Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Otwarty Noworoczny Turniej Szachowy

Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" i Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania organizują
turniej szachowy o Puchar Rektora WSGiZ w Mielcu.
22 stycznia w Sali Senackiej WSGiZ Mielec przy ul. Sękowskiego 1
PATRONAT MEDIALNY - Blog mieleckiej społeczności

Spotkanie z Piotrem Jemioło

Kameralnie, we własnym gronie, wypłynęła na wody literatury, z początkiem nowego A. D 2012 roku, mielecka Grupa Literacka "Słowo", działająca przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, na imprezie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu, w dniu 14 stycznia 2012 roku.

Tym razem gościem Grupy był poeta Piotr Jemioło: absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu, studiujący na kierunku krytyka literacka na Wydziale Filologii Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie, zdobywca nagród i wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Haliny Poświatowskiej w Częstochowie w latach 2010 (nagroda główna) i 2011, zdobywca III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Kazimierza Ratonia (Olkusz 2011) oraz kilku innych równie cennych nagród i wyróżnień (m. in. w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Zbigniewa Herberta).

Zderzenie Tira i Tico


Na drodze wojewódzkiej nr 985 w Tuszowie Narodowym około godziny 11.30 doszło do wypadku. 19-letni kierowca Daewoo Tico na łuku drogi prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas i czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym.

Foto z 2 Festiwalu Nauki i TechnikiRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........