Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Zmarł długoletni choreograf ZPiT "Rzeszowiacy" - Kazimierz Redzisz

Pragniemy poinformować, że dotarła do nas smutna wiadomość iż w Warszawie zmarł Ś.P. Kazimierz Redzisz były długoletni (w latach 1965-1978) choreograf Zespołu Pieśni i Tańca "Rzeszowiacy". Pogrzeb odbędzie się w dniu 13.11.2012 o godz. 13.30 w Kościele Parafialnym p.w. Św. Ignacego Loyoli w Warszawie, ul. Wóycickiego 14 a po mszy odprowadzenie zwłok na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu "Na Wólce" (ul. Wóycickiego 14 - obok Kościoła). Rodzinie, znajomym i wszystkim przyjaciołom zmarłego składamy wyrazy największego ubolewania. Cześć Jego Pamięci.

Kolejny raz mielecki szpital pierwszy w województwie

„Poddajemy się ocenie aż w 15 obszarach”
Po raz siódmy z rzędu na pierwszym miejscu w województwie, a dziewiąty raz w pierwszej setce najlepszych szpitali w Polsce znalazł się Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.
Tym razem mielecka placówka uplasowała się na 31. miejscu w zestawieniu stu najwyżej ocenionych w kraju przygotowanym przez „Rzeczpospolitą”.

Prawo jazdy po nowemu

Od 19 stycznia 2013 roku w życie wchodzi ustawa z 5 stycznia 2011 roku o kierujących pojazdami (Dz.U. 2011 nr 30 poz. 151), która reguluje nowe przepisy dotyczące uzyskiwania uprawnień w zakresie prawa jazdy. Na mocy tej ustawy wprowadzane są nowe zasady szkolenia i egzaminowania przyszłych kierowców oraz nowe wzory druków prawa jazdy. Zmianie ulegają również wymagania dla Ośrodków Szkolenia Kierowców, na które zostanie nałożony odgórny nadzór starostw powiatowych.

Europa w obliczu końca

Już oczami wyobraźni widzę niektórych moich nieumiarkowanych krytyków, którzy na widok tego tytułu pukają się w czoło, mówiąc, że zupełnie oderwałem się od oficjalnej rzeczywistości i przemieściłem się w obszary zajmowane przez jej wrogów, a przynajmniej ludzi źle tej oficjalnej rzeczywistości życzących.

           Jakiż że zawód ich spotka, kiedy dowiedzą się, że właśnie czytają króciutką recenzję z książki Marcina Króla, profesora idei, człowieka do głębi związanego z tą że oficjalną rzeczywistością, wspierającego PO a wcześniej UD, UW i ich klony, który w tym roku wydał pracę zatytułowaną właśnie „Europa w obliczu końca”, i która to praca – ku mojemu nieskończonemu zdziwieniu – przeszła bez jakiegokolwiek echa.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........