Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Kluby Seniora na uroczystych spotkaniach poświątecznych

W sobotę 14 kwietnia dwa Kluby Seniora działające pod egidą Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu miały uroczyste spotkania z okazji Świąt Wielkanocnych.
Pierwsze spotkanie w najstarszym klubie „Złota Jesień” odbyło się w siedzibie klubu, czyli w budynku SDK. Przy pięknie przystrojonych stołach pełnych wiosennych kwiatów, radosnych kolorów i tradycyjnych potrawach kojarzonych ze świętami zasiedli wszyscy Seniorzy oraz zaproszeni goście.

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta działa już 30 lat

Dla uczczenia 30 rocznicy powstania Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta zorganizowano peregrynację kopii obrazu ECCE HOMO wraz z relikwiami św. Brata Alberta i bł. siostry Bernardyny. W czwartek 19 kwietnia Obraz i relikwie będę dostępne dla wiernych w Bazylice ul. Bł. Ks. Romana Sitki 3 (Parafia Rzymsko - Katolicka p.w. Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty). Uroczysta Msza święta będzie odprawiona o godz. 18:00

Chrześcijanin w (polskiej) demokracji

Woody Allen wymyślił kiedyś taki,według niego śmieszny, bon mot: jak mam do wyboru klimatyzację i Pana Boga, zawsze wybiorę klimatyzację.

Może kogoś to śmieszy, mnie nie. Faktem jest jednak, że powiedzenie to stało się dla dużych rzesz ludzi mottem wyborów, jakie dokonują na co dzień. To, że w Polsce klimatyzację zastępuje polityczna „ciepła woda w kranie” – dając tylko marne świadectwo Polakom – nie zmienia istoty sprawy.

Dobrynin- pożary traw

Jeden słoneczny dzień wystarczył aby pożary nieużytków rozpoczęły się od nowa.
13 kwietnia około 13 jednostka OSP Tuszyma została wezwana do pożaru suchej trawy w miejscowości Dobrynin- Ruda. Pożar objął spory obszar zagrażał zabudowaniom.
Kolejne wezwanie otrzymali już dziś o 1 w nocy, przy trasie Dobrynin- Niwiska płonęła trawa i młode sosnowe drzewa. Na szczęście pożar został szybko opanowany.

Wybierz się na biwak wędrowny

Hufiec ZHP Mielec zaprasza na biwak wędrowny „GROM”, który odbędzie się bez względu na pogodę w terminie 27-29 kwietnia. Przez trzy dni uczestnicy będą popularyzować harcerski styl spędzania wolnego czasu oraz poznawać walory ziemi województwa podkarpackiego – Ziemi Mieleckiej i Kotliny Sandomierskiej
Biwak rozpocznie się w piątek, 27 kwietnia apelem o godzinie 17.00 na błoniach obok lokalu Hufca ZHP Mielec.

Budowa ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Kazimierza Wielkiego w Mielcu

Gmina miejska Mielec ogłosiła przetarg na budowę ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Kazimierza Wielkiego w Mielcu. Przewidziany termin wykonania zamówienia to 31 lipiec 2012. Oferty wykonawców przyjmowane są do 24 kwietnia potem zostanie ogłoszony zwycięzca i czekamy na efekty.

Pracownikiem uprawnionym do kontaktów z oferentami jest Pan Jacek Krzyżewski, tel. 788-85-59, pokój nr 33, ul. Żeromskiego 23, 39-300 Mielec. Informacje dot. przetargu są udzielane w godz. 8.00 - 15.00.

Remont kościoła św. Marka

Trwa remont pomocniczego kościółka św. Marka w Mielcu. Świątynia znajduje się w pobliżu rzeki Wisłoki przy ulicy Rzecznej, na terenie parafii św. Mateusza. Zbudowany został prawdopodobnie w latach 1792 - 1795, początkowo jako kaplica cmentarna p. w. św. Michała, później p. w. św. Marka. (Na podstawie dekretu cesarza Józefa II z 1784 roku zamknięto cmentarz przy kościele św. Mateusza i urządzono nowy nad rzeką Wisłoką). Wybudowany na planie prostokąta zamkniętego półkoliście (od strony prezbiterium), orientowany, murowany, w stylu późnobarokowym.

Egzamin gimnazjalny 2012

W dniach 24-26 kwietnia w całej Polsce odbędzie się, we wszystkich gimnazjach, obowiązkowy Egzamin gimnazjalny 2012. To ostatni moment żeby do niego przygotować się. W całej Polsce jest 6423 gimnazjów. Do egzaminu na Podkarpaciu przystąpi 545 szkół.

Poseł D.Dziadzio w Mielcu

Jak zapowiadał Podkarpacki Poseł Ruchu Palikota - Dariusz Dziadzio spotkanie w Mielcu odbędzie się w dniu 18.04.2012 r. o godzinie 18:00 w Sali Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. Kusocińskiego 13a w Mielcu.

Zaplanowane jest 11 spotkań w innych miastach mi.n w Strzyżowie, Łańcucie, Mielcu, Leżajsku, Ropczycach. Janusz Palikot - Lider ugrupowania ma pojawić się w Rzeszowie i Stalowej Woli.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........