Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Mielecka inicjatywa ekologiczna


     Zbliża się kolejna, czwarta edycja cyklicznej akcji ekologicznej Opcji Społeczno-Narodowej, której motto przewodnie brzmi: „W Tych Dniach Sprzątamy Nasz Świat”.


Jej pierwszy etap odbędzie się w Mielcu, dlatego jeśli ktokolwiek z czytelników Heja.Mielec.Pl ma jakieś propozycje, co do konkretnych miejsc w obrębie naszego miasta, które można by objąć akcją usuwania śmieci, a którymi nie interesują się służby publiczne, warto napisać w tej sprawie na adres: opcjainfo@gmail.com.  

MEN zaczyna pracę nad e-podręcznikami

Firma Progress Framework po raz drugi wygrała konkurs na platformę do cyfrowych podręczników. Znaleziono też wykonawców e-podręczników do nauki przedmiotów poza matematyką i informatyką, za które odpowiedzialna jest Politechnika Łódzka - donosi "Gazeta Wyborcza".
 Opracowania do polskiego, historii i WOS przygotuje Uniwersytet Wrocławski, a do przyrody, biologii, geografii, fizyki i chemii - Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Odnaleźli zaginionego mieszkańca Mielca

Dzięki szybkiej reakcji mieleckich policjantów udało się odnaleźć 68-letniego mężczyznę, którego zaginięcie we wtorkowy wieczór zgłosiła żona.

Około godz. 20. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mielcu odebrał telefon od kobiety, która zgłosiła zaginięcie swojego męża. Poinformowała policjantów, że mąż ma zaniki pamięci i oddalił się z miejsca zamieszkania. Podała jego rysopis, jednak nie potrafiła wskazać kierunku, w którym mógł się udać.

Mr Polack i Próg. Kamp i Rebeka

Jeden koncert, podzielony na scenę plenerową i scenę klubową.


Na terenie Szkoły Podstawowej (ul. Drzewieckiego, Mielec) zagrają Mr Pollack i Próg. Koncert rozpocznie się o g. 17.45.
KAMP! i Rebeka zagrają w klubie Onyx (Wojska Polskiego 3, Hotel Iskierka, Mielec).
Wejście jest bezpłatne, a koncert rozpocznie się o g. 21. W Onyxie, kasie Kinga Galaktyka od czwartku (12.07) oraz podczas finału M4 na Dworcu PKP będzie można odebrac bezpłatne wejściówki na koncert w klubie. Pierwszeństwo wejścia będą miały osoby z wejściówkami.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........