Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Rozstrzygnięcie konkursu "MALUCH 2012"


Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej informuje, że w pierwszej turze otwartego konkursu ofert na finansowe wspieranie gminnych projektów dotyczących rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH”, wyłoniono 67  ofert, na łączną kwotę 20 558 986 zł, z tego 7 ofert jest kontynuacją projektów z roku 2011. Oferty te złożyło ogółem 49 gmin, z tego 30 gmin miejskich, 6 gmin wiejsko-miejskich i 13 gmin wiejskich.

Rozpoczęcie budowy obwodnicy Mielca już w maju

         Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał z firmą Budimex umowę w sprawie budowy pierwszego odcinka obwodnicy Mielca.
 Inwestycja będzie kosztować prawie 27,5 miliona złotych. Budowa została podzielona na 3 etapy. Pierwszy ma przebiegać głównie terenami leśnymi. Prace rozpoczną się w maju powiedział Radiu Rzeszów Grzegorz Domaracki z Budimexu.

Trwają policyjne działania "Prędkość"

Od rana policjanci ruchu drogowego prowadzą działania "Prędkość". Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Działania potrwają do późnego wieczora.

Wpadł pod pociąg i…

25- letni mężczyzna leżący na torach, został najechany przez lokomotywę. Wyszedł z tego żywy. Zdarzenie miało miejsce dzisiaj rano w Pustkowie (gmina Dębica).
-  25- latek wyszedł na tory kolejowe na trasie Dębica – Mielec położył się i czekał aż przejedzie go nadjeżdżający pociąg. Maszynista jadący lokomotywą zauważył człowieka na torach i zaczął hamować. Maszynista nie żałował klaksonu, gdy zobaczyli leżącego na torach.
Na tyle skutecznie, że przejechany 25-latek wyszedł ze spotkania z pociągiem żywy. Lokomotywa przeciągnęła go pod sobą kilkadziesiąt metrów, na szczęście mężczyzna nie położył na torach kończyn, tylko leżał wzdłuż szyn - twierdzą świadkowie.

W Mielcu powstanie market sieci OBI

W dniu 19 kwietnia br. spółka PA Nova z Gliwic podpisała umowę dotyczącą budowy marketu OBI w Mielcu przy Al. Kwiatkowskiego. Powierzchnia obiektu to 10 tys. mkw.

Wieczór poezji angielskiej

Młodzież Niepublicznego Gimnazjum w Mielcu znów zaprezentowała publicznie swoje uzdolnienia występując 29 marca br. tym razem w restauracji „Parkowa”. W ramach ‘Wieczoru  piosenki i poezji angielskiej’ uczniowie  zaprezentowali zebranej publiczności utwory muzyczne oraz współczesną poezję amerykańską.

Mielczanin na podium mistrzostw polski

W dniach 14-15 kwietnia 2012 r. w Medyce koło Przemyśla odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w grach podwójnych w badmintonie. W zawodach wzięło udział ponad 50 zawodników z całego kraju, w tym reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Badmintona „Volant” Mielec.

Szkoła Podstawowa nr.3 w Mielcu ponownie pierwsza w województwie!

Nie po raz pierwszy – wcześniej miało to miejsce w latach: 2006, 2007, 2011 -Szkoła Podstawowa nr 3 zajęła pierwsze miejsce w województwie ze względu na ilość laureatów i finalistów w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty.
               Przyczyniło się do tego uzyskanie przez uczniów siedmiu tytułów laureata w konkursach przedmiotowych, dwóch tytułów laureata w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" oraz cztery tytuły finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........