczny turniej szachowy

  W turnieju mogą uczestniczyć dzieci urodzone w roku 2003 i młodsze:
 • z terenu Gminy Wadowice Górne
 • szkół i przedszkoli na terenie Gminy Wadowice Górne, niezależnie od miejsca zamieszkania
 • członkowie Klubu Gier Logicznych „Szarotka”, niezależnie od miejsca zamieszkania
 • Policja w Przecławiu ma nowy samochód

  O nowy samochód policyjny wzbogacił się Posterunek Policji w Przecławiu. Pojazd zakupiony został przy 50% wsparciu ze środków Samorządu Gminy Przecław. Symboliczne przekazanie samochodu przez Burmistrza Przecławia Ryszarda Wolanina na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu Pana Mariusza Furdyny odbyło się w sobotę 17 grudnia w obecności parlamentarzystów Pani Krystyny Skowrońskiej i Pana Zbigniewa Chmielowca

  Spotkanie Bożonarodzeniowe w Biały Borze

  W piątkowe przedpołudnie (16.12) w Domu Kultury w Białym Borze uczniowie Filii Szkoły Podstawowej w Tuszymie, jako pierwsi w Gminie Przecław zaprezentowali „Jasełka”. Profesjonalne przygotowanie artystyczne uczniów, wspaniała sceneria oraz piękne stroje spowodowały, że można było na miejscu poczuć atmosferę świąt. Wszyscy obecni byli pod wielkim wrażeniem i ogromnym podziwem.

  Kolejny raz szyba antywłamaniowa uchroniła przed włamaniem

  Po raz kolejny szyba antywłamaniowa uchroniła mieszkańca Mielca przed włamaniem do jego domu. W sobotni wieczór nieznany sprawca chciał włamać się do domu jednorodzinnego na osiedlu Cyranka w Mielcu. Zamierzonego celu włamywacz nie osiągnął, gdyż nie pokonał szyby antywłamaniowej zamontowanej w kuchennym oknie.

  Trzy pożary w miniony weekend

  Do trzech pożarów doszło w miniony weekend na terenie powiatu mieleckiego. Najgroźniejszy miał miejsce w Tuszymie w sobotę około godz. 13. Dwie kobiety z objawami zatrucia tlenkiem węgla przewieziono do mieleckiego szpitala.

  Męzczyzna wypadł z kosza wysięgnika

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotni wieczór na ul. Kilińskiego w Mielcu. Podczas prac na wysokości około 9 metrów 47-letni mężczyzna wypadł z kosza wysięgnika i spadł na asfalt.

  Producent limuzyn (Mielec)

  Program przygotowany w ramach projektu "Z EUROPĄ na Ty" realizowanego przez TVP S.A. na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w ramach konkursu dotacji.
  Program był emitowany w TVP 1 na początku 2008 r.
  Opis projektu można znaleźć na stronie: http://www.tvp.pl/publicystyka/ekonomia-i-gospodarka/z-europa-na-ty

  Finał Powiatowego Turnieju Szachowego

  W Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu został rozegrany finał powiatowego turnieju szachowego o puchar Prezesa firmy Turbo-Reg z Chrząstowa Andrzeja Kapinosa w ramach cyklu turniejów szachowych – "Szukamy talentów szachowych wśród młodzieży wiejskiej".

  W finale startowało 68 zawodników podzielonych na 4 grupy wiekowe:
  - grupa A, zawodnicy z rocznika 1993-1996
  - grupa B, zawodnicy z rocznika 1997-1999
  - grupa C, zawodnicy z rocznika 2000-2002
  - grupa D, zawodnicy z rocznika 2003 i młodsi.

  Lekcja wiedzy o społeczeństwie z Tomaszem Porębą

  16 grudnia, w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Konarskiego w Mielcu odbyła się szczególna lekcja wiedzy o społeczeństwie. Poprowadził ją Tomasz Poręba, 36-letni europoseł, katolik, były asystent prezesa IPN, od niedawna członek Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, zafascynowany historią i sportem. Na spotkanie przybył z misją przekazania mieleckiej młodzieży wiedzy na temat swojej pracy w Parlamencie Europejskim oraz funkcjonowania struktur Unii Europejskiej.


  Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........