Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Hala produkcyjna Black Hawk w PZL Mielec

Władze PZL w Mielcu pokazały linię produkcyjną śmigłowca Black Hawk S-70i
Hala z 1938 roku została przebudowana. Błyszczy czystością, a pracownicy chodzą w nowiuteńkich ubraniach roboczych i w okularach ochronnych.
Nowe zasady zostały wprowadzone przed czterema laty, gdy mielecką spółkę kupił amerykański gigant - koncern Sikorsky. Zainwestował w Mielcu ponad 100 mln dolarów

Przyszedł naprawić zamek, dostał tasakiem


Ślusarz trafił w sam środek sprzeczki. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu (woj. podkarpackie) skazał na cztery lata więzienia 31-letniego Rafała M. z Mielca, który uderzył nieznanego mężczyznę tasakiem w głowę, gdy ten stanął w obronie kobiety - matki konkubiny napastnika. Wyrok nie jest prawomocny.

Paranienormalni w Mielcu!

"Szybcy i śmieszni" - najnowsza sceniczna superprodukcja kabaretu Paranienormalni jest już grana ! W najnowszym programie zobaczyć można zupełnie nowe postacie : boksera z zanikami pamięci, kulturalnego rabusia, psychologa sportowego ale i znaną już doskonale Mariolkę w nietypowym dla niej anturażu. Mordercze treningi w Górach Skalistych i na pustyni Gobi przynoszą efekty w postaci jeszcze większej porcji energii i wigoru jakimi tryskają wszyscy trzej Paranienormalni. " Samobójca", "Koń"," Mariolka" cz.5 i inne skecze -nówki funkiel nie śmigane

Piloci z całego świata szkoleni w Mielcu?

Samodzielny ośrodek szkolenia pilotów śmigłowców Black Hawk, chce utworzyć w Mielcu amerykański inwestor. PZL Mielec obecnie rekrutuje pilotów, którzy w przyszłości - według przedstawicieli firmy - mogliby zająć się nie tylko testowaniem wyprodukowanych maszyn, ale również szkoleniem innych użytkowników Black Hawków. Amerykanie przeszkolili już pierwszego polskiego pilota, który pracuje dla mieleckich zakładów. Pilot Leszek Pawuła podkreśla, że stworzenie grupy pilotów szkoleniowych w Polsce umożliwiłoby ćwiczenie klientów PZL Mielec zarówno na terenie fabryki, jak i za granicą.

Kolejne inwestycje drogowe w Gminie Przecław

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się realizacja kolejnego już zadania polegającego na wykonaniu nawierzchni asfaltowej na drogach Gminy Przecław w miejscowościach Dobrynin (1580 mb) oraz w Białym Borze (700 mb). Remont drogi wykonuje firma Poldim Mielec.

Materiały wyborcze. Dlaczego jeszcze nie usunięte?

Zgodnie z Kodeksem Wyborczym w ciągu 30 dni od wyborów parlamentarnych, Komitety powinny usunąć wszelkie materiały wyborcze, czyli m.in. plakaty i bannery. W innym przypadku służby porządkujące miasto wykonają te czynności obciążając jednocześnie odpowiednie komitety.

Pięć projektów dla Rynku. Teraz ocenią je mielczanie

W miniony piątek, 21 października, członkowie zespołu na swoim pierwszym spotkaniu poznali propozycje mieszkańców składane do Urzędu Miejskiego oraz za pośrednictwem forów internetowych i mediów. Po analizie niemal dwudziestu propozycji wybranych zostało pięć, które zostaną przedstawione mieszkańcom Mielca. - Podobnie jak było to w przypadku konkursu na logotyp Mielca, chcemy poznać opinie mieszkańców. Ta forma pozwoli nam nie tylko poznać bardziej rozbudowaną ocenę propozycji, ale może być także cenną wskazówką dla osoby, która będzie projektowała kompozycję - powiedział prezydent Mielca Janusz Chodorowski. Wybrane tematy to:

Gryf,
bracia Jan i Bernardyn Mieleccy,
bracia Mieleccy i Gryf (razem),
grupa figuralna symbolizująca handel na dawnym Rynku
oraz makieta Rynku z przełomu wieków XIX i XX.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........