Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Proces ws. afery mieleckiej będzie się toczył od nowa


Proces w sprawie najpoważniejszego z trzech wątków tzw. afery mieleckiej - dotyczący przywłaszczenia ok. 16 mln zł z majątku upadłych już mieleckich spółek WSK PZL i Zakładu Lotniczego - będzie się toczył od nowa. Tak zdecydował w czwartek Sąd Apelacyjny w Rzeszowie.
W tym wątku sprawy chodzi o przywłaszczenie ok. 16 mln zł na szkodę upadłych już mieleckich spółek - WSK PZL i Zakładu Lotniczego.
czytaj dalej
Porozmawiaj na forum mieleckiej społeczności!

Kraszewskiego przygotowuję sie do przebudowy

Trwają przygotowania do przebudowy ul.Kraszewskiego.
Usuwane są wszystkie drzewa aby powstał parking, chodnik i oświetlenie.
Ulica Kraszewskiego 0,11 km, licząca kilka numerów - w miarę cicha i spokojna droga wewnętrzna kilka przecznic od placu AK. Chcąc zaparkować miałem do dyspozycji tylko lewą stronę drogi i chodnik. Aby to zrobić trzeba było zmieścić się pomiędzy drzewami. Teraz nastąpią zmiany.

Urodziny Polski... w Przedszkolu Miejskim Nr 2

Urodziny Polski, Święto Niepodległości, Ważny Dzień… tak dzieci zapytane przez dyrektor przedszkola nazwały okoliczność na jaką zebrały się wspólnie w dniu 10 listopada.

W pięknych strojach wszystkie dzieci od najmłodszych do najstarszych zaprezentowały część artystyczną. Przeplatanką były objaśnienia nauczycielki A. Wróbel, która w zrozumiały dla dzieci sposób przybliżała "trudną wiedzę".

Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy

To już trzeci bezalkoholowy rodzinny Bal Sylwestrowy w Mielcu organizowany przez Stowarzyszenie "Nowe Życie" i Poradnię Specjalistyczną "Arka" przy współudziale Gminy Miejskiej Mielec. W poprzednim balu uczestniczyła rekordowa ilość uczestników, 142 osoby, świadczy to o dużym zapotrzebowaniu na imprezy o takim właśnie charakterze.

Seminarium językowe w „Ekonomiku”

26 października 2011 roku Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu odbyło się pierwsze szkolne seminarium polsko-rosyjskie zorganizowane przez nauczycielkę języka rosyjskiego Ewę Basiak i uczniów technikum. Na nasze zaproszenie przybyli studenci z Państwowego Uniwersytetu w Woroneżu w Rosji, którzy przyjechali do Polski w ramach praktyk pedagogicznych na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Celem seminarium było popularyzowanie wiedzy o Rosji w Polsce . Mieliśmy również okazję do sprawdzenia swoich umiejętności posługiwania się „żywym” językiem rosyjskim. Na początku zapoznaliśmy zaproszonych gości z Patronem szkoły, bł. ks. Romanem Sitko, pokazaliśmy także pracownie przedmiotowe. Następnie wysłuchaliśmy wystąpienia jednej ze studentek, Oksany Sołowiowej, która przedstawiła wykład na temat najpopularniejszych zwrotów frazeologicznych, które mogą przysparzać trudności Polakom uczącym się języka rosyjskiego. Mieliśmy również okazję zadawać pytania dotyczące zainteresowań, stylu życia i nauki młodzieży rosyjskiej.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........