Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Zero Procent na Dni Mielca

Zero Procent to pięcioosobowa rockowa energia. Rozpoznawalność przyniosła im bardzo dobrze przyjęta ballada “Czy to zbyt wiele?”. Rok 2010 rozpoczęli udziałem w programie muzycznym, TVP1 - “Śpiewaj i walcz”, w którym spośród ok . 2,5 tys . uczestników, dostali się do finałowej 6-stki. Wygraną w programie był występ na 47 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w koncercie Debiutów, emitowanym przez TVP1, gdzie otrzymali Pierwsze Wyróżnienie.

Złodzieje części samochodowych

W niedzielę Oficer Dyżurny mieleckiej komendy Policji około północy przyjął anonimowe zgłoszenie o mężczyznach, którzy podejrzanie zachowują się chodząc po jednym z parkingów przy stacji benzynowej w Mielcu. Policjanci, którzy niezwłocznie udali się na miejsce natychmiast podjęli pościg za uciekającymi złodziejami, których spłoszył widok radiowozu.

W wyniku pościgu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 33 lat.

Antek idzie do cywila

Ponad 50 letnia służba samolotu produkowanego w PZL Mielec pomału się kończy. Samolot odchodzi do cywila. Jeszcze w tym miesiącu ostatnie egzemplarze zostaną wycofane z eksploatacji.
           An-2 (przez polskich pilotów nazywany często Antek) jest największym produkowanym seryjnie jednosilnikowym dwupłatowcem na świecie. Przez długi czas dzierżył także tytuł najdłużej produkowanego samolotu świata (obecnie rekord ten należy do samolotu Lockheed C-130 Hercules).

„Mityng pod gwiazdami"

Jak co roku 27 lipca z kraju i zagranicy do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym zjechało tysiące osób na trzydniowe Spotkania Trzeźwościowe, które początkami sięgają 1993 roku kiedy to grupa kilkunastu osób z Konina i okolic postanowiła zorganizować weekendowe spotkania. Jako miejsce realizacji spotkania wybrali licheńskie Sanktuarium. 28 lipca 2012 minęło dokładnie 20 lat od tamtego wydarzenia. I nas tam nie zabrakło.
 - Nowością tegorocznych spotkań były warsztaty wsparcia dla osób zadłużonych i ich rodzin - mówi Robert Adamczyk z sanktuaryjnego biura prasowego.
W tym roku hasłem spotkań było "Odbudowuję swój dom".

Powstaje pracownia angiografii w Szpitalu Powiatowym w Mielcu

Poddanie się małoinwazyjnym zabiegom leczenia tętniaków aorty brzusznej czy poprawiających ukrwienie kończyn do niedawna mogło być tylko marzeniem pacjentów mieszkających z daleka od dużych ośrodków medycznych. Wkrótce tego rodzaju pomoc uzyskają w Szpitalu Powiatowym w Mielcu, a to za sprawą już powstającej bardzo nowoczesnej pracowni angiografii. - To oznacza wprowadzenie do naszego szpitala technologii, która determinuje dynamiczny rozwój Oddziału Chirurgii Naczyniowej przez wiele kolejnych lat, a mieszkańcom gwarantuje dostęp do pomocy medycznej, na którą jest ogromne zapotrzebowanie – podkreśla Leszek Kołacz, dyrektor szpitala.

Rocznica wyzwolenia Mielca

Przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, kombatanci, wojskowi złożyli w południe kwiaty pod pomnikiem żołnierzy Armii Czerwonej. Uczcili w ten sposób 68 rocznicę wyzwolenia Mielca przez oddział Armii Krajowej i 5 Armie Gwardyjską.

„W lipcu 1944 roku Niemcy rozpoczęli ewakuację urządzeń i części pracowników Flugzeugwerk, czyli fabryki samolotów, a także urzędników niemieckich i ich rodzin.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........