Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Staw się na szaloną majówkę

Rozdajemy dychę na zakupy i książki GRATIS!
 
Majówka

Każdy Obywatel zasługuje na nagrodę za swój trud i rzetelną pracę!

Nauczyciele dostaną podwyżki

Podczas trzeciego spotkania w Ministerstwie Edukacji Narodowej, które odbyło się 26 kwietnia 2012 r., zakończono rozmowy dotyczące tegorocznych podwyżek płac zasadniczych dla nauczycieli. Wzięli w nim udział przedstawiciele związków zawodowych zrzeszających nauczycieli oraz kierownictwo MEN.
Strona rządowa podtrzymała propozycję zwiększenia wynagrodzenia zasadniczego od 1 września 2012 r. o 3,8% w stosunku do stawek obowiązujących od 1 września 2011 r. Wzrost ten odpowiada wzrostowi kwoty bazowej dla nauczycieli określonej w ustawie budżetowej na 2012 r., która będzie obowiązywała od 1 września br.

Witryna obywatelska

Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jacek MICHAŁOWSKIEGO informuje, że na prezydenckiej stronie internetowej została uruchomiona Witryna Obywatelska. Jest to miejsce gromadzenia opisów praktyk, łatwych do wykorzystania w innych miejscowościach, mających zachęcić wszystkich do podążania drogą wskazaną przez aktywe środowiska. Witryna powstała w celu pielęgnowania świadomości obywatelskiej, a także dla aktywizacji Polaków do udziału w życiu publicznym, nie tylko w czasie wyborów, ale również na co dzień.

"Majowy weekend 2012"

Zbliża się czas zbiorowego wypoczynku, wyjazdów, czas, który każdy z nas chciałby spędzić miło i radośnie. Wiele zależy od nas samych, wystarczy tylko uśmiechnąć się zamiast zirytować. Policjanci zrobią wszystko, by początek maja był bezpieczny. Dzisiaj rozpoczynamy działania, które potrwają do 3 maja.

Sześć uchwał planistycznych i przekazanie majątku dla PWSZ

Podczas czwartkowej sesji (26.04) radni niemal jednogłośnie zdecydowali o zmianach w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego oraz w Miejscowym Planie zagospodarowania Przestrzennego. Podjęta została także uchwała o przekazaniu budynku na rzecz powstającej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Mielcu.

Informacje o podmiotach odbierających odpady komunalne

Gmina Padew Narodowa informuje, że z terenu gminy Padew Narodowa odpady komunalne od właścicieli nieruchomości odbierane są przez następujące firmy:
1.       Zmieszane odpady komunalne oraz odpady zebrane selektywnie (tj. tworzywa sztuczne):
Ø  Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Mielcu Sp. z o.o.
ul. Wolności 44, 39-400 Mielec
.

Chroń swój portfel i swoje środowisko i

Nie jest prawdą, że ochrona środowiska i ochroną klimatu są kosztem dla społeczeństwa. Już niemalże 100 tysięcy gospodarstw domowych  w Polsce płaci niższe rachunki za paliwa i energię tylko dlatego, ze korzysta ze słonecznych instalacji do podgrzewania wody. Zaczyna przybywać też  tych co inwestują w systemy fotowoltaiczne, a przygotowywane w Ministerstwie Gospodarki zmiany prawne ułatwiające wykorzystanie energii słonecznej na własny użytek i sprzedaż nadwyżek do sieci stwarzają po raz pierwszy szansę na zrealizowanie w Polsce idei setek tysięcy „słonecznych dachów”.

„Od przeszłości do teraźniejszości”

20 kwietnia 2012 roku uczniowie Gimnazjum nr 4 rozpoczęli sezon wycieczkowy. Celem  ich podróży był udział w lekcji muzealnej na zamku w Łańcucie oraz zwiedzanie ośrodka Telewizji Polskiej w Rzeszowie.

Uczestnikami wycieczki byli gimnazjaliści z klasy 1d i 1a wraz z wychowawczyniami p. Joanną Grzebyk i p. Bogusławą Zielińską oraz kilku uczniów z kl.1b. Dodatkową opiekę zapewniły panie Dorota Buczek - Kolanko i Aleksandra Sobut.

„Teatr Jednego Wiersza” po raz piętnasty zgromadził wielu uczestników

W SDK odbyła się piętnasta, jubileuszowa edycja „Teatru Jednego Wiersza”.
Impreza jak co roku zgromadziła wielu młodych ludzi, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całego miasta. W tym roku zgłosiła nam się rekordowa liczba uczestników, toteż postanowiliśmy podzielić rywalizację na dwie kategorie wiekowe: dzieci ze szkól podstawowych i gimnazjów. Jak się również okazało, już po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury postanowiło nagrodzić większą jak do tej pory liczbę występujących. Na nasze zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziały, przygotowując dzieci do występu, następujące szkoły podstawowe: SP1, SP3, SP6, SP9, SP11, SP13 oraz Gimnazja nr 1 i 3, jak również dzieci z WDKiR w Grochowem.

Ruszyły zapisy do „Międzyosiedlowych Mistrzostw w Piłce Nożnej”

Jak co roku Samorządowe Centrum Kultury pragnie zaprosić dzieci i młodzież - wszystkich tych, którzy grają w piłkę nożną do wzięcia udziału w „Międzyosiedlowych mistrzostwach w piłce nożnej”. W ubiegłym roku do osiedlowych rozgrywek piłkarskich zgłosiło się trzynaście amatorskich zespołów z terenu całego miasta. Mecze zostały przeprowadzone na boiskach MOSIR, a ich sprawne rozegranie pozwoliło wręczyć nagrody najlepszym zawodnikom już pod koniec maja.

Harcerze z Nieprzetartego Szlaku na Chorągwianym Biwaku

Przez trzy dni ponad 150 harcerzy z Podkarpacia z Nieprzetartego Szlaku wzięło udział w zajęciach na biwaku zorganizowanym przez mieleckie środowisko NS działające przy SOSW im. Św. Jadwigi Królowej w Mielcu
 
Był to już szósty Chorągwiany biwak drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP na który zjechało 17 drużyn NS.

VI Gminny Konkursie Poezji Papieża Jana Pawła II

VI Gminny Konkursie Poezji Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II p .h. „ Jan Paweł II – Ojciec pokolenia młodych”, organizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z s. w Chorzelowie
W konkursie mogą brać udział uczniowie klas IV - VI Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu Gminy Mielec

Otwarcie ekspozycji historyczno-dydaktycznej przy Górze Śmierci w Pustkowie

W Europejskim Centrum Pamięci i Pojednania im. Heleny z Reyów księżnej Jabłonowskiej w Pustkowie koło Dębicy została otwarta wystawa historyczno-dydaktyczna pt. „Historia obozów pracy przymusowej w Pustkowie i poligonu Waffen SS Trupenübungsplatz Heidelager". W uroczystościach, które odbyły się 26 kwietnia uczestniczyła wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

Uroczystości na „Górze Śmierci” w Pustkowie

W Pustkowie k. Dębicy odbyły się uroczystości upamiętniające tragiczną śmierć jeńców obozów pracy przymusowej. Z tej okazji otwarta została ekspozycja historyczna wieńcząca projekt pn. „Park Historyczny Blizna i Pustków – droga pamięci i pojednania”. W uroczystościach wziął udział Dyrektor Gabinetu Marszałka Kazimierz Rokita.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........