Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

VIII Międzynarodowy Turniej Szachowy "Niepodległość"

136 zawodników wzięło udział w VIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym „Niepodległość”, który odbył się w niedzielę 13-ego listopada 2011 r. w Przeworsku, w tym – jako jedyni z powiatu mieleckiego – czternastoosobowa reprezentacja juniorów KGL „Szarotka” Wadowice Górne.

Dyżur konsultanta

Regionalny Punkt Konsultacyjny w Mielcu, działający przy ARR „MARR” S.A. zaprasza na kolejny dyżur konsultanta, który odbędzie się w najbliższą środę tj. 16.11.2011 r. w Urzędzie Gminy Wadowice Górne- sala narad, w godz. 9.00-13.00. Przez cały czas trwania dyżuru konsultant będzie udzielał indywidualnych, bezpłatnych informacji dla przedsiębiorców na temat zasad i możliwości uzyskania wsparcia finansowego na rozwój firmy z programów unijnych realizowanych w latach 2007-2013 oraz dla osób zamierzających uruchomić własną działalność gospodarczą na temat zasad podejmowania działalności gospodarczej i możliwości otrzymania wsparcia finansowego na ten cel z programów unijnych.

Konkurs na opracowanie koncepcji pomnika "Podkowa Szczęścia"

Konkurs ogłoszony 7 kwietnia został rozstrzygnięty.
(Przyp: Chodziło o pomnik jaki ma stanąć na Rynku w Przecławiu) Na konkurs zgłoszono 7 prac z całej Polski.

Będzie szybki internet w Polsce wschodniej


"Uzyskaliśmy od Komisji Europejskiej zielone światło dla pierwszego w Polsce projektu sieci szerokopasmowej, czyli dostaliśmy notyfikację pomocy publicznej dla tego przedsięwzięcia. To największa inwestycja teleinformatyczna w Europie finansowana ze środków UE. Jej wartość to ponad 1,4 mld zł, jeden miliard przeznaczony zostanie z funduszy unijnych" - powiedziała w poniedziałek na konferencji prasowej minister rozwoju regionalnego E. Bieńkowska. Wyjaśniła, że notyfikacja oznacza akceptację ostatecznego kształtu projektu i warunków budowy sieci i późniejszej jej eksploatacji. KE udzieliła jej 10 listopada.

Laureaci konkursu na wykonanie plakatu profilaktycznego

Konkurs zorganizowany został przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Mielec przy współpracy Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży szkół z terenu naszej Gminy. Wręczenie nagród planowane jest na dzień 9 grudnia 2011 r. w Ośrodku Kultury w Chorzelowie.

Porady prawne dla przedsiębiorców


16.11.2011r. - KONSULTACJE Z EKSPERTEM – Porady prawne dla przedsiębiorców – prawa i obowiązki w świetle przepisów. Ośrodek Enterprise Europe Network oraz Gmina Mielec zapraszają przedsiębiorców do udział w BEZPŁATNYCH KONSULTACJACH z udziałem eksperta, podczas których można będzie uzyskać porady prawne z zakresu działalności gospodarczej przedsiębiorstwa. W trakcie konsultacji przedsiębiorcy uzyskają pomoc w rozwiązywaniu problemów prawnych, informację o zmieniających się przepisach.

Przerwa w dostawie wody


Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielcu informuje, że w związku z remontem sieci wodociągowej w dniu 15 listopada 2011 r. (wtorek) od godz. 9:00 - 12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości Wola Mielecka.

Przepraszamy odbiorców za utrudnienia związane z brakiem wody.

GZGK w Mielcu

Spłonela działka na ”Metalowcu”

- Niewykluczone, że przyczyną pożaru było spięcie instalacji elektrycznej – sygnalizują strażacy. - W domku hodowane były gołębie. Nie wszystkim udało się wydostać. Zniszczeniu uległy też sprzęty gospodarstwa domowego. - Na szczęście nie było tam ludzi i nikomu nic się nie stało – dodają strażacy.

Opiekunka okradała starszą kobietę

W sobotę policjanci zatrzymali pijaną 57- letnia mieszkankę powiatu mieleckiego, która od kilku dni okradała starszą kobietę, którą miała się opiekować. Zatrzymana przyznała się do kradzieży. Córka starszej kobiety powiadomiła Policję, że opiekunka jej mamy ukradła z mieszkania przy ul. Staffa biżuterię, pieniądze i inne drobne rzeczy. Podczas zatrzymania u nieuczciwej opiekunki w torebce znaleziono m.in. bieliznę, środki higieny osobistej, masło pochodzące z mieszkania kobiety nad którą sprawowała opiekę. Opiekunka była pijana, policyjne urządzenie kontrolne wykazało u niej 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wczoraj przedstawiono jej zarzut kradzieży, do którego się przyznała. Wartość skradzionych przedmiotów wynosi 1800 zł. Za kradzież kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności prowadzi KPP w Mielcu

Przebudowa drogi Mielec - Lisia Góra

W Nowej Jastrząbce zostanie przebudowany kilometrowy odcinek drogi. Pieniadze na te inwestycje pochadza ze srodkow na usuwanie szkod popowodziowych


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........