Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Tej nocy śpimy krócej

Dziś 25 marca o godzinie 2.00 przesuwamy zegarki na 3.00, która będzie godziną początkową czasu letniego.
Tej nocy będziemy spać o godzinę krócej, ale w ciągu dnia będzie godzinę więcej słońca. Czas letni będzie obowiązywał do ostatniego weekendu w październiku, kiedy powrócimy do czasu zimowego.

Ruszył proces odnowy Osiedla Lotników

Na Osiedlu Lotników zaczęły się prace remontowe mające na celu doprowadzenie do ożywienia, poprawy funkcjonalności, estetyki, wygody użytkowania i jakości życia mieszkańców osiedla. Wyremontowane zostanie 61 budynków. Będą wykonywane ocieplenia budynków. Odnowione zostaną śmietniki, place zabaw, piaskownice, oraz zostaną wymienione tablice z nazwami ulic i numerami budynków.

Misje Święte 2012

Parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu przeżywa wielki czas spotkania z Bogiem. Dzieje się to, nie tylko poprzez poświęconą statuę Pana Jezusa Nazareńskiego, który po 230 latach wrócił do siebie, do Mielca wyrzucony dekretem cesarza austriackiego Józefa II dekretem z 17.03.1783 r., ale także przez III Misje Święte, które mają nas duchowo przygotować na konsekrację naszego kościoła. Są to dla nas szczególne dni, kiedy gromadzimy się w kościele parafialnym, aby słuchać Słowa Bożego, uczestniczyć w nabożeństwach oraz korzystać z sakramentu pojednania i pokuty.

Rekolekcje Wielkopostne (Parafii Trójcy Przenajświętszej)

Zgodnie z rozporządzeniem MEN w sprawie organizacji roku szkolnego dni 26, 27, 28 marca 2012 tzn. dni rekolekcji wielkopostnych w Parafii Trójcy Przenajświętszej są dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 13 wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Spotkanie studentów z przedstawicielami PZL Mielec

W ramach spotkań studentów z przedsiębiorcami zorganizowana została wizyta przedstawicieli Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu. Politechnika Poznańska gościła  Tomasza Szylara zarządzającego działem HR w PZL Mielec i Tomasza Oleksiaka głównego konstruktora. Spotkanie odbyło się 15 marca 2012. Podczas wizyty goście spotkali się z Dziekanem i profesorami reprezentującymi m.in. Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej, zwiedzili laboratoria specjalności lotniczych.

Były sobie plakaty. Wystawa "Wybierz Życie"

Przy ul. Kilińskiego niedaleko Rynku pojawiły się takie plakaty antyaborcyjne. Tę akcje zorganizował ktoś przy współpracy z  Fundacją "Prawo do życia". To zdjęcie jest z czwartku, dziś w sobotę byłem zobaczyć jeszcze raz te plakaty i... są one przewrócone na drugą stronę ogrodzenia i widzimy czysty płot. Widocznie nie wszystkim taki sposób mówienia o aborcji się podoba. A może to ze względu na przechodzącą tędy wczorajszą Drogę Krzyżową?

Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny w “Elektryku”

Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego już po raz drugi przyłączył się do akcji "Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny", organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna edycja promuje rozwój zrównoważony oraz poszanowanie energii.
Rok 2012 jest Międzynarodowym Rokiem Poszanowania Energii. Uczniowie przygotowali z tej okazji "Marzannę", do zrobienia której użyto między innymi materiały pochodzące z recyklingu.

Pierwsza impreza modelarska w plenerze

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu modelarskiego w modelarni „IKAR” , wspólnie z MOSiR i SKF ODEK zapraszamy na „Otwarte Mistrzostwa Mielca Modeli Rakiet z Taśmą” .
Impreza odbędzie się 1.04.12 , w niedzielę o godzinie 16: 00 na terenach rekreacyjnych MOSiR za Hotelem Polskim. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych to znaczy deszczu lub silnego wiatru, które to uniemożliwią rozegranie mistrzostw drugim obowiązującym terminem będzie środa 18 kwietnia, godzina 16: 00

PiS w Dulczy Małej

Prawo i Sprawiedliwość zaprasza 25 marca mieszkańców Dulczy Małej oraz Gminy Radomyśl Wielki i okolic na spotkanie na spotkanie w sprawach propozycji zmian polityki emerytalnej, przyszłości polskiego rolnictwa, farmy wiatrowe (ekologiczna energia czy zagrożenie?), innych, istotnych dla mieszkańców i Polski

Akademia Polityczna PiS

Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości zaprasza 25 marca 2012 roku na debatę otwartą pt. "Polityka Europejska ocena szans i zagrożeń" do Auli Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Mielcu, ul. Sękowskiego 1. Debata: Polityka Europejska ocena szans i zagrożeń

„BRĄZOWY GRYF” dla zespołu „Mali Borowiacy”

Zespół Tańca „Mali Borowiacy” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej w dniu 17 marca 2012 roku uczestniczył w IV Podkarpackim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych ZŁOTY GRYF 2012 w Dębicy . Głównym celem imprezy jest popularyzacja tańca w różnych jego formach. Zespól zaprezentował się w kategorii - Taniec Ludowy. Zespół pod kierownictwem Pani Alicji Skopińskiej zaprezentował Tańce i Przyśpiewki Lasowiackie.

Droga Krzyżowa ulicami miasta Mielca

Dziś w piątek 23 marca po wieczornej Mszy św. około godz. 18.30 wyruszyła z mieleckiej bazyliki św. Mateusza Droga Krzyżowa. Tradycyjnie już przebiegała ulicami miasta do kościoła w parafii Ducha Świętego, gdzie o godz. 21.00 sprawowana była Msza św.
Parafianie gorąco przeżywali udziału w procesji Drogi Krzyżowej. Ponieśli relikwie Krzyża Świętego.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........