Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Zmarł ks. Stanisław Tworek


Wprowadzenie ciała zmarłego kapłana do kościoła parafialnego w Kiczni w niedzielę (11 grudnia) o godz. 16.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Kiczni w poniedziałek (12 grudnia) o godz. 13.00, po której ciało zmarłego zostanie przewiezione do Krościenka nad Dunajcem i złożone na tamtejszym cmentarzu parafialnym.

Radomyśl Wielki - ostatnio oddane inwestycje

Ostatnio oddane i rozliczone projekty na terenie Gminy Radomyśl Wielki z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Religijnej

Tegoroczna edycja Gminnego Konkursu Poezji i Pieśni Religijnej uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Mielec obyła się w Fili Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej.

W konkursie prezentowało się ponad 40 wykonawców w dwóch kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach wykonawczych.Komisja artystyczna w składzie: Grażyna Świerczyńska instruktor teatry WEDKiR w Grochowem oraz Bogdan Warias nauczyciel PSM w Mielcu przyznała następujące nagrody;

I kategoria wiekowa - klasy IV-VI Szkoły Podstawowe

RECYTACJA:
Bernadetta Gałda - uczeń Sz. Podst. w Chrząstowie
Łukasz Miś - uczeń Sz. Podst. w Chrząstowie
Agnieszka Siuda - uczeń Sz. Podst. w Rydzowie
Tomasz Bernat - uczeń Sz. Podst. w Woli Mieleckiej
Dawid Wilk - uczeń Sz. Podst. w Złotnikach

Prezenty z nieba

Galeria Aura organizuje pierwszą w swojej historii imprezę mikołajową. Barwne wydarzenie wprowadzi wszystkich Klientów w magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia (niedziela) w godzinach od 12.00 do 18.00 na terenie Galerii.

O godzinie 11.30 przez Mielec przejdzie Orszak Świętego Mikołaja, który zaprosi mieszkańców Mielca do skorzystania z przygotowanych atrakcji. Do rozdania czeka aż 400 prezentów!

Mikołajkowy Turniej Szachowy w Dulczy Małej

W Szkole Podstawowej w Dulczy Małej w dniu 6 grudnia 2011 r. odbył się IV Turniej Szachowy o puchar Starosty Powiatu Mieleckiego w ramach cyklu turniejów szachowych „Szukamy talentów szachowych wśród młodzieży wiejskiej” organizowany przez KSz SDK-Lotnik Mielec.
W turnieju startowało 32 uczniów z klas I-VI podzielonych na
6 grupy wiekowe tj. dziewczęta i chłopcy z klas I, II i III-VI
Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund a tempo gry wynosiło 10 minut na partię.
W turnieju zwyciężył Jakub Turosz z klasy II – 5 p. przed Wiktorem Turoszem, kl. II - 4,5p. i Wiktorią Siembab, kl. I – 4 pkt.

Nasz patronat

Agnieszka Guła najlepszą juniorką do lat 11 w Górnie

W Górnie został rozegrany IV Wojewódzki Turniej Szachowy o puchar Starosty Rzeszowskiego "Szukamy Talentów"2011.
W turnieju startowało 144 zawodników w tym 7 z KSz SDK-Lotnik Mielec 2 z Woli Mieleckiej i 1 z Podleszan.

W grupie C-rocznik 2001 i młodsi startowało 39 zawodników.
Najlepszą juniorką została Agnieszka Guła, KSz SDK-Lotnik Mielec zdobywając 6 p. przed Mirowską Oliwią, Hetman Pilzno-5 p. i Patrycją Miąsik, RKSz Rzeszów - 4,5 p. 7m. zajęła Gabriela Wojtowicz, Podleszany – 4 p.

Wśród chłopców 7 m. zajął Aleksander Pędrak – 6 p.; 12m.Mateusz Pędrak – 5,5 p. 22m. Piłat Szymon – 4,5 p., 26m. Mateusz Sypek -4,5 p. a 32m. Szymon Sypek 3 p. – oboje z Woli Mieleckiej


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........