Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Noc w muzeum


W Pałacyku Oborskich przy ul. Legionów 73 w Mielcu!
Samorządowe Centrum Kultury przygotowało koncerty, wystawy, spotkania promocyjne, pokaz filmów.
Organizatorzy "Nocy w Muzeum", która rozpocznie się wieczorem w sobotę 19 maja, nie pozwolą się nam nudzić do późnych godzin nocnych.

Parafia św. Mateusza w Mielcu (foto)


Początki parafii sięgają wieku XIV. W Mielcu należącym wtedy do rodziny Mieleckich istniał już kościół pod wezwaniem Trójcy Świętej. Najprawdopodobniej kościół był drewniany – niestety nie posiadamy dokładnych informacji o lokalizacji i wyglądzie tej świątyni. Nowy kościół pod wezwaniem św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty został wybudowany na początku XV wieku.
          W ciągu wieków kilkakrotnie doszło do zmiany jego wezwania i tak – był to kościół Najświętszej Marii Panny, Nawiedzenia NMP, Wniebowzięcia NMP, by ostatecznie powrócić do pierwszego patrona.

Poldim planuje wielkie zwolnienia

Firma która wygrywała większość przetargów w ...Mielcu stoi na skraju bankructwa.
Spółka ma zamiar zwolnić większość pracowników. W najbliższych miesiącach pracę stracić ma nawet ponad 400 osób.
Pismo zawiadamiające o zamiarze dokonania grupowych zwolnień wpłynęło do  Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie. Zwolnienia potrwają od 20 maja do końca października. Zatrudnieni ludzie nie sa zadowoleni z tego powodu, ale maja nadzieję że konkurencja będzie potrzebować ludzi do pracy.

Rusza rekrutacja do "Szlachetnej paczki"

SZLACHETNA PACZKA 2012 zaczyna się już dziś! W całej Polsce poszukiwanych jest 430 osób, które chcą skompletować drużynę do mądrego i skutecznego pomagania potrzebującym.
Żeby przed Świętami Bożego Narodzenia dotrzeć z pomocą do najbardziej potrzebujących, już teraz poszukiwani się LIDERZY SZLACHETNEJ PACZKI: - Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, takich, którzy potrafią pracować w grupie i koordynować pracę innych osób - mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, pomysłodawca SZLACHETNEJ PACZKI. 

Starostwo inwestuje w ośrodki zdrowia

Zarząd Powiatu Mieleckiego zmodernizuje trzy ośrodki zdrowia w których  niemalże w stu procentach zarządcami, są prywatne podmioty gospodarcze.  Mówi starosta Andrzej Chrabąszcz.

 - Wyraziliśmy zgodę na przystąpienie do wykonania robót budowlanych polegających na remoncie instalacji elektrycznej, remoncie łazienek, korytarzy oraz wykonaniu wjazdu do budynku ośrodka zdrowia w Rzemieniu.

11th European Youth Music Festival - Allegromosso

W dniach od 17 do 19 maja 2012 roku we Włoszech odbędzie się „11th European Youth Music Festival – Allegromosso”, w którym uczestniczyć będzie ok. 6 tysięcy młodych ludzi, dziesiątki zespołów, chórów i orkiestr z 25 krajów Europy. Polskę reprezentować będą m. in. Orkiestra kameralna pod dyrekcją Ryszarda Kuska, oraz Kwintet akordeonowy przygotowany przez Zdzisława Szymczyka wystąpią  m. in. w San Giovanni in Marignano (Teatro Massari), oraz Bertinoro (Teatro ex Seminario).
 Wystąpi także z naszego kraju chór Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych z Przemyśla.

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu (foto)

Jest to jedna z największych parafii w diecezji tarnowskiej, licząca sobie około 22 000 wiernych. Przy parafii działa poradnia Arka, a także Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży "KANA".
          Parafia sięga swoją historią lat trzydziestych XX wieku, kiedy to pojawiły się plany wybudowania kaplicy filialnej przy głównej ulicy nowego osiedla (dziś al. Niepodległości). Plany zniweczyli hitlerowscy okupanci, którzy zagrabili materiały przeznaczone na budowę kościoła.

W 1944 roku tymczasową kaplicę zorganizowano w mieszkaniu przybyłych z prowincji przemyskiej sióstr felicjanek.

PZL Mielec będzie produkował elementy do odrzutowca

W PZL Mielec, które należą do Sikorsky Aircraft, produkowane będą części do Eclipse 550. W fabryce wytwarzane będą m.in. skrzydła i kadłub - poinformowały władze mieleckiej spółki. Wysokość kontraktu jest tajemnicą.
 „Firma Sikorsky jest dumna z tego, że mając do dyspozycji światowej klasy fabrykę, jaką jest PZL Mielec, może obniżyć ogólny koszt łańcucha dostaw komponentów oraz produkcji odrzutowca Eclipse” – mówi Shane Eddy, wiceprezes ds. globalnego łańcucha dostaw firmy Sikorsky.
Firma zapowiada, że w związku z nową umowę firma zatrudni dodatkowo przynajmniej 100 osób. Pod koniec tego roku wyprodukowane zostaną w Mielcu pierwsze części dla odrzutowca.

Utrudnienia na ul.Kościuszki

W związku z prowadzoną przebudową ulicy Kościuszki, wykonawca prac informuje o utrudnieniach, jakie nastąpią w najbliższych dniach.

Modernizacja ulicy Kościuszki przewiduje zdjęcie istniejącej nawierzchni z kostki granitowej, a po wyrównaniu i utwardzenia podłoża, ponowne jej ułożenie. Od poniedziałku 14 maja, wykonawca prac, firma Kalbruk, wprowadzi ograniczenia w ruchu kołowym na ulicy Kościuszki. By nie paraliżować całkowicie ruchu w tej części miasta, ulica będzie zamykana etapami, które będą trwać około tygodnia.

Wyłudził pieniądze

Policjanci z mieleckiej komendy zatrzymali mieszkańca województwa dolnośląskiego. Mężczyzna próbował wyłudzić z mieleckich banków ponad 115 tys. złotych. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu oszusta na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą mieleckiej komendy, realizując czynności związane z oszustwami finansowymi, zatrzymali wychodzącego z jednego z mieleckich banków mężczyznę. Jak się okazało, chwilę wcześniej przedłożył on w banku podrobione dokumenty w celu wyłudzenia kredytu w wysokości 30 tys. zł. Funkcjonariusze szybko ustalili, że 54-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego posługiwał się różnego rodzaju podrobionymi dokumentami, które przedstawiał w bankach.

Portrety mielczan - projekt fotograficzny

Mielecka Grupa Fotograficzna zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w projekcie fotograficznym, którego efektem będzie sierpniowa wystawa z okazji Dni Mielca. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Mielca.
Zadaniem jakie stawiają przed sobą członkowie MGF jest wykonanie jak największej ilości portretowych zdjęć mielczan, bez względu na ich wiek. Zbiór fotografii będzie swoistym albumem rodzinnym, który w formie wystawy zostanie zaprezentowany na placu Armii Krajowej z okazji święta miasta, w ostatni weekend sierpnia.
Członkowie MGF będą zapraszać mielczan do pozowania pod namiotem w barwach miasta, który będzie można znaleźć w majowe i czerwcowe weekendy na placu Armii Krajowej.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........