Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

I piętro PSM – oficjalnie otwarte

12 grudnia 2011 o godz. 18.00 w uroczystej oprawie muzycznej oficjalnie zostało otwarte I piętro naszego zabytkowego budynku. Na nieużytkowanym dotąd strychu powstało 11 nowych sal dydaktycznych, piękna sala kameralna na 45, 50 miejsc, zaplecze sanitarne i socjalne.

Na uroczystość przybyło wiele osób m. in. parlamentarzyści: Pani Poseł RP Krystyna Skowrońska, Senator RP Władysław Ortyl. Posłowie do Sejmiku Wojewódzkiego: Zdzisław Nowakowski i Jan Tarapata, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Mielcu, przedstawiciele Jednostek Kultury, Straży, Wojska i Mediów.

Po powitaniu wszystkich przybyłych przez prowadzącego uroczystość Zdzisława Szymczyka głos zabrał dyrektor Szkoły Ryszard Kusek, który przedstawił jak przebiegały remonty i rewitalizacja zabytkowego budynku w latach 2007 – 2011.

Olimpiada Wiedzy o AIDS

1 grudnia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mielcu odbyła się Olimpiada Wiedzy o AIDS.

Skierowana była do uczniów Zasadniczych Szkół Zawodowych z powiatu mieleckiego. Celem Olimpiady było upowszechnienie wiedzy o AIDS i innych chorobach przenoszonych droga płciową w aspektach: medycznym, społecznym, prawnym i psychologicznym. Nacisk położony był na promowanie zachowań chroniących przed zakażeniem HIV/AIDS i innych chorób przenoszonymi drogą płciową, kształtowanie postawy tolerancji wobec chorych oraz odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.

Koncert Noworoczny w stylu wiedeńskim

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, Mieleckie Towarzystwo Muzyczne
zapraszają na
Koncert Noworoczny w stylu wiedeńskim

Wystąpią:
 • MIELECKA ORKIESTRA KAMERALNA
 • Franciszek Wyzga - dyrygent
 • Zdzisław Szymczyk - słowo

  6 stycznia 2012, godz. 18.00, sala widowiskowa Domu Kultury SCK
 • Ewidencja potem

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o zmianie ustawy o ewidencji ludności, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych.

  Proponowana zmiana dotyczy przesunięcia daty wejścia w życie ustawy z 24 września 2010 r. o ewidencji ludności. Regulacja ta miałaby obowiązywać od 1 stycznia 2013 r. (pierwotnie planowano, że będzie to początek 2012 roku).

  Chodzi o to, że wprowadzenie nowych rozwiązań we wszystkich gminach w kraju, polegających na zapewnieniu bezpośredniego dostępu do rejestru PESEL, jest przedsięwzięciem skomplikowanym oraz złożonym pod względem organizacyjnym, logistycznym i technicznym.

  Przegląd Realizacji Programu Uzbrojenia

  W dniu 1 grudnia 2011 r. na terenie Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu odbył się Przegląd Realizacji Programu Uzbrojenia „Samoloty transportowo-pasażerskie
  M-28”.

  W spotkaniu z Wykonawcą, firmą PZL Mielec, resort obrony narodowej reprezentowali:
  – przedstawiciel Dowództwa Sił Powietrznych;
  – Dyrektor Programu Uzbrojenia;
  – przedstawiciele 149 Rejonowego Przedstawicielstwa Wojskowego.

  Program Uzbrojenia „Samoloty transportowo-pasażerskie M-28” zakłada dostawę ośmiu samolotów M-28 B/PT z silnikami Pratt & Whitney i awioniką „Glass Cockpit” oraz kompleksowego symulatora lotu samolotu M-28. Realizowany jest w oparciu o umowę podpisaną przez PZL Mielec i MON w 2008 roku.

  Wieczór z muzyką

  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Czerminie zaprasza wszystkich chętnych na
  Wieczór z muzyką "MAGIA MUZYKI"
  14 grudnia 2011
  Wystąpią:
  - Aleksandra Borowiec
  - Wojciech Front
  - Kamil Pezda
  - Trio gitarowe
  - zespół FERMATA
  - zespół WAVE
  Początek 17.30, sala Filii w Trzcianie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

  ORLIK w gminie Tuszów Narodowy odebrany

  Inwestycja „Budowa kompleksu boisk sportowych w Jaślanach w ramach realizacji programu Moje boisko – Orlik 2012” mieszczących się przy Zespole Szkół w Jaślanach została zakończona.
  Budowa „Orlika” rozpoczęła się w sierpniu bieżącego roku. Wcześniej dzięki dużej pomocy ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki, które zwiększyło kwotę dofinansowania w 2011r. do budowy Orlików do kwoty 500 000 zł, i pomocy ze strony Urzędu Marszałkowskiego, który współfinansował inwestycję w kwocie 333 000 zł, samorząd gminy Tuszów Narodowy zabezpieczył w budżecie gminy niezbędne środki w kwocie 231 088 zł, i podjął decyzję o ogłoszeniu przetargu na budowę Orlika w gminie

  Gimnazjum Nr 3 w Mielcu Drużynowym Mistrzem Województwa Podkarpackiego w Szachach na 2011 r.

  W Mielcu zakończyły się rozgrywki finałowe w Gimnazjadzie w szachach. Mistrzem województwa Szkół Gimnazjalnych została drużyna z Gimnazjum nr 3 z Mielca w składzie:
  Grzegorz Duszkiewicz, Tomasz Szeglowski, Wojciech Indyk i Karolina Szeglowska, która uzyskała 21 punktów i wyprzedzili Gimnazjum z Rudnika n/Sanem (Głuszak Paweł, Burdzy Joanna; Kochowski Adrian i Trybowska Anna) o 2 pkt. i Gimnazjów z Górna (Szewczyk Dawid, Miazga Sebastian, Burek Damian, Ner Patrycja) aż o 5 punktów.
  Drużyna z Mielca broniła tytułu mistrzowskiego wywalczonego rok temu. Gratulujemy zawodnikom i opiekunowi panu Sławomirowi Wałkowi.

  W Mielcu nie chcą rady NGO

  Ustawa o organizacji pożytku publicznego daje możliwość powoływania rady organizacji złożonych z przedstawicieli samorządów i stowarzyszeń. Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Mieleckiego miałaby za zadanie:
  - opiniować projekty i uchwały związane z organizacjami pozarządowymi,
  - udzielać pomocy i wyrażać opinie w przypadku spory pomiędzy powiatem a daję organizacją
  - prowadzić działania integrujące środowisko organizacji pozarządowych.
  Takie rady już istnieją. W Mielcu wniosek o powstanie rady złożyło tylko Stowarzyszenie Kulturalne JARTE.


  Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........