Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Dzień godności Osób Niepełnosprawnych


Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mielcu serdecznie zaprasza na imprezę integracyjną pod nazwą Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się 26.05.2012 r. w siedzibie PSOUU przy ul. Wojsławskiej 278.

W trakcie  trwania imprezy możliwość obejrzenia prac wychowanków Placówek prowadzonych przez koło PSOUU w Mielcu


Uczniowie z „Kopernika” w Ameryce

Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Celem programu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem.

Najzdolniejszy uczeń powiatu mieleckiego

Z nieukrywaną dumą informujemy, że uczeń gimnazjum nr.4 Konrad Snopkowski został nominowany do NAGRODY Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych ”NAJZDOLNIEJSZA MŁODZIEŻ PODKARPACIA”
Tym samym został uznany za najlepszego ucznia z powiatu mieleckiego z pośród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Dzień dziecka


Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu przygotowało wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców miasta, w szczególności dzieci! W niedzielę 3 czerwca w Parku za  Biblioteką na "Osiedlu" odbędzie się Dzień Dziecka, na który wszystkich i my zapraszamy!


Przewidziana jest mała gastronomia i wielka dyskoteka od 19:00
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje zagadki o literaturze.

3 czerwca, Park obok Biblioteki

Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 2012

W dniach 18-20 maja 2012 w Warszawie odbył się III etap Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2012.
             Dziesięcioletni Michał Sułek (Szkoła Podstawowa nr.3) z Mielca, został jednym z laureatów międzynarodowego konkursu w programowaniu - BALTIE 2012. Drugoklasista w warszawskim finale zajął w swojej kategorii wiekowej drugie miejsce. Szkołę Podstawową nr.6 z Mielca w kategorii wiekowej klas IV-VI reprezentował Krzysztof Cisło z kl. VIa. Nasz reprezentant zajął 18 miejsce na 61 drużyn. Jest to wielki sukces dla Krzysia (naukę programowania w Baltie rozpoczął dopiero w lutym).

Piłkarze ręczni z wizytą u prezydenta

Brązowi medaliści Mistrzostw Polski w piłce ręcznej spotkali się w środę, 23 maja, z prezydentem Mielca Januszem Chodorowskim, który wręczył im czek na 25 tysięcy złotych. To nagroda za wspaniały wynik w sezonie 2011/2012. Szczypiorniści Tauron Stali Mielec podziękowali za współpracę i wsparcie ze strony samorządu miasta i przekazali prezydentowi pamiątkową piłkę z autografami.

Prezydent Janusz Chodorowski podziękował nie tylko za grę i wynik, ale także za wielkie emocje, jakie piłkarze ręczni mieleckiej Stali dali swoim kibicom.

Rondo im. Leszka Deptuły

Na dzisiejszej sesji rady miasta podjęto uchwałę o nadania nazwy dla ronda u zbiegu ulicy Legionów i Alei Jana Pawła II w Mielcu.
Radni zadecydowali że rondo będzie nosiło imię weterynarza Leszka Deptuły, posła który zginął w Smoleńskiej katastrofie.

Jak wjeżdżamy do Mielca to najpierw widzimy szary samolot na piedestale, An-24. Łuszcząca się farba jest bardziej widoczna niż sam samolot. Dalej wjedziemy na rondo o którym mowa i ... pewnie jeszcze zobaczymy pomnik JPII który tam stanie.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........