Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Majówka w C.H. Smoczka

 
26 maja 2012 r. od 12:00 do 18:00 na parkingu Centrum Handlowego Smoczka w Mielcu przy Szafera 33 odbędzie się piknik dla klientów dla klientów C.H. Smoczka

Wielkie grillowanie, wata cukrowa, plac zabaw dla dzieci, gry i zabawy.

Majówka połączona z Dniem Dziecka przy Centrum Handlowym Smoczka w Mielcu ruszy od godziny 12 i potrwa do 18.

Zapraszają: Salonik prasowy Kolporter, Komfotr DOM, Decorama, Black Red White, MIX Electronic, Delikatesy Frac,

Majówka u Hrabiego (video)


Na jarmarku jak zobaczyć można  było wszystko co związane jest z dawnym rzemiosłem i historią Polski. Centralnym punktem jarmarku był staropolski piec chlebowy, w którym wypiekane są pyszności z minionych epok, a przede wszystkim podpłomyki z cebulą i grzybami.

Jednym z namiotów władali rycerze z czasów Władysława Łokietka bijący jego monety a książę Bolesław Chrobry zaprosił na swe trony wszystkich amatorów pamiątkowej fotografii. Na złoczyńców czekał kat z dybami i narzędziami tortur. Jarmark ubarwiały dźwięki dawnych słowiańskich instrumentów pasterskich (szałamaja, piszczały, trąbity, okaryny i rogi).

Z obiektywem po mieście Mielec - "Osiedle" cz. 5

Ulice Biernackiego i Solskiego. Część "Osiedla" złożonego z bloków mieszkalnych, utworzone 14 kwietnia 1978 roku, zamieszkane przez ok. 4700 osób. Znajduje się tu bogata infrastruktura oświatowa, kulturalna, sportowa i rekreacyjna, m.in. Dom Kultury SCK, Biblioteka Miejska, obiekty MOSiR stadion Stali Mielec, hala sportowo-widowiskowa, lodowisko, baseny, tereny rekreacyjne), Hotel Polski, Szkoła Podstawowa nr 6, Gimnazjum nr 1.

Z obiektywem po mieście Mielec - Osiedla Kusocińskiego cz.4


Osiedle Kusocińskiego złożone z bloków mieszkalnych, część tzw. "Osiedla", zamieszkane przez ok. 4700 osób. Utworzone 14 kwietnia 1978. Powstało w latach 50. i 60. Znajduje się tu bogata infrastruktura oświatowa, kulturalna, sportowa i rekreacyjna, m.in. Gazeta Korso, Galeria Aura, Gimnazjum nr.1, Hotel Polski to tylko niektóre obiekty na ulicach Biernackiego, Staffa, Grunwaldzka, Ossolińskiego

Z wizytą w drukarni

Uczniowie klasy III a mieli możliwość zwiedzenia Zakładu Poligraficznego Zbigniew Gajek mieszczącego przy ul. Korczaka 23. Organizatorkami wycieczki i opiekunami 27 osobowej grupy uczniów była nauczycielka j. angielskiego p. Monika Dydo oraz wychowawczyni klasy p.Krystyna Szęszoł .
Głównym celem wycieczki było zwiedzanie drukarni i zapoznanie uczniów z nowoczesną technologią poligraficzną. Cel ten został w pełni osiągnięty. Uczniowie mieli okazję obserwować cały proces druku czasopisma począwszy od jego komputerowego zaprogramowania aż do otrzymania gotowego egzemplarza pisma. Grafik drukarni, p.Marta Kośmider bardzo ciekawie i obszernie opowiedziała dzieciom historię powstawania druku i pisma od czasów starożytnych aż po współczesne.

Spotkanie z mitologicznymi bóstwami

W dniu 14.05.2012 r. w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Mielcu odbył się II etap Konkursu Mitologicznego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu. Do II etapu konkursu zakwalifikowali się: Aleksandra Bednarz, Dominik Brożyna, Weronika Cisińska, Małgorzata Jaśkiewicz, Filip Kopera, Maciej Król, Martyna Kulawiec, Aleksandra Lecnar, Jan Smoleń, Eniko Szucsan, Ewa Talarek, Anna Zdziebło, Aleksandra Żarkowska. Opiekunami uczniów byli nauczyciele: Danuta Chruściel, Lucyna Rogóż.

Nie daj szansy kieszonkowcom

Cztery kobiety w minioną sobotę stały się ofiarami kieszonkowców na bazarze przy  ul. Kusocińskiego w Mielcu. Panie łącznie straciły ponad 700 zł. Policjanci wciąż apelują o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. 
 
Kilka razy w tym miesiącu policjanci prowadzili na bazarze działania prewencyjne. Wówczas nie zgłoszono żadnej kradzieży. W ostatnią sobotę, kiedy nie było akcji prewencyjnej od godz. 8.45 do 12.00 cztery kobiety zgłosiły się na policję zawiadamiając, że zostały okradzione na bazarze przy ul. Kusocińskiego. Wszystkie straciły portfele, a w nich pieniądze i dokumenty.

Niewykluczone, że mielecki szpital ogrzeje kogenerator.

Wniosek do władz starostwa o ujęcie Szpitala Powiatowego w Mielcu do aplikacji o środki unijne na modernizację systemu grzewczego z wykorzystaniem kogeneracji złożył oficjalnie klub radnych powiatowych “Razem dla Ziemi Mieleckiej”.
To nowoczesny procesem technologiczny, w wyniku którego kogenerator, czyli urządzenie napędzane silnikiem gazowym, wytwarza jednocześnie energie elektryczną i cieplną.
- Inwestycja w kogenerator przekłada się w zmniejszenie o 30-40 procent łącznych kosztów ponoszonych za energię elektryczną i cieplną – argumentuje inicjatywę Daniel Kozdęba, szef klubu RdZM.

Biblioteka ciągle w grze


W dniach 8- 15 maja trwał  IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek  pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze", nawiązujące  do rozpoczynających się w czerwcu mistrzostw w piłce nożnej „EURO 2012". Biblioteki Gminy Mielec aktywnie włączyły się w akcję promowania czytelnictwa i uświadamiania roli bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym środowisk lokalnych. Biorąc udział w tej akcji biblioteki w Chorzelowie, Podleszanach, Rzędzianowicach, Trześni, Woli Mieleckiej i Złotnikach, zorganizowały szereg spotkań czytelniczych, konkursów literackich i plastycznych oraz zajęcia edukacyjne dla  najmłodszych dzieci.

Bicykle i cykliści – trochę historii…

„Bicykle i cykliści –trochę historii…” to wystawa wychodząca naprzeciw zainteresowaniom mieszkańców miasta i miłośnikom rowerów. W części pierwszej przedstawiono w zarysie najciekawsze i najbardziej kluczowe wynalazki i rozwiązania techniczne, które doprowadziły rower do postaci współczesnej. Dalsza część prezentacji to już czarno-białe fotografie, na których widoczny jest rower bądź jako motyw główny lub też jako element tła, drugiego planu… Widz znajdzie tu zdjęcia zarówno z początku XX stulecia jak i te z lat 60. I 70. , najmłodsza fotografia została wykonana 30 kwietnia 2010 roku. Zdecydowana większość zdjęć przedstawia mielczan ze swoimi jednośladami.

Mielec też biegał

Blisko 200 zawodników, głównie uczniów z mieleckich szkół, stanęło na trzykilometrowej trasie w ramach akcji „Polska biega”. Trasa biegu wiodła po malowniczej ścieżce edukacyjno-przyrodniczej „Do bobra", w okolicach ulicy Partyzantów. - To piękne miejsce, wierzę, że wielu zawodników wróci tu z ze znajomymi i bliskimi, by kontynuować bieganie lub choćby spacery poza akcją „Polska biega" - powiedział prezydent Mielca Janusz Chodorowski, który kibicował biegaczom.
Tuż przed startem, przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, rozgrzewkę poprowadził Stanisław Zioło, trener LKS Stal Mielec.

Sanepid zapowiada kontrolę piaskownic

Sprawdzanie stanu piaskownic odbywa się regularnie każdego roku. Podobnie będzie również i w zbliżającym się sezonie letnim.
Wojewódzka Stacja Sanepidu w Rzeszowie zamierza zająć się już niebawem czystością piaskownic. Zbadane zostaną zarówno piaskownice na terenach należących do żłobków oraz przedszkoli, jak również te znajdujące się na osiedlach mieszkaniowych.
Celem działań jest weryfikacja czystości piasku oraz wykluczenie ewentualnych zanieczyszczeń w postaci różnorodnych bakterii.  W roku minionym stan miejskich piaskownic określono ogólnie jako dobry. Wyłącznie w jednym przypadku badania wykazały obecność w piasku bakterii salmonelli - podaje rzeczniczka rzeszowskiego oddziału sanepidu Dorota Gibała.

Dzień Comeniusa w Zespole Szkół Budowlanych

7 marca 2012 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu w ramach ogólnopolskiej Majówki Tygodnia Comenius odbył się finał międzynarodowego projektu Schlank und fit, czyli Szczupli i w dobrej kondycji. Z tej okazji podsumowano dwuletni międzynarodowy projekt Comenius, realizowany przez uczniów i nauczycieli ZSB. Uroczyste obchody zostały rozpoczęte przemówieniem dyrektora ZSB Stanisława Starzyka, który powitał przybyłych, zaproszonych gości na czele z Dyrektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Mielcu Stanisławem Tomzą. Podkreślił także jak istotne jest, aby młody człowiek dowiedział się o zdrowym trybie życia i poznał zasady zdrowego odżywiania.

Ćwiczenie powiatowe systemu zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej pod kryptonimem: „MAJ 2012”

W dniach 23-24.05.2012 r. odbędzie się ćwiczenie powiatowe systemu zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej pod kryptonimem: „MAJ 2012”.

Tematyka ćwiczeń obejmuje: „Kierowanie reagowaniem podczas wystąpienia powodzi na dużym obszarze powiatu mieleckiego z wykorzystaniem sił wsparcia formacji obrony cywilnej, specjalistycznych jednostek ratowniczo-gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej i pododdziałów Sił Zbrojnych RP”.

Pół miliona za działkę przy Powstanców Warszawy


Mielecka firma Max-Trans za 593 tysiące złotych, w drugim przetargu kupiła teren  o powierzchni ok. 1/2 hektara przy ul. Powstańców Warszawy, w sąsiedztwie ogródków działkowych. Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tu ulokowanie usług związanych z komunikacją np. warsztat czy stacja paliw.

W pierwszym przetargu nie było chętnych na ten teren.

Przedszkolaki też biegają

Po raz drugi Przedszkole Miejskie nr 6 w Mielcu włączyło się w ogólnopolską akcję pt. „Polska Biega 2012”. Organizatorkami tej akcji na terenie przedszkola były wychowawczynie II i III grupy – Beata Zaskalska i Renata Stachowicz. W dniu 18 maja na ogrodzie przedszkolnym nauczycielki zorganizowały dla dzieci kilka biegów uwzględniając możliwości fizyczne dzieci. Dzieci biegały podzielone na grupy na krótkich dystansach oraz zmierzyły się w jednym długim biegu.

Zuzanna Kurtyka w Mielcu - 19.05.2012

Spotkanie odbyło się w SCK w sobotę 19 maja o godzinie 17.00. Pani dr Zuzanna Kurtyka po tragicznej śmierci w katastrofie smoleńskiej swojego męża prof. dr hab. Janusza Kurtyki prezesa IPN w latach 2005 – 2010 stała się kontynuatorką jego idei, osobą budzącą sumienia i patriotycznego ducha w narodzie oraz nawołującą do zdrowej polityki. Pracuje jako lekarz pediatra pulmonolog w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Jako współzałożycielka i przewodnicząca Zarządu jest zaangażowana w pracę Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010. Jest również w Zarządzie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Tragedii Narodowej pod Smoleńskiem i współredaguje portal pomniksmolensk.pl. Spotyka się z ludźmi w Polsce i za granicą przekazując im prawdziwą najnowszą historię oraz przesłanie, że należy stąpać po gruncie prawdy.

Zwycięzcy Odysei Umysłu z Podkarpacia jadą do Iowa

Siedmioro licealistów z Mielca zwyciężyło w ogólnopolskim etapie Odysei Umysłu. W nagrodę dostali zaproszenie do Stanów Zjednoczonych na finały światowe. Ale pieniądze na podróż i pobyt w USA muszą zdobyć sami. Zarabiają więc podczas Podkarpackich Festiwali Nauki i Techniki, prezentując swoje umiejętności. Płaci Podkarpacki Urząd Marszałkowski.

Paulina, Basia, Karolina, dwóch Jakubów, Ola i Magda to mistrzowska drużyna z II LO w Mielcu. Pod opieką dwóch trenerek Justyny Błędowskiej i Barbary Pieróg wygrała w Gdańsku ogólnopolski etap konkursu Odyseja Umysłu, który uczy twórczego rozwiązywania problemów.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........