Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Podium dla mieleckich ratowników

Załogi Sekcji Ratowników Drogowych Automobilklubu Mieleckiego w składzie: Weronika Czerwińska – Marcelina Marcićkiewicz, Krzysztof Soboń – Andrzej Wyzga, wystartowały w I Rundzie Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Ratownictwie Drogowym Polskiego Związku Motorowego odnosząc znaczący sukces.
Zawody odbywały się na terenie miasta Stalowa Wola i Gminy Pysznica. Pierwszą konkurencję stanowił test wiadomości z pierwszej pomocy i przepisów ruchu drogowego.

Sukces mieleckich pięściarzy

W dniu 28.04.2012 roku w Rzeszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się międzynarodowy turniej z cyklu "Pierwszy Krok Bokserski", w którym m. in. udział wzięli zawodnicy MUKS "IRYDA" przy Szkole Podstawowej nr 1. Dwóch zawodników z mieleckiej "IRYDY" Marcin Kiełbasa i Krzysztof Malinowski zajęli I miejsca w swoich kategoriach wagowych. 
Marcin Kiełbasa (kadet - 75 kg) stoczył swoją pierwszą walkę, w której 3-0 pokonał bardziej oświadczonego zawodnika z przemyskich "Niedźwiadków", natomiast Krzysztof Malinowski (junior - 81 kg), również jednogłośnie na punkty wygrał z reprezentantem "Morsów" Dębica.

"Majowy weekend 2012" zakończony

Od piątku 27 kwietnia do czwartku 3 maja trwały policyjne działania „MAJOWY WEEKEND 2012”. W ramach akcji policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na podkarpackich drogach. W tym roku działania były o 2 dni dłuższe niż w ubiegłym roku. Niestety, doszło do większej liczby zdarzeń na drogach i było więcej poszkodowanych w wypadkach. Na drogach zginęło dwie osoby. Również zatrzymanych zostało więcej nietrzeźwych kierowców niż podczas w ubiegłorocznej akcji.

Będzie nowocześnie i ekologicznie w mieleckiej MKS

Nowe autobusy i system dynamicznej informacji pasażerskiej to efekt projektu zrealizowanego przez spółkę Miejska Komunikacja Samochodowa w Mielcu - podaje Radio Rzeszów.
         Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego przedsiębiorstwo kupiło 12 nowych, zasilanych gazem autobusów spełniających wszystkie normy ekologiczne. Dodatkowo wyremontowano pomieszczenia biurowe oraz rozszerzono zakres działania biletu elektronicznego.

Zmarł trener piłki ręcznej Edward Strząbała

Zmarł Edward Strząbała, były trener szczypiornistów mieleckiej Stali. Miał 74 lata. W Stali pracował dwukrotnie.  (1938-2012) Zmarł w wieku 74 lat w Kielcach. Szkoleniowiec zmarł po kilkunastu dniach ciężkiego zmagania się z efektami zawału serca.

Największe sukcesy święcił ze Śląskiem Wrocław i Iskrą (dzis Vive) Kielce. Do Mielca przybył pod koniec lat 60. ubiegłego stulecia. W rozwijający się ośrodek szukał młodych trenerów. Strząbała szkolił także pływaków. W 1970 roku mielecka siódemka pod jego wodzą awansowała do ekstraklasy po raz pierwszy. Schedę po nim przejął równie sławny później Stanisław Majorek.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........