Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

„Praca warta zachodu”

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wspólnie z Wojewódzkim Urzędem Pracy i Okręgową Inspekcją Pracy przygotowuje cykl spotkań informacyjnych poświęconych możliwościom znalezienia bezpiecznej pracy za granicą - „Praca warta zachodu”.

Wakacje są okresem, kiedy najwięcej osób wyjeżdża za granicę i tam podejmuje pracę sezonową. Wiele osób szczególnie młodych poszukuje pracy stałej poza granicami Polski. Niestety z danych statystycznych wynika, że wciąż wiele z nich korzysta z ofert niesprawdzonych, przez co ponosi surowe konsekwencje takiego wyboru.

Wyprawka szkolna 2012

Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Mielec informuje że w tym roku gminy po raz kolejny w ramach programu "Wyprawka Szkolna" wypłacą dofinansowanie na zakup podręczników. Po raz pierwszy takie świadczenie będzie wypłacone nie tylko uczniom mieszkającym na terenie gmin, lecz także uczniom z innych gmin, którzy uczęszczają do szkół prowadzonych przez powiaty.

Do tej pory na taką pomoc mogły liczyć głównie dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz uczniowie niepełnosprawni realizujący kształcenie w szkole ponadgimnazjalnej. W tegorocznej edycji rządowego programu pomocy uczniom w grupie beneficjentów znajduje się młodzież I klas szkół ponadgimnazjalnych.

Polska biega, mielec też

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w akcji „Polska biega”, której organizatorem jest redakcja „Gazety Wyborczej”. Zbiórka w piątek 18 maja o godzinie 10.30 przed budynkiem Nadleśnictwa Mielec, przy ul. Partyzantów.

Już kilkakrotnie mielczanie brali udział w akcji, której głównym celem jest propagowanie biegania, jako najłatwiejszego sposobu zadbania o własne zdrowie. Poprzez organizację biegów w całej Polsce, pomysłodawcy akcji zachęcają do systematycznego biegania, nawet na krótkich trasach.

Komunikat hydrologiczny IMGW


Krakowskie Biuro Prognoz Hydrologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało komunikat, w którym informuje o możliwości podwyższenia stanu wód w rzekach naszego regionu, w tym także w Wisłoce.

W ciągu najbliższej doby w związku z prognozowanymi opadami deszczu oraz spływem wód opadowych w zlewni Wisłoki, Wisłoka i Sanu spodziewany jest dalszy wzrost poziomu wody na granicy strefy stanów średnich i wysokich oraz w strefie stanów wysokich, lokalnie przy przekroczonych stanach ostrzegawczych.

Świat się kończy, a Ty możesz nam pomóc!

Stowarzyszenie Kulturalne JARTE poszukuje osób, które chciałyby zostać wolontariuszami i  pomóc w organizacji siódmej edycji „M4 – Moje Miasto Moje Miejsce”. 

Pokażemy Ci, jak kreatywnie, twórczo i aktywnie spędzić czas od czerwca do lipca. Jeśli chcesz się przyłączyć i poznać ciekawych ludzi, POBIERZ FORMULARZ. Wypełnij tak szybko jak to możliwe i dostarcz do sekretariatu w Domu Kultury SCK (II piętro) do 4.06.2012r. w godz. od 8 do 14. Informacji udzielamy pod nr tel. 601-14-15-76.

Do hymnu!


Ogólnopolska akcja „Do hymnu” w piwiarni Warka w Mielcu. Przyjdź i wspieraj Reprezentację Polski podczas Mistrzostw Europy.


Także i ty możesz trzymać kciuki za Reprezentację Polski na EURO 2012 Przyjdź 18 maja na parking Piwiarni Warka przy ul. Sienkiewicza 61 i zaśpiewaj hymn Polski. W specjalnym autobusie który odwiedzi nasze miasto, znajduje się mobilne studio nagrań. Możesz w nim nagrać swoje oryginalne wykonanie Mazurka Dąbrowskiego. Najlepsi mogą wygrać nawet 10000 zł. W czasie akcji, która rozpocznie się o godz. 12.00 będzie można zobaczyć ciekawą, sportową wystawę.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........